Αποστασεις και μετρα λειοκανου οπλου

Ωραίο θέμα παιδιά!

-> Μπορείς να πάρεις πουλιά και σε πιο μεγάλες αποστάσεις από τα 50μ!

Συμφωνώ, όμως είμαστε όλοι κυνηγοί και το έχουμε σαν χόμπυ, ΣΕΒΑΣΜΟΣ πρώτα από όλα στο θήραμα! Άρα ρίχνω στα πουλιά κοντά στο μέγιστο ωφέλιμο βεληνεκές του λειόκαννου, δηλαδή 35-40μ (όσο μπορεί κάποιος να υπολογίσει με γυμνό μάτι). Τα υπόλοιπα είναι για κατανάλωση παίδες, οι αστάθμητοι παράγοντες είναι τόσο πολλοί που δεν χρειάζεται (κατ' εμένα) να τους ψάξουμε. Κυνηγός που σέβεται τον εαυτό του και το θήραμα δεν σηκώνει όπλο σε μεγάλες αποστάσεις (όλοι το κάναμε κάποιες φορές αλλά μεγαλώνοντας αφείλουμε να παθαίνουμε τους νεότερους τα σωστά πράγματα).

Μαγκιά δεν είναι να πάρω πουλί σε μεγάλη απόσταση αλλά να μπορώ να ΜΗΝ σηκώσω όπλο σε μεγάλες αποστάσεις.

ΥΓ: Ένας κατασκευαστής φυσιγίων στην Κύπρο διαφημίζει ότι τα φυσίγγια του έχουν σκοτώσει θηράματα σε πολύ μεγάλες αποστάσεις (έλεγε για 70μ για φάσσες και 105!!!! μέτρα για τσίχλα). Αυτός ο άνθρωπος δεν είναι σοβαρός και πολύ απλά δεν θα ξαναγοράσω δικά του φυσίγγια ούτε και αν είναι τα τελευταία πάνω στη γη...
 
Τα πολλά μέτρα όσο δύσκολο είναι να προσδιοριστούν στον ουρανό, τόσο εύκολα προσδιορίζονται σε μια χαμηλή Τραβέρσα πάνω από ένα δέντρο, έναν βράχο κτλ.
Ακόμη καλύτερα προσδιορίζονται στο έδαφος που έχουμε σημεία αναφοράς.
Η καταβολή σε αυτά τα μέτρα απαιτεί ψάξιμο.
Θέλει σωστά στημένο κοντάκι, σκοπευτικο υπόβαθρο και εμπειρία, πυρομαχικο που ανταποκρίνεται εκεί πέρα και μια καννη που σε αβανταρει.
Μιλάω για αποστάσεις 50 και άνω.

Σε ένα κοπάδι υδρόβια μπορείς να στείλεις την τουφεκια στο σμήνος και να έχεις αποτέλεσμα. Ένας μάγκας σκοπευτικα μπορεί και σε μεμονωμένα πουλιά και με μια συχνότητα πχ 5/10.

Σε ό,τι αφορά το ανήθικο της μακρυνης αποστασης, για εμένα αυτό ισχύει όταν δεν έχεις στήσει τον εξοπλισμό σου σωστά.Οταν δεν έχεις ψάξει να δεις αν έχεις φονικη επάρκεια εκεί πάνω.
Είναι το ίδιο ανήθικο με κάποιον που κυνηγάει μέχρι τα 35μ χωρίς να έχει σωστό κοντάκι και ταΐζει τις αλεπούδες με σκαγιωμενα ζώα .
Όλοι έχουμε ακούσει για φυσίγγια που δεν κόβουν και φεύγουν οι τσίχλες κοψοφτερες, για λαγούς που κρατάνε σκάγια κτλ.Τι να σου κάνει ο υπολογισμός της απόστασης, το καλύτερο φυσίγγι και η καλύτερη κάννη όταν είσαι ορτσα και στα 35μ έχει φύγει η τουφέκια 2μ εκτός από το στόχο?
 
Ξαναλέω ... ωραίο θέμα.
1. Υπάρχουν όπλα και φυσίγγια που σκοτώνουν επαναλαμβανόμενα μεγάλα θηράματα στα 50 πραγματικά μέτρα ;
Ναι υπάρχουν. Ο Νίκος το έχει αποδείξει.
Αν πάρετε δε, federal tss 10€ το φυσίγγι μπορεί να σκοτώνει επαναλαμβανόμενα και στα 70μ.
2. Μπορεί κάποιος να σημαδέψει σωστά σε αυτά τα μέτρα ; Ναι πολύ έμπειροι κυνηγοί που έχουν πολλές επιτυχημένες απόπειρες και φυσίγγια με τις αντίστοιχες δυνατότητες, αλλά είναι άσχετο με το θέμα πιστεύω μιας και μιλάμε για απόσταση και όχι για ικανότητα σκόπευσης.
Λάθος σκόπευση γίνεται και στα 30μ.
Μην μπερδέψουμε ικανότητα σκόπευσης με απόσταση. Θεωρείστε ακίνητο θήραμα.
3. Μπορεί κάποιος να εκτιμήσει σωστά (+-3μ στα 50μ) απόσταση ειδικά στον ουρανό ; Κανένας !!! Όποιος λέει ότι μπορεί απλά δεν τον πιστεύω. 5μ παίζουν τεράστιο ρόλο μετά τα 40μ. Άλλο να τουφεκίσεις στα 45 και άλλο στα 50. Εκεί παίζεται όλο το παιχνίδι. Σου λέει κάποιος πήρα το παπί με αυτό το όπλο ή αυτό το εμπορικό μολύβδινο ή ατσάλινο φυσίγγι στα 70μ και ο άλλος τον πιστεύει και τρέχει να αγοράσει το ίδιο.
4. Πότε θεωρείται ηθικά σωστό να πατάμε την σκανδάλη ; Όταν οι πιθανότητες άμεσης καταβολής υπερτερούν κατά πολύ των πιθανοτήτων τραυματισμού ή της επιτυχίας από τύχη, βάση προηγούμενων εμπειριών. Προπάντων σεβασμός στο οποιοδήποτε θήραμα.
5. Ακούγονται εξωφρενικές αποστάσεις μεταξύ των κυνηγών; Αδιαμφισβήτητα ναι. Η ερώτηση κλειδί είναι η επαναληψιμότητα των βολών. Ο νέος κυνηγός (και όχι μόνο) θα τρέξει να αγοράσει ότι του προταθεί για να αυξήσει τις αποστάσεις καταβολής. Αυτό κινεί την αγορά, ειδικά των υδρόβιων.
6. Πως μπορώ να δω αν ο εξοπλισμός μου είναι ικανός να κάνει επαναλαμβανόμενα επιτυχημένες βολές στα πχ 50μ; Σε αυτές τις αποστάσεις μόνο ο πίνακας θα πει την αλήθεια.
 
Kυριοι εγω να με συγχωρατε αλλα 4 μερες παλευω να φερω το κοντακι στα μετρα μου της xlr σαν αριστερος που ειμαι και ειναι το μειζον που με απασχολουσε να καταφερω και σημερα μετα τις τελευταιες δοκιμες κλειδωσε οπως το επιθυμουσα και μετα απο αυτη την ευχαριστηση θα πω και εγω μια κουβεντα οσο αφορα τα μετρα και τις προσκοπευσεις.Αρκει να καθισετε κατω απο μια 11οροφη πολυκατοικια ειναι 50 μετρα υψος και να κοιταξετε το κεφαλι του φιλου σας που θα κοιταει απο το μπαλκονι.Τοτε θα καταλαβετε γιατι πραγμα συζηταμε.Τωρα οι μακρινες τουφεκιες οπως ολοι ξερουμε απαιτουν εμπειρια στο εκαστοτε ξεχωριστα συγκεκριμενο θηραμα στη συνεχεια να εχουμε προσαρμοστει με επαναληψεις σε τετοιες αποστασεις ετσι ωστε να εχουμε μια σχετικη αποτυπωση της προσκοπευσης που περιπου βρισκομαστε καθε φορα.Αυτο πολυ μεγαλη βοηθεια θα μας δωσει μια επισκεψη στο σκοπευτηριο ωστε να προσαρμοστουμε κατ επαναληψη σε αυτες τις βολες και να αποθηκευσουμε την εικονα εκεινη που χρειαζεται το μυαλο μας για να λειτουργησει την στιγμη που πρεπει ,διαφορετικα σας διαβεβαιω οτι ποτε δεν θα ειμαστε σιγουροι για το τι ακριβως πρεπει να κανουμε και καθε φορα θα ψαχνουμε κατι καινουργιο και τελειωμο δεν θα εχει.Αυτα τουλαχιστον εχω ακολουθησει προσωπικα και σας βεβαιωνω οτι με εβαλε σε μια καλη σειρα και για τον λογο αυτο οπως και αναφερθηκα στην αρχη ασχολουμε πλεον με πολυ προσοχη και βαρυτητα καθε φορα στο στησιμο του οπλου.Το θεμα δεν ειναι απλο αλλα ολα τα πραγματα πρεπει να μπαινουν με μια προτεραιοτητα στη σειρα τους και στο τελος θα καταφερουμε να πλησιασουμε το αποτελεσμα που επιθυμουμε.Θελει πολυ δουλεια και υπομονη . Τα εργαλεια και τα εφοδια για να το πετυχουμε ειναι διαθεσιμα θα ελεγα σε ολους μας .
 
Kυριοι εγω να με συγχωρατε αλλα 4 μερες παλευω να φερω το κοντακι στα μετρα μου της xlr σαν αριστερος που ειμαι και ειναι το μειζον που με απασχολουσε να καταφερω και σημερα μετα τις τελευταιες δοκιμες κλειδωσε οπως το επιθυμουσα και μετα απο αυτη την ευχαριστηση θα πω και εγω μια κουβεντα οσο αφορα τα μετρα και τις προσκοπευσεις.Αρκει να καθισετε κατω απο μια 11οροφη πολυκατοικια ειναι 50 μετρα υψος και να κοιταξετε το κεφαλι του φιλου σας που θα κοιταει απο το μπαλκονι.Τοτε θα καταλαβετε γιατι πραγμα συζηταμε.Τωρα οι μακρινες τουφεκιες οπως ολοι ξερουμε απαιτουν εμπειρια στο εκαστοτε ξεχωριστα συγκεκριμενο θηραμα στη συνεχεια να εχουμε προσαρμοστει με επαναληψεις σε τετοιες αποστασεις ετσι ωστε να εχουμε μια σχετικη αποτυπωση της προσκοπευσης που περιπου βρισκομαστε καθε φορα.Αυτο πολυ μεγαλη βοηθεια θα μας δωσει μια επισκεψη στο σκοπευτηριο ωστε να προσαρμοστουμε κατ επαναληψη σε αυτες τις βολες και να αποθηκευσουμε την εικονα εκεινη που χρειαζεται το μυαλο μας για να λειτουργησει την στιγμη που πρεπει ,διαφορετικα σας διαβεβαιω οτι ποτε δεν θα ειμαστε σιγουροι για το τι ακριβως πρεπει να κανουμε και καθε φορα θα ψαχνουμε κατι καινουργιο και τελειωμο δεν θα εχει.Αυτα τουλαχιστον εχω ακολουθησει προσωπικα και σας βεβαιωνω οτι με εβαλε σε μια καλη σειρα και για τον λογο αυτο οπως και αναφερθηκα στην αρχη ασχολουμε πλεον με πολυ προσοχη και βαρυτητα καθε φορα στο στησιμο του οπλου.Το θεμα δεν ειναι απλο αλλα ολα τα πραγματα πρεπει να μπαινουν με μια προτεραιοτητα στη σειρα τους και στο τελος θα καταφερουμε να πλησιασουμε το αποτελεσμα που επιθυμουμε.Θελει πολυ δουλεια και υπομονη . Τα εργαλεια και τα εφοδια για να το πετυχουμε ειναι διαθεσιμα θα ελεγα σε ολους μας .
11 όροφοι μαζί με πυλωτη το πολύ να είναι 36 μέτρα , τρία ο όροφος.
 

35 μέτρα δοκιμή με μεγάλο χαρτόνι.
50 βήματα έκανε για να πάει εκεί.
Kυριοι εγω να με συγχωρατε αλλα 4 μερες παλευω να φερω το κοντακι στα μετρα μου της xlr σαν αριστερος που ειμαι και ειναι το μειζον που με απασχολουσε να καταφερω και σημερα μετα τις τελευταιες δοκιμες κλειδωσε οπως το επιθυμουσα και μετα απο αυτη την ευχαριστηση θα πω και εγω μια κουβεντα οσο αφορα τα μετρα και τις προσκοπευσεις.Αρκει να καθισετε κατω απο μια 11οροφη πολυκατοικια ειναι 50 μετρα υψος και να κοιταξετε το κεφαλι του φιλου σας που θα κοιταει απο το μπαλκονι.Τοτε θα καταλαβετε γιατι πραγμα συζηταμε.Τωρα οι μακρινες τουφεκιες οπως ολοι ξερουμε απαιτουν εμπειρια στο εκαστοτε ξεχωριστα συγκεκριμενο θηραμα στη συνεχεια να εχουμε προσαρμοστει με επαναληψεις σε τετοιες αποστασεις ετσι ωστε να εχουμε μια σχετικη αποτυπωση της προσκοπευσης που περιπου βρισκομαστε καθε φορα.Αυτο πολυ μεγαλη βοηθεια θα μας δωσει μια επισκεψη στο σκοπευτηριο ωστε να προσαρμοστουμε κατ επαναληψη σε αυτες τις βολες και να αποθηκευσουμε την εικονα εκεινη που χρειαζεται το μυαλο μας για να λειτουργησει την στιγμη που πρεπει ,διαφορετικα σας διαβεβαιω οτι ποτε δεν θα ειμαστε σιγουροι για το τι ακριβως πρεπει να κανουμε και καθε φορα θα ψαχνουμε κατι καινουργιο και τελειωμο δεν θα εχει.Αυτα τουλαχιστον εχω ακολουθησει προσωπικα και σας βεβαιωνω οτι με εβαλε σε μια καλη σειρα και για τον λογο αυτο οπως και αναφερθηκα στην αρχη ασχολουμε πλεον με πολυ προσοχη και βαρυτητα καθε φορα στο στησιμο του οπλου.Το θεμα δεν ειναι απλο αλλα ολα τα πραγματα πρεπει να μπαινουν με μια προτεραιοτητα στη σειρα τους και στο τελος θα καταφερουμε να πλησιασουμε το αποτελεσμα που επιθυμουμε.Θελει πολυ δουλεια και υπομονη . Τα εργαλεια και τα εφοδια για να το πετυχουμε ειναι διαθεσιμα θα ελεγα σε ολους μας .
Όπως λέει και ο φίλος 11 όροφοι είναι 36 μέτρα.

Και επειδή δούλευα σε μετακομίσεις μεταφορές και χειριζομουν ανυψωτικο μηχάνημα θα πω ότι είχα κάνει ανύψωση σε ξενοδοχείο ως 7 όροφο.

Εδώ κρητη δεν έχουμε και πιο ψηλά κτήρια.

Ο συνάδελφος που ήταν πάνω ώστε να κατεβάζει τα έπιπλα που του φορτωνα ίσα που φαινοταν το κεφαλάκι του.
Και για να συνεννοηθούμε μιλούσαμε με γουοκι τοκι.

Όλα αυτά στον 7.
Πόσο μάλλον 11 όροφοι που το δικό μας μηχάνημα λογικά δε θα έφτανε.
 
Kυριοι εγω να με συγχωρατε αλλα 4 μερες παλευω να φερω το κοντακι στα μετρα μου της xlr σαν αριστερος που ειμαι και ειναι το μειζον που με απασχολουσε να καταφερω και σημερα μετα τις τελευταιες δοκιμες κλειδωσε οπως το επιθυμουσα και μετα απο αυτη την ευχαριστηση θα πω και εγω μια κουβεντα οσο αφορα τα μετρα και τις προσκοπευσεις.Αρκει να καθισετε κατω απο μια 11οροφη πολυκατοικια ειναι 50 μετρα υψος και να κοιταξετε το κεφαλι του φιλου σας που θα κοιταει απο το μπαλκονι.Τοτε θα καταλαβετε γιατι πραγμα συζηταμε.Τωρα οι μακρινες τουφεκιες οπως ολοι ξερουμε απαιτουν εμπειρια στο εκαστοτε ξεχωριστα συγκεκριμενο θηραμα στη συνεχεια να εχουμε προσαρμοστει με επαναληψεις σε τετοιες αποστασεις ετσι ωστε να εχουμε μια σχετικη αποτυπωση της προσκοπευσης που περιπου βρισκομαστε καθε φορα.Αυτο πολυ μεγαλη βοηθεια θα μας δωσει μια επισκεψη στο σκοπευτηριο ωστε να προσαρμοστουμε κατ επαναληψη σε αυτες τις βολες και να αποθηκευσουμε την εικονα εκεινη που χρειαζεται το μυαλο μας για να λειτουργησει την στιγμη που πρεπει ,διαφορετικα σας διαβεβαιω οτι ποτε δεν θα ειμαστε σιγουροι για το τι ακριβως πρεπει να κανουμε και καθε φορα θα ψαχνουμε κατι καινουργιο και τελειωμο δεν θα εχει.
Nαί σωστός .
Όμως για να το εμπεδώσει κάποιος σωστά στο σκοπευτήριο ο σωστός τρόπος για μια οικονομική δοκιμή 25 δίσκων
θα πρέπει να ρίξει ξεκινώντας σε 5 δίσκους απο τα 30μ μετά απο την ίδια γωνιά βολής να μετακινηθεί στα 40 μ άλλους 10 δ'ίσκους
και να το επαναλάβει στα 50μ με τους τελευταίους 10 .
Θα πάρει μια μικρή γεύση της διαφοράς στην προσκόπευση που απαιτούν αυτές οι αποστάσεις .
Δέν θα γίνει expert απο την 1η φορά αλλά θα έχει μια πραγματική (εξωπραγματική) εικόνα προσκόπευσης .
 
Nαί σωστός .
Όμως για να το εμπεδώσει κάποιος σωστά στο σκοπευτήριο ο σωστός τρόπος για μια οικονομική δοκιμή 25 δίσκων
θα πρέπει να ρίξει ξεκινώντας σε 5 δίσκους απο τα 30μ μετά απο την ίδια γωνιά βολής να μετακινηθεί στα 40 μ άλλους 10 δ'ίσκους
και να το επαναλάβει στα 50μ με τους τελευταίους 10 .
Θα πάρει μια μικρή γεύση της διαφοράς στην προσκόπευση που απαιτούν αυτές οι αποστάσεις .
Δέν θα γίνει expert απο την 1η φορά αλλά θα έχει μια πραγματική (εξωπραγματική) εικόνα προσκόπευσης .
Ναι αλλα αν ριχνεθς 7αρια και μετα στο κυνηγι 4αρια εχει μεγαλη διαφορα
 
11 όροφοι μαζί με πυλωτη το πολύ να είναι 36 μέτρα , τρία ο όροφος.
Τρια μετρα ειναι το ωφελιμο υψος εσωτερικα του καθε οροφου εαν βαλεις και τα πατωματα ενδιαμεσα που ειναι 35εκατοστα συν το ισογιο που δεν τον προσμετρουν στον οροφο ειναι 50 μετρα αλλα το παραδειγμα ειναι για να κατανοησουμε την αποσταση και οχι να γινουμε πολιτικοι μηχανικοι φιλε μου καλε .
 
Nαί σωστός .
Όμως για να το εμπεδώσει κάποιος σωστά στο σκοπευτήριο ο σωστός τρόπος για μια οικονομική δοκιμή 25 δίσκων
θα πρέπει να ρίξει ξεκινώντας σε 5 δίσκους απο τα 30μ μετά απο την ίδια γωνιά βολής να μετακινηθεί στα 40 μ άλλους 10 δ'ίσκους
και να το επαναλάβει στα 50μ με τους τελευταίους 10 .
Θα πάρει μια μικρή γεύση της διαφοράς στην προσκόπευση που απαιτούν αυτές οι αποστάσεις .
Δέν θα γίνει expert απο την 1η φορά αλλά θα έχει μια πραγματική (εξωπραγματική) εικόνα προσκόπευσης .
Οταν περασεις την πορτα του σκοπευτηριου και σε συνοδευσει-συμβουλευσει ενας δασκαλος σκοποβολης ολα μετα θα ειναι κατανοητα απλα θα εισαι στο σωστο δρομο.
 
Τα εχουμε ξαναπει και στο ντουφεκιες στα ορια.Υπαρχει αποτελεσμα και μετα τα 36 μετρα.
Πολυ περισσοτερο με φυσιγγια ιδιογομωσης παρα με εμπορικα.Το θεμα και παλι δεν ειναι
αν τα εχει καποιος η οχι αλλα αν πραγματικα αξιζει να ρισκαρεις τραυματισμο.Θα μου πει
καποιος οτι ο τραυματισμος μπορει να ερθει και στα 10 μετρα....Συμφωνω αλλα οι πιθανοτητες
ειναι μεγαλυτερες σε τετοιες αποστασεις εχοντας ενα οπλο στα μετρα του ο καθενας μας.
Το ξαναλεω λοιπον....Αφηνοντας θηραματα να περασουν αντουφεκιστα δεν μας κανει λιγοτερο
κυνηγους,αντιθετως!!
 
Τρια μετρα ειναι το ωφελιμο υψος εσωτερικα του καθε οροφου εαν βαλεις και τα πατωματα ενδιαμεσα που ειναι 35εκατοστα συν το ισογιο που δεν τον προσμετρουν στον οροφο ειναι 50 μετρα αλλα το παραδειγμα ειναι για να κατανοησουμε την αποσταση και οχι να γινουμε πολιτικοι μηχανικοι φιλε μου καλε .
Στις μονοκατοικίες και στα διοροφα ,στις πολυκατοικίες και στα ξενοδοχεία το εσωτερικό ύψος μπορεί να είναι 2,6-2,7 έτσι στα πολυόροφα κτήρια μπορεί να κερδιθει ολόκληρος όροφος.
 
Τρια μετρα ειναι το ωφελιμο υψος εσωτερικα του καθε οροφου εαν βαλεις και τα πατωματα ενδιαμεσα που ειναι 35εκατοστα συν το ισογιο που δεν τον προσμετρουν στον οροφο ειναι 50 μετρα αλλα το παραδειγμα ειναι για να κατανοησουμε την αποσταση και οχι να γινουμε πολιτικοι μηχανικοι φιλε μου καλε .
Ούτε καν φίλε...Και ο φίλος πιο πάνω έβαλε και 3 μέτρα για το ισόγειο.
Αλλά και 11 επί 35 πόντους να βάλεις πόσο κάνει;

Και ναι το λέμε για να κατανοήσουμε την απόσταση Όχι για να γίνουμε πολιτικοί μηχανικοι
 

35 μέτρα δοκιμή με μεγάλο χαρτόνι.
50 βήματα έκανε για να πάει εκεί.

Όπως λέει και ο φίλος 11 όροφοι είναι 36 μέτρα.

Και επειδή δούλευα σε μετακομίσεις μεταφορές και χειριζομουν ανυψωτικο μηχάνημα θα πω ότι είχα κάνει ανύψωση σε ξενοδοχείο ως 7 όροφο.

Εδώ κρητη δεν έχουμε και πιο ψηλά κτήρια.

Ο συνάδελφος που ήταν πάνω ώστε να κατεβάζει τα έπιπλα που του φορτωνα ίσα που φαινοταν το κεφαλάκι του.
Και για να συνεννοηθούμε μιλούσαμε με γουοκι τοκι.

Όλα αυτά στον 7.
Πόσο μάλλον 11 όροφοι που το δικό μας μηχάνημα λογικά δε θα έφτανε.
Στελιο εσυ εχεις και προσωπικη εμπειρια δια ομασι καταλαβαινεις λοιπον γιατι αποστασεις μιλαμε απλα εγω απαντησα για τα 50 μετρα που συζητουσαν τα παιδια ποιο πανω .
 
Στελιο εσυ εχεις και προσωπικη εμπειρια δια ομασι καταλαβαινεις λοιπον γιατι αποστασεις μιλαμε απλα εγω απαντησα για τα 50 μετρα που συζητουσαν τα παιδια ποιο πανω .
Ναι έχω.

Και εκατό μέτρα σπριντ εκανα.

Και ανυψωτικο δούλευα

Και κυνηγός είμαι.

Όλοι υπολογίζουμε καλά στο έδαφος και όταν υπάρχει σημείο αναφοράς.

Στον αέρα ψηλά που δεν υπάρχει τίποτα αυτό είναι τρομερά δύσκολο.

Έχει μεγάλη διαφορά.

Και οι περισσότεροι κάνουμε το λάθος και μετράμε βήματα ως εκει που θα βρούμε το πεσμένο πουλί.

Μέγα λάθος.
 
Επισης στις τσιμεντοκονιες των ισογειων βαζουμε γαλακτωμα με ακρυλικες ρυτινες
καθως και ινες πολυπροπυλενιου για καλυτερες μηχανικες αντοχες στις καταπονησεις
και την σφραγιση της υγρασιας αλλα ουτε αυτο βοηθαει στην συζητηση περι αποστασης.
Ετσι λοιπον παιρνουμε μια μεζουρα και δεν χαζευουμε οταν περπαταμε στον δρομο
ψηλες πολυκατοικιες για αποφυγη τροχαιου.
 
Στις μονοκατοικίες και στα διοροφα ,στις πολυκατοικίες και στα ξενοδοχεία το εσωτερικό ύψος μπορεί να είναι 2,6-2,7 έτσι στα πολυόροφα κτήρια μπορεί να κερδιθει ολόκληρος όροφος.
Ούτε καν φίλε...Και ο φίλος πιο πάνω έβαλε και 3 μέτρα για το ισόγειο.
Αλλά και 11 επί 35 πόντους να βάλεις πόσο κάνει;

Και ναι το λέμε για να κατανοήσουμε την απόσταση Όχι για να γίνουμε πολιτικοί μηχανικοι
Καλοι μου φιλοι να συμφωνησω μαζι σας αλλα οπως ειπα δεν ειναι το ζητουμενο ποσο ακριβως ειναι οι κατασκευες αλλα το μεγεθος και το παραδειγμα που λαμβανουμε για να δωσουμε την διασταση του θεματος .Μην με παρεξηγητε.
 
Back
Top