Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Να σαι καλά φίλε μου. Πότε ξεκινάει ο λαγός στην Κύπρο ?
31/10:)
Αλλα δεν θα παω για λαγο
Θα παω για περδικες
Λαγο μονο αν κοψω φρεσκα ιχνη ασχολουμε πια
Εκει δεν μπορω να αντισταθω.love.
Η αγαπη του ειναι αγαπη και η αδρεναλινη του και το μερακκι του δεν θα σβησει ποτε!
Αλλα η μειωση του οπως και η αδρεναλινη της περδικας με εχει κερδισει εστω και αν εγινε αναποδα:)
Συνηθως πρωτα κυνηγας περδικα και αμα βαρεσουν τα ποδια αρχιμας το λαγο.big smile.
Τους Εχει στριψει στα φιλαρακια που πηγαιναμε για λαγο αλλα ηντα να τους καμω
.sarcastic.
 
31/10:)
Αλλα δεν θα παω για λαγο
Θα παω για περδικες
Λαγο μονο αν κοψω φρεσκα ιχνη ασχολουμε πια
Εκει δεν μπορω να αντισταθω.love.
Η αγαπη του ειναι αγαπη και η αδρεναλινη του και το μερακκι του δεν θα σβησει ποτε!
Αλλα η μειωση του οπως και η αδρεναλινη της περδικας με εχει κερδισει εστω και αν εγινε αναποδα:)
Συνηθως πρωτα κυνηγας περδικα και αμα βαρεσουν τα ποδια αρχιμας το λαγο.big smile.
Τους Εχει στριψει στα φιλαρακια που πηγαιναμε για λαγο αλλα ηντα να τους καμω
.sarcastic.

Σωστά εσείς το πήγατε ανάποδα. Ότι πει η παρέα φίλε μου. Στην φωτό φοράω από μέσα μπλουζάκι όμιλος ελληνικού ιχνηλάτη Κύπρου και απέξω φλισ όμιλος κρητικού λαγωνικου. Έπιασα τα νησιά χαχαχαχαχαχα
 
Δεν το περιμένα αυτό από εσένα...
Ο λαγος σε εμας μας και ειδικα στα μερη μου εχει μειωθει ενω υπηρξε μια μεγαλη αυξηση των κυνηγων του
Η αυξηση στα καυσιμα οδηγησε πολλους να ερχονται στα πρωτα χωρια εξω απο την πολη
Και αλλοι παραγοντας που οδηγησαν σε αισθητη μειωση του στα μερη μου

Αναγκαστηκα να φευγω μακρια για λαγο σε αλλα μερη και ειχα επιτυχιες καλες

Αλλα ενα περιστατικο με σοβαρο κτυπημα του μικρου στο σπιτι με οδηγησε στο να μενω ξανα κοντα για ασφαλεια
Οσο γινεται!

Το να πηγαινω για λαγο και να διεκδικουμε ενα ντορο 4-5 παρεες και να χει πεσει η καρπωση στους 2-3 την σεζον ενω ηταν πολυ μεγαλυτερη δεν με τραβουσε

Εκεινο το καιρο το ποιντερ μου εμαθε την περδικα
και απο τοτε κολλησα

Ταυτοχρονα Δοξα Το Θεο τους ιδιους λαγους βρισκω και ενω κυνηγω περδικες
Αν ξερεις κατι το ξερεις και αν το αγαπας δεν το ξεχνας

Προτιμω να χορταινουν τα σκυλια μου θηραμα και να περνω και 1-2 λαγους

Παρα να περνω ενα δυο τρεις λαγους και τα σκυλια να μην περνουν τιποτε αλλο

Γιατι οταν κυνηγουσα λαγο δεν βαρουσα αλλα θηραματα. Εξαιρετικα σπανια

Ειμαι παθιασμενος ανθρωπος με οτι βαλω σκοπο
Οταν το ποιντερ μου εμαθε την περδικα και με εκανε να την αγαπησω μεχρι την επομενη σεζον ειχα χασει 30 κιλα βαρος κλγια να μπορω να την τρεχω εκει που ανεβαινει!

Σημασια εχει να κανουμε αυτο που μας γεμιζει
Πλεον αυτο για μενα ειναι να τρεχω την περδικα και αν βρω φρεσκα ιχνη λαγου να τον ψαξω και αυτον

Μικτο κυνηγι ενδημικου θηραματος

Οπως γινοταν καποτε δηλαδη στηξ κυπρο
 
ο φουστηςςςς παλι την γλυτωσε σημερα με μιση ωρα καταδιωξη και τρωγοντας δυο μπηχτεςςςς .hair.που θα παη θα πεσηηηη ;)

Δε μας τα λες καλααα φιλε Σακη .think..think.
Δυο μπηχτές από διαφορετικά τουφέκια ... λογικά :cool:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top