Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το απόγευμα στον κήπο!!!View attachment 88449View attachment 88450
Είναι μαγική εικόνα? Δεν βλέπω τίποτα.

Πέρα από την πλάκα βλεπω πράγματα ευχάριστα τον τελευταίο καιρό. Φεύγω για δουλειά στις 5 και έχω πετύχει σίγουρα 7-8 μικρούς λαγούς σε διαφορετικές μεριές. Χθες που γυρνούσα από ψάρεμα είδα στις 9μιση σε απόσταση 100 μέτρων 2 . Έναν μικρούλη και ένα κατσίκι 50 μέτρα από το κύμα...
 
Είναι μαγική εικόνα? Δεν βλέπω τίποτα.

Πέρα από την πλάκα βλεπω πράγματα ευχάριστα τον τελευταίο καιρό. Φεύγω για δουλειά στις 5 και έχω πετύχει σίγουρα 7-8 μικρούς λαγούς σε διαφορετικές μεριές. Χθες που γυρνούσα από ψάρεμα είδα στις 9μιση σε απόσταση 100 μέτρων 2 . Έναν μικρούλη και ένα κατσίκι 50 μέτρα από το κύμα...
Τυχερός είσαι μπροστά σε αυτό το θέαμα της αντίκρισης του αυτιά!!! Δεν χορταίνεις να το βλέπεις αυτό το ζούδι!!
 
Που να δεις και τον άλλον
Τον πήρα για λαγο και έβγαλε σπυριά
Κατάλαβες ποιον λέω ε
Καταλαβα
Φυσικα

Αυτου θα του βαλω στον λαγο φτερα
Θα τον ποτησω ρεντ μπουλ να πεταει αλλιως θα περασει και δεν θα παρει πρεφα😛

Ο Δημητρης μπορει να αντεξει πριν ξεκινησουν οι τσιχλες να παει για λαγο

Ο αλλος ειναι αξιος να κοιταζει μπας και φανεη καμια απ τον Σεπτεμβρη .big smile.
 
Καταλαβα
Φυσικα

Αυτου θα του βαλω στον λαγο φτερα
Θα τον ποτησω ρεντ μπουλ να πεταει αλλιως θα περασει και δεν θα παρει πρεφα😛

Ο Δημητρης μπορει να αντεξει πριν ξεκινησουν οι τσιχλες να παει για λαγο

Ο αλλος ειναι αξιος να κοιταζει μπας και φανεη καμια απ τον Σεπτεμβρη .big smile.
Έχω πάει για λαγό και θα ξαναπάω. Όπως και για μπεκατσες και πέρδικες και για γουρούνια πλέον. Αλλά αδερφέ παρόλο που γεννήθηκα από λαγα πατέρα αυτή η ρουφιανα η τσίχλα μου τρώει τα σωθικά και μόλις έρθει σβήνουν όλα!!!
 
κυνηγά κανεις με κοκερ?
Σε ενδιαφερει η ρωτας εγκυκλοπαιδικα;


Εδω ειχαν μεγαλη χρηση παλιοτερα κυριως διασταυρωσεις -ημιαιμα

Και τωρα πολυ αλλα κυριως για πουλια και επαναφορα(καθαρομαιμα)

Οι κατοχοι τους περνουν λαγους κυριως ομως τυχαια γιατι δεν ασχολουνται οι ιδιοι με τον λαγο καθ αυτο σαν θηραμα

Για χρηση ως λαγοσκυλα χρειαζονται καμπο ως τοπο κυνηγιου ( μια χασα μπορουν βουνο απλα δεν θα προκαβαινεις να δεις το θηραμα για ντουφεκια) και πολυ καλο γνωστη του λαγου και γιατακιων απο τον ιδιοκτητη τους

Χρησιμοποιηθηκαν πολυ σε διασταυρωσεις ημιαιμων για να δωσουν το πολυ καλο τους τελειωμα-μουνταρισμα

Εδω υπαρχει μια σχετικη δυσκολια να βρεθουν καλα κυνηγετικα αιματα γιατι οπως και τα ιρλανδεζικα σεττερ και τα μπικολ , η ομορφια τους τα καθηλωσε σε σαλονια

Για ελλαδα σιγουρα ειστε σε καλυρερη κατασταση απο κυνηγετικες γραμμες

Αφοβα υπερενεργητικα ιδανικα για οικογενεια ταυτοχρονα με το κυνηγι αρκει να υπαρχει χωρος να εκτονωνονται και χρειαζονται συχνη σωματικη περιποιηση
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top