Αστεία-Περίεργα-Ενδιαφέροντα Βίντεο & Φωτογραφίες Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Μια φορά κι ένα καιρό, στα πολύ παλιά τα χρόνια, αγόραζε η μάνα μου στο τέλος Αυγούστου μιά γαλοπούλα από κάποιον "βοσκό" που γύριζε στα προάστια των Αθηνών με ένα τεράστιο καλάμι και καμιά 'κατοστή γαλόπουλα. Και μέρα παρα μέρα έπρεπε να τρέχω να πιάσω το γαλόπουλο για να του χώσει η γιαγιά μου ένα καρύδι στο λαρύγγι, που μετά το 'σπρωχνε σα ν' άρμεγε τον λαιμό της γαλοπούλας για να το καταπιεί. Και η ρημάδα η αυλή ήταν τεράστια! Μέχρι να δω το γαλόπουλο στην κατσαρόλα, έχανα τόσα κιλά από ιδρώτα όσα είχα πάρει χειμώνα-άνοιξη και καλοκαίρι

ΥΓ: ο καλός θεούλης εκδικήθηκε την αυλή και την έκανε μέρος της Αττικής οδού...:oops:
 
Εσυ ξερεις, πως λειτουργεί αυτο το συστημα στο τρακτερ σε ωρα αναγκης;;;
......ενω μπορει να διανισει ΠΟΛΛΑ χιλιομετρα οπως το βλεπεις στη φωτο.....;)
κανονικα πρέπει να βάλεις σφήνα στον μπροστινό άξονα. Η κυριούλα στο πίσω φτερό δεν προσφέρει τίποτα στην ισορροπία μιας και είναι στον πίσω άξονα.
 
κανονικα πρέπει να βάλεις σφήνα στον μπροστινό άξονα. Η κυριούλα στο πίσω φτερό δεν προσφέρει τίποτα στην ισορροπία μιας και είναι στον πίσω άξονα.
Εχω παει ενα Fiat 640 ετσι, 1 ωρα πορεια...σαν να εχει ροδα ειναι, αλλα θελει προσοχη στις γουβες, μην κανει αναπηδηση κ φυγει η σφινα..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top