Αστεία-Περίεργα-Ενδιαφέροντα Βίντεο & Φωτογραφίες Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Εγώ πάλι θα πω να κόψει όλα τα επιδόματα μπάς και βγει κανένας νέος για δουλειά, και να δώσει κανένα φράγκο παραπάνω στους χαμηλοσυνταξιούχους.
Έχει του κοσμου την δουλειά και δεν βρίσκουμε ανθρώπους να δουλέψουν μετά κολοεπιδοματα που μοίρασαν δεξιοί και αριστερή, δεξιά και αριστερά.

147.925 θέσεις για εργάτες γης, για το 2023 και το 2024, από τρίτες χώρες ! 7.920 στην Ήπειρο - 830 στο Βόρειο Αιγαίο - 5.844 στη Στερεά Ελλάδα - 14.850 στην Πελοπόννησο - 6.528 στο Νότιο Αιγαίο - 10.236 στην Αττική - 44.265 στην Κεντρική Μακεδονία - 14.740 στην Κρήτη - 11.720 στη Δυτική Ελλάδα - 4.764 στην Ανατολική Μακεδονία και Θράκη - 14.817 στη Θεσσαλία - 3.836 στο Ιόνιο Πέλαγος - 7.585 στη Δυτική Μακεδονία​

11.jpg
 
Εγώ πάλι θα πω να κόψει όλα τα επιδόματα μπάς και βγει κανένας νέος για δουλειά, και να δώσει κανένα φράγκο παραπάνω στους χαμηλοσυνταξιούχους.
Έχει του κοσμου την δουλειά και δεν βρίσκουμε ανθρώπους να δουλέψουν μετά κολοεπιδοματα που μοίρασαν δεξιοί και αριστερή, δεξιά και αριστερά.
Ρε Νικόλα πιο επίδομα περνουν οι νέοι? Σε ρωτάω γιατί το έχεις ξαναπεί! Και εγώ νέος είμαι και δεν πήρα ποτέ κάποιο επίδομα! Μάλιστα στην προηγούμενη δουλειά μου που ήμουν 13 χρόνια μου κάναν αύξηση 50 ευρώ πάνω από το βασικό στα 11 χρόνια και επειδή θίχτηκα και δεν τα δέχτηκα μου κάνανε πόλεμο νεύρων και παραιτήθηκα ούτε ταμείο ανεργίας δεν πήρα ούτε αποζημίωση! Μήπως τα νέα παιδιά είναι πιο έξυπνα και δεν δουλεύουν για ψίχουλα? Μήπως δεν υπάρχουν νέοι γιατί δεν γεννιούνται αρκετά παιδιά στο ελλαδισταν? Μήπως γιατί οι περισσότεροι μεταναστεψαν γιατί βαρεθήκαν να γαμιουνται στην δουλειά και να μην περνουν ούτε βασικό και το αφεντικό να παίρνει κάθε χρόνο καινούργιο τζιπ και αυτοί να περνουν δανεικά από τούς γονείς τούς για βενζίνη ώστε να πάνε για δουλειά? Περιμένω να μου πεις να πάρω και εγώ κάποιο επίδομα και στο λέω σοβαρά έχω τεράστια ανάγκη! Έχω την γυναίκα έγκυο και τέσσερις μήνες που δεν δουλεύει δεν έχει βάλει μισό ευρώ το ΙΚΑ και κολλάει 20 χρόνια ένσημα!!! Και άλλα τόσα εγώ!!!!
 
Φίλε Γιάννη καλημέρα,
Αν δεν έχει πάρει επίδομα τότε θα σε συμβούλευα να αλλάξεις λογιστή.
Η γυναίκα μου έχει γραφείο διεκπαιρεωσεων και λογίστηκα φυσικών προσώπων. Αυτά που ακούω γιατί δεν μου τα λεει τραβάω τα μαλλιά μου.
 
Ρε Νικόλα πιο επίδομα περνουν οι νέοι? Σε ρωτάω γιατί το έχεις ξαναπεί! Και εγώ νέος είμαι και δεν πήρα ποτέ κάποιο επίδομα! Μάλιστα στην προηγούμενη δουλειά μου που ήμουν 13 χρόνια μου κάναν αύξηση 50 ευρώ πάνω από το βασικό στα 11 χρόνια και επειδή θίχτηκα και δεν τα δέχτηκα μου κάνανε πόλεμο νεύρων και παραιτήθηκα ούτε ταμείο ανεργίας δεν πήρα ούτε αποζημίωση! Μήπως τα νέα παιδιά είναι πιο έξυπνα και δεν δουλεύουν για ψίχουλα? Μήπως δεν υπάρχουν νέοι γιατί δεν γεννιούνται αρκετά παιδιά στο ελλαδισταν? Μήπως γιατί οι περισσότεροι μεταναστεψαν γιατί βαρεθήκαν να γαμιουνται στην δουλειά και να μην περνουν ούτε βασικό και το αφεντικό να παίρνει κάθε χρόνο καινούργιο τζιπ και αυτοί να περνουν δανεικά από τούς γονείς τούς για βενζίνη ώστε να πάνε για δουλειά? Περιμένω να μου πεις να πάρω και εγώ κάποιο επίδομα και στο λέω σοβαρά έχω τεράστια ανάγκη! Έχω την γυναίκα έγκυο και τέσσερις μήνες που δεν δουλεύει δεν έχει βάλει μισό ευρώ το ΙΚΑ και κολλάει 20 χρόνια ένσημα!!! Και άλλα τόσα εγώ!!!!
Δεν εισαι γυφτος - αλβανος και γενικα αλλοδαπος για να παρεις επιδομα η Ελλαδα αυτους στηριζει τοσα χρονια Γιαννη τι δεν καταλαβενεις
τι να κανουν τα παιδια αφου η καραμελα ειναι "φυγε ξερεις ποσοι περιμενουν" εκει καταντησαμε αλλα εχουμε κοντη μνημη την ωρα της κρισης. Συγχυστηκα παλι..
 
Δυνατος ο συλλογος στην Ανδρο!
και εμεις εδω κατω εχουμε πεσει μονο σε κατι μπακουρεους που το μονο που ξερουν ειναι να λενε για σκυλους
Καλό θα είναι οι Σύλλογοι,να μην μετατρέπονται σε κωλόμπαρα.Άλλη είναι η δουλειά τους.
Αν θέλουμε να πάμε για τσιμούχες,ξέρουμε που θα τις βρούμε.
Χωρίς πρόθεση, ηθικολογίας.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top