Συμπληρώματα κυνηγετικών σκύλων

Το φερμα το είχα δώσει σε μια σκύλα μου που έτρωγε κάθε τρεις μέρες με το ζόρι μισή μερίδα. Και καλπαζε από το πρωί μέχρι το βράδυ αν χρειαζόταν

Για αυτό λέω θα της πάρω κάτι να μην πάθει τίποτα

Καλό μου φάνηκε πιστεύω δούλεψε σαν ορεξιογονο άρχισε να τρώει λίγο παραπάνω σιγά σιγά

Πέταγε η σκύλα και από χρώμα και εμφάνιση έτσι και αλλιώς οπότε δεν είδα καμιά μεταμόρφωση αλλά πιστεύω δούλεψε.

Γενικά θεωρώ το φρέσκο κρέας το καλύτερο φάρμακο για τον σκύλο φτιάχνουν τα πάντα στομάχια χρώμα μύες αντοχή
 
Και εγώ πιστεύω πώς αυτά τα βοηθήματα είναι περισσότερο για σκυλιά που έχουνε κάποια θεματάκια . Νομίζω ότι αν ο σκύλος την περίοδο κυνηγιού που χρειάζεται ενέργεια και δύναμη έχει μία καλή διατροφή ίσως όλα αυτά να είναι περιττά.
Εγώ τα μεγάλα διαστήματα που λείπω Οπότε το σκυλί είναι κάθε μέρα έξω και ταλαιπωρείται περισσότερο, του μαγειρεύω και πάντα του δίνω κιμά ωμό
 
Και εγώ πιστεύω πώς αυτά τα βοηθήματα είναι περισσότερο για σκυλιά που έχουνε κάποια θεματάκια . Νομίζω ότι αν ο σκύλος την περίοδο κυνηγιού που χρειάζεται ενέργεια και δύναμη έχει μία καλή διατροφή ίσως όλα αυτά να είναι περιττά.
Εγώ τα μεγάλα διαστήματα που λείπω Οπότε το σκυλί είναι κάθε μέρα έξω και ταλαιπωρείται περισσότερο, του μαγειρεύω και πάντα του δίνω κιμά ωμό
καλημερα,πριν το κυνηγι βρασε του δυο αυγα και δωστα ,θα ειναι σουπερ.
 
Εννοείται ότι δίνω κιμά στη σκυλίτσα την περίοδο κυνηγιού, απλά αναρωτιόμουν αν αυτά τα συμπληρώματα προσφέρουν κάτι παραπάνω, πάντα βέβαια με την προϋπόθεση να είναι ασφαλή για τα σκυλάκια μας.
Eδώ δεν είμαστε σίγουροι γι αυτά που τρωμε και πίνουμε εμείς , πόσο μάλλον να εμπιστευτείς αυτά που ειναι για τους σκύλους .

Όλα αυτά που αναφέρεσαι Γιαννη με απασχόλησαν και μένα ,αλλά μετά απο προβληματισμό ,καλώς ή κακώς τα έβγαλα από το μυαλό μου .


o κιμας ειναι απο προβατινα ?η δεν παιζει ρολο?
.my man.Ετσι θα τον άφηνα τον λεβέντη ; Ακόμη και πρόβειο παϊδάκι ανάλατο του εχω δώσει .big smile.
 
Κιμά μοσχάρι; Γιατί ώμο και όχι βρασμένο;
Προφανώς για περισσότερη πρωτεΐνη, να μην χάσει με το βρασμό. Πάντως εμένα ο κτηνίατρος μου είπε να είναι μισοβρασμενος ο κιμάς, ίσα που αλλάζει το χρώμα του από ωμός.
 
Καταστρεψαμε τα σκυλια μας με τη βιομηχανοποιημενη τροφη.
Τα σκυλια παλια πεθαιναν απο γηρατια και καμμια φορα απο ατυχημα...
Που να ηξεραν οι παππουδες μας οτι θα ερθει εποχη να ταιζουμε τις γατες κροκετα λες και ειναι γαλοπουλες και θα τους βαζαμε κορδελιτσα και φιογκακια στο λαιμο!
Παραφυσην ολα!
 
Φίλε Γιάννη καλησπέρα....εγώ μετά από αρκετούς μήνες ταλαιπωρίας και ψαξιματος κατέληξα στην ωμοφαγια για το σκυλί....είδα αλλαγή 150% σε θέμα απόδοσης διάθεσης κτλπ...μου έχει μπει και εμένα η ιδέα να δοκιμάσω και αυτά τα συμπληρώματα γιατί καταπονω την σκύλα πάρα πολύ με καθημερινές εξόδους....πάντως αν θες να δεις διαφορά η γνώμη μου είναι η ωμοφαγια πρώτα και μετά τα συμπληρώματα
 
Έχετε άποψη για τα παρακάτω συμπληρωματα ενέργειας;
Είναι ασφαλής για την υγεία του σκύλου μας;
Προσφέρουν αυτά που υπόσχονται;
View attachment 82566View attachment 82567
Γιάννη καλησπέρα έχω από αρχές Νοεμβρίου που το δίνω το ferma δηλαδή 20μερες και δεν έχω δει καμία αλματώδη διάφορα στην σκύλα μου για να πω ότι είναι σούπερ αυτό. Πρόσεξε σε συνδυασμό με την mister mix δηλαδή περίμενα στην ουσία η σκύλα να έχει αντοχές και όχι δεν έχει από όταν δεν της το έδινα . Τώρα δεν ξέρω ίσως με τον καιρό να ανέβει δηλαδή τελειώνοντας το μπουκάλι.
 
Back
Top