Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σπύρο, βλέπω να τον ρίχνεις έξω, τα φυσίγγια που ρίχνει μέχρι τώρα ο Γιάννης είναι μπαμ και ... τάλαρο .sarcastic.
.sarcastic.
Δε φταίω εγω ρε Γιώργο, ο Γιάννης ξεκίνησε από τα ''σκληρά''...
Δε πειράζει, ας κάνει τη δοκιμή με απλά 32άρια...
 
Καλησπερα! Σπυρο θα κανω τη συγκριση ,το εχω και εγω στο μυαλο μου αυτο που λες! Εχω παρει 5-6 φτηνα σχετικα remi express long range 5 αρια και εχω και 6αρια..με πρωτη ευκαιρια θα τα ριξω και με τις δυο με ιδιο τσοκ..για φασσα ειναι οτι πρεπει και τα δυο νουμερα..θα ριξω σκεφτομαι με 2 αστρα 40 μετρα τα 6αρια..και 45 τα 5αρια..πιστευω σε αυτες τις αποστασεις που ειναι πολυ ρεαλιστικες θα εχουμε ξεκαθαρη εικονα της τουφεκιας..και βεβαια με ψιλα 30-32 με 3-4 αστρα απο 30-35 μετρα ..οτι αλλο σκεφτεστε δεν εχω κανενα προβλημα να ριξω,αν μου πειτε.
 
Καλησπερα! Σπυρο θα κανω τη συγκριση ,το εχω και εγω στο μυαλο μου αυτο που λες! Εχω παρει 5-6 φτηνα σχετικα remi express long range 5 αρια και εχω και 6αρια..με πρωτη ευκαιρια θα τα ριξω και με τις δυο με ιδιο τσοκ..για φασσα ειναι οτι πρεπει και τα δυο νουμερα..θα ριξω σκεφτομαι με 2 αστρα 40 μετρα τα 6αρια..και 45 τα 5αρια..πιστευω σε αυτες τις αποστασεις που ειναι πολυ ρεαλιστικες θα εχουμε ξεκαθαρη εικονα της τουφεκιας..και βεβαια με ψιλα 30-32 με 3-4 αστρα απο 30-35 μετρα ..οτι αλλο σκεφτεστε δεν εχω κανενα προβλημα να ριξω,αν μου πειτε.
να το αλλαξεις σου ειπα σε Γιανννης βενελλι το ονομα , ειδικα μετα την δοκιμη , αν ηταν οπτιμα ειχε καποια ελπιδα , η απλη θα παει για παγωτο
 
να το αλλαξεις σου ειπα σε Γιανννης βενελλι το ονομα , ειδικα μετα την δοκιμη , αν ηταν οπτιμα ειχε καποια ελπιδα , η απλη θα παει για παγωτο
Χαιρομαι που συμφωνεις οτι οι optima ειναι καλες!! Δημητρη η 304 (304 Σπυρο οχι 303),εχει 70αρα θαλαμη ,εσυ εισαι οπαδος της 70αρας απο οτι διαβαζω και γραφεις..2 λαγους που εριξα τους θερισε παντως η 304 ..τον δευτερο με 10αρια...μεγαλος λαγος..ουτε κιχ με 10 αρια στα 15 μετρα..
 
Last edited:
Μια χαρά δουλεύουν οι porting καννες με ported chokes. Τα αυτιά σου δεν ξέρω αν θα δουλεύουν καλά μετά από λίγο καιρό και αν σου λέμε porting και ακούς sporting :)
Μη ανησυχεις alter εγω ειμαι λιγο σκυλι το προβλημα ειναι ο sky fall που θα καθεται διπλα μου.sarcastic..sarcastic.
 
Τα λαμπρο καφε και μπλε σε νοημερα απο 6 και κατο εχουν την ιδια μπαρουτι π.χs4 τα εχει σφαξη καποιοσ να μασ πει τι βρηκε
Ηλια στο site λεει για τα χονδρα: s4 στο καφε,sipe στο μπλε..μπλε εχω σιγουρα σπιτι τελευταια παρτιδα,νομιζω εχω και καφε..θα σφαξω αυριο να βαλω φωτο να δουμε τι εχει.
 
Τα λαμπρο καφε και μπλε σε νοημερα απο 6 και κατο εχουν την ιδια μπαρουτι π.χs4 τα εχει σφαξη καποιοσ να μασ πει τι βρηκε
Μεγαλο μπερδεμα με τα λαμπρο.τα μπλε ειχαν s4 αλλα ακουσα που τωρα εχουν sipe. Ποιο παλια ειχαν s4 στο 1.60/34 688 gt 21.καποια ποιο καινουργια 1.55 gt 24 ομως.και καποια 15ετιας που φυλαω σαν και τι 1.75 gt21.
 
Μεγαλο μπερδεμα με τα λαμπρο.τα μπλε ειχαν s4 αλλα ακουσα που τωρα εχουν sipe. Ποιο παλια ειχαν s4 στο 1.60/34 688 gt 21.καποια ποιο καινουργια 1.55 gt 24 ομως.και καποια 15ετιας που φυλαω σαν και τι 1.75 gt21.

Όλο και πιο light τα βλεπω. Τι έγινε σκέφτονται τους ώμους μας μπας και μελάνιασουν η τη τσέπη τους να γεμίζει πιο γρήγορα; Πάντως απο τιμη κρατάνε γερά για 33-34 γρ, αλλα ξέχασα γεμίζονται με σπάνιες διβασικες (για την Ελλαδα) .sarcastic.
 
Τα λαμπρο καφε και μπλε σε νοημερα απο 6 και κατο εχουν την ιδια μπαρουτι π.χs4 τα εχει σφαξη καποιοσ να μασ πει τι βρηκε
Μεγαλο μπερδεμα με τα λαμπρο.τα μπλε ειχαν s4 αλλα ακουσα που τωρα εχουν sipe. Ποιο παλια ειχαν s4 στο 1.60/34 688 gt 21.καποια ποιο καινουργια 1.55 gt 24 ομως.και καποια 15ετιας που φυλαω σαν και τι 1.75 gt21.
Έχω LAMBRO ΚΑΦΕ Νο5 και ΜΠΛΕ Νο6 από το 2007, τότε και τα δυο είχαν S4, είχα ξαναγράψει σχετικά προ καιρού
εδώ
Ξαναέσφαξα πρόσφατα κι από τα δυο, να οι πρόχειρες σημειώσεις μου:
20160508_224425.jpg
 
Όλο και πιο light τα βλεπω. Τι έγινε σκέφτονται τους ώμους μας μπας και μελάνιασουν η τη τσέπη τους να γεμίζει πιο γρήγορα; Πάντως απο τιμη κρατάνε γερά για 33-34 γρ, αλλα ξέχασα γεμίζονται με σπάνιες διβασικες (για την Ελλαδα) .sarcastic.
Παυλο τα μπλε παλια μαζι με τα bitourbo και τα κουτουμανος ηταν αποκλειστηκα τα φυσιγγια για φασσα και παπι ομως εβγαζαν κανα 1000 bar.σημερα ομως πρεπει να βγαζουν με τα ορια που εχουν βαλει μαχιμουμ 750
 
μπλε παλια μαζι με τα bitourbo και τα κουτουμανος
τα παλια εκεινα χρονια πλουτισαν οι οπλουργοι , ειχαν σπασει σιδηροδρομους και πιστονια όλα τα οπλα αεριων και ελατηριου της ελλαδας , κλειστρα ραγισμένα και ουρες κομμενες με το κιλο
 
τα παλια εκεινα χρονια πλουτισαν οι οπλουργοι , ειχαν σπασει σιδηροδρομους και πιστονια όλα τα οπλα αεριων και ελατηριου της ελλαδας , κλειστρα ραγισμένα και ουρες κομμενες με το κιλο
Για αυτο το λογο οι σοβαροι κυνηγοι στραφηκαν στις benelli που δεν βλεπουν οπλουργο για κανεναν λογο.yelling..yelling.
 
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..........οχι και για κανενα!!!!!
Κρυβε λογια,κρυβε λογια,που ο sbe 20 χρονον οπλο δεν πηγε ποτε του σε οπλουργο και στα χερια σου εσπασε πιστονι και ελατηριο σε 1 μηνα
 
αν εσπασε ο αετος το πιστονι λετε μαλλον του επανατατικου ελατηριου άλλο οπλο αλλης εταιριας θα ειχε δεθει κομπο , μια φιλικη παρατηρηση , τα οπλα που ριχνουν λιγο σκληρα φυσίγγια να το πουμε ετσι θελουν και το αναλογο επαναντατικο ελατηριο , τα οπλα που πανε εβρο παλι θελουν το αναλογο επανατατικο ελατηριο , τα οπλα που πανε εβρο και ριχνουν αντιεροπορικους πυραυλους θελουν άλλο επανατατικο ελατηριο , πιστευω να εγινα κατανοητος
 
Καλησπερα! Γιωργο το UFO βαση αυλου βγαινει ποσο περιπου; Βγαινει πανω απο 10/10;

Ναι τα παιδιά που το έχουν μετρήσει αναφέρουν 11/10.

Σε ευχαριστω!! Το εχεις ριξει και με ψιλα σκαγια; 7-8; Η και 9; Και αν ναι ηταν καλο στα ψιλα; Σε ρωταω στα ψιλα γιατι θα ειχε ενδιαφερον εδω στα μπασιματα τσιχλας ,που ξερω ενα μερος που περνανε πολυ ψηλα..στα χονδρα σκαγια δεν σε ρωταω γιατι εχεις γραψει πολλες φορες ποσο καλο ειναι..

Σημερινή δοκιμή αφιερωμένη στον Γιάννη :)

Euromix 9-10, Optima Plus 2*, 50 μέτρα.



Euromix 9-10, Oprima Plus 1*, 50 μέτρα



Euromix 9-10, Optima Plus UFO, 50 μέτρα

 
Αυτές δεν είναι τουφεκιές, είναι έργα τέχνης, είναι χειροποίητο κέντημα στα 50 μέτρα με φυσιγγάκι 5,5€ το κουτάκι ... .banana..banana..banana.. Τι μαλακία έκανα και δεν έβαζα τον άσσο τόσα χρόνια στα μπασίματα. Τελικά αυτά που λένε οι πολλοί ότι ο άσσος σκορπάει τα ψιλά, μάλλον αφορούν άλλα όπλα. Ρε θα πάει το UFO και ο άσσος στα μπασίματα σύννεφο. .sarcastic.
Θα ακολουθήσουν και άλλες δοκιμές με ποιο σοβαρά φυσίγγια.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top