Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο Έβρος παιδιά από λαγό πως πάει;
Από περιέργεια ρωτάω δεν τους κυνηγάω.
Είμαι εδώ πάνω μια βδομάδα(αναμεσα Σουφλί Διδυμότειχο) για πεπ (παράνομα εισερχόμενα πρόσωπα) κατά σύριζα ορολογία.
Μέρα νύχτα που γυρνάμε δεν έχω συναντήσει.
Μόνο κατι γουρουνια κόβουν βόλτες.
Ο γείτονας μου είναι γνωστός λαγοκυνηγος της πόλης , μου έλεγε ότι δεν είναι όπως παλιά που είχε πολλούς λαγούς , βέβαια κάθε χρόνο χτυπάει γύρω στους 25 , ενώ ένας φίλος Πομάκος από ψηλά μου έλεγε ότι χτυπάει πολλούς κυρίως στα ελληνοβουλγαρικά σύνορα και εγώ 1-2 λαγούς κάθε χρόνο θα δω
 
Ο Έβρος παιδιά από λαγό πως πάει;
Από περιέργεια ρωτάω δεν τους κυνηγάω.
Είμαι εδώ πάνω μια βδομάδα(αναμεσα Σουφλί Διδυμότειχο) για πεπ (παράνομα εισερχόμενα πρόσωπα) κατά σύριζα ορολογία.
Μέρα νύχτα που γυρνάμε δεν έχω συναντήσει.
Μόνο κατι γουρουνια κόβουν βόλτες.
2001 -2002 που ήμουν φαντάρος είχε πολύ λαγό
 
2001 -2002 που ήμουν φαντάρος είχε πολύ λαγό
Και το 2006-2007 που ήμουν και εγώ φαντάρος φέρες, καβησο, πεπλος, πόρος, δορισκος γεμάτος ήταν ο τοπος. Σε περίπολα, κινήσεις, προκαλυψη βλέπαμε συνέχεια....

Πάντως και σε εμάς φέτος Αρκαδια οι λαγοί δεν φαίνεται να έχουν έχουν πάει καλά... Δεν υπάρχουν "δεύτεροι" λαγοι καθόλου... Μόνο μεγαλους βγαζουν και βαράνε όλοι.... Που είναι ο, τι χειρότερο για το μέλλον...
 
Αμ πάρε τη maxus σου έλεγα...οοοόχι εσύ...να τν ακούς το Κώτσο...:p
Καλοφάγοτος φιλάρα.!!!!

Να σαι καλά φίλε μου. Είναι τυχερή η μαξους. Πρώτη φορά που την κυνήγησα στα πέντε πρώτα λεπτά είχα βαρεσει λαγό. Και πήγε όλη η χρόνια τρένο.

Και στα ταίρια τους ωραίοι λαγοί και οι δύο
Browning είσαι αφού.... .my man.

Να σαι καλά φίλε μου. The best there is ;)

Ωραίοι όπως πάντα, ...και στα ταίρια τους :)

Να σαι καλά φίλε μου
 
Πάρα πολύ αέρας σημερα και με την ξηρασία να συνεχίζεται δ Ν κάναμε παλι τιποτα. Πήραν έναν κοπο το πρωι κλαφουνιζαν κανα μισάωρο δυνατά και τον παράτησαν τελικα. Λαγοκυνηγι τέλος για μενα! Τα Χριστούγεννα παλι!!!
Εγώ δύο παρεούλες συνάντησα των 2 και 3 ατόμων εκάστη και οι δύο χτύπησαν λαγό σήμερα, έναν η πρώτη και δύο η δεύτερη.
Σε εμάς πήγαν καλά σήμερα.
Και άλλη μία που μίλησα, έβγαλαν λαγό, αλλά έπεσε κλαμπανι από ένα καρτέρι.
Είδαν και τις πρώτες τσιχλιτσες.
Το άλλο ΣΚ επάνω στις επάλξεις.
 
Εγώ δύο παρεούλες συνάντησα των 2 και 3 ατόμων εκάστη και οι δύο χτύπησαν λαγό σήμερα, έναν η πρώτη και δύο η δεύτερη.
Σε εμάς πήγαν καλά σήμερα.
Και άλλη μία που μίλησα, έβγαλαν λαγό, αλλά έπεσε κλαμπανι από ένα καρτέρι.
Είδαν και τις πρώτες τσιχλιτσες.
Το άλλο ΣΚ επάνω στις επάλξεις.
Ποιο άλλο???? ΑΥΡΙΟ!
 
παρα τριχα την γλυτωσε ο φουστης και σημερα .hair.το ξημερωμα μας εφυγε πονηρα, τον ξανασηκωσανε αλες δυο φωρες και στο ξεφωλιασμα επανω εφαγε ενα μπηχτο τουφεκι απο το ξαδελφακιμου αλα ακωμη τρεχηηη ,,παντως ασχετως την καρπωση περασαμε ωραια δουλευωντας τα σκυλακια αψωγαααα και για πωλες ωρεςςς,,,αυριο παλι ιδωμεν .think.
;) ;) ΥΓ φανικανε και ενα κοπαδακι τσαρτσαρεςςςςς .exciting.
 
Πάρα πολύ αέρας σημερα και με την ξηρασία να συνεχίζεται δ Ν κάναμε παλι τιποτα. Πήραν έναν κοπο το πρωι κλαφουνιζαν κανα μισάωρο δυνατά και τον παράτησαν τελικα. Λαγοκυνηγι τέλος για μενα! Τα Χριστούγεννα παλι!!!
Απελπισία με τόσο αέρα.Πάντως τριγύρω δεν δούλεψε κανείς και μείναμε πάλι τελευταίοι.Αν καθόσουν πάνω σε βράχο έτσι όπως φύσαγε ήταν πολύ επίφοβο να σε ρίξει...Και αύριο τα ίδια βλέπω...Εκτός και αν έχουμε τύχη βουνό και πέσουμε πάνω.Διότι και τα μέρη που έκοβαν τον δυνατό αέρα δεν δούλεψαν...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top