Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κωστή έχω έτοιμα με s4 ταπα, tekna ταπα, mb32 στα 35 με z2m18, mb36 με z2m15, έτοιμα κ τα χαρτονια κ μετρητές.
Να δω πότε θα τα ρίξω φίλε.
Αφού δεν "μπουρδουκλώνεστε" μπράβο ρε συ Στέλιο....shake hands.

Εγώ τ' ακούω ολα μαζί και ....hair..sarcastic.
 
Αφού δεν "μπουρδουκλώνεστε" μπράβο ρε συ Στέλιο....shake hands.

Εγώ τ' ακούω ολα μαζί και ....hair..sarcastic.
Γιάννη έχεις δίκιο φίλε
Μαζεύτηκαν πολλές μπαρουτες κ υλικά χωρίς να το καταλάβω.
Άσε που έβαλα σε γυάλινα βαζάκια tekna και S4 κ αντε να καταλάβω μετά ποιά είναι ποιά.
Νομίζω θα το ρίξω στα Lambro να ξεμπερδευουμε. :)
 
Γιάννη έχεις δίκιο φίλε
Μαζεύτηκαν πολλές μπαρουτες κ υλικά χωρίς να το καταλάβω.
Άσε που έβαλα σε γυάλινα βαζάκια tekna και S4 κ αντε να καταλάβω μετά ποιά είναι ποιά.
Νομίζω θα το ρίξω στα Lambro να ξεμπερδευουμε. :)
Καλά κάνετε! οτι ευχαριστεί τον καθένα...:)

Υ.Γ: προσωπικά , το ξανάπα, μόλις τελειοποιήσω τις S4 & MB X 32 (που θα τις τελειοποιήσω φέτος!) άντε άλλη μια να κάνω πιο "βαριά" για σιγουριά και νέτα!!!
Θα στοκάρω και υλικά (προπαντών πυρίτιδα) να μην ψάχνομαι με Lot...να τη βγάλω καμιά 10ετια....sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
Καλησπέρα,βρήκα τον χρόνο να κάνω κοντινές βολές στα 10 μετρά,συγχωρήστε με είναι λίγο πρόχειρα.Είναι καθαρά για πυκνό και κοντινές σε μπεκάτσα.
1η δοκιμή,οπλο beretta 391 light,choke briley diffusion,8 μέτρα,φυσσίγι gorilla elix 34gr No9,χαρτι 100×70

2η δοκιμη ίδιο οπλο φυσσίγι με choke κυλινδρο οπτιμα πλας20220211_183723.jpg20220211_183856.jpg
20220211_183705.jpg
 
Καταλαβα.....πες μας κ μη με κρατας σε αγωνια.....big smile.
Υ.Γ. Θα το παρω Νικολα....σιγα σιγα να οργανοθώ...;)

Aυριο ...πρωτα ο Θεος Κωστή μου!!! Δεν προλαβα σημερα....Κατεβηκα στην πολη ....και ''εχασα'' την μερα!!!
 
Καλησπέρα,βρήκα τον χρόνο να κάνω κοντινές βολές στα 10 μετρά,συγχωρήστε με είναι λίγο πρόχειρα.Είναι καθαρά για πυκνό και κοντινές σε μπεκάτσα.
1η δοκιμή,οπλο beretta 391 light,choke briley diffusion,8 μέτρα,φυσσίγι gorilla elix 34gr No9,χαρτι 100×70

2η δοκιμη ίδιο οπλο φυσσίγι με choke κυλινδρο οπτιμα πλαςView attachment 42111View attachment 42112
View attachment 42110
Πολυ καλες για τόσο μικρή απόσταση.
Το diffusion ανοιξε περισσότερο την τουφεκια
 
Πολυ καλες για τόσο μικρή απόσταση.
Το diffusion ανοιξε περισσότερο την τουφεκια
Έτσι φαίνεται ,εχει ελικώσεις μέσα,είναι και το φυσίγγι με ελικοειδή διασπορέα,λέω μήπως του δωσε κανα spin το diffusion και ανοιξε,ξερω γω...
 
θελω αν μπορουνε οι "θεωριτικοι" τις παρεας να μου βγαλουν καποια αποτελεσματα τι ενεργεια εχει ενα βολι 9,5 χιλ 4,8 γρ με ταχυτητα ν1,5 420 μ/δ και ποση συνολικα τα 8 βολια? ,και ποση ενα βολι 8,6 χιλ 3,7 γρ με ταχυτητα ν 1,5 470 μ/δ και δυνολικα τα 9 βολια ?
 
Καλησπέρα,βρήκα τον χρόνο να κάνω κοντινές βολές στα 10 μετρά,συγχωρήστε με είναι λίγο πρόχειρα.Είναι καθαρά για πυκνό και κοντινές σε μπεκάτσα.
1η δοκιμή,οπλο beretta 391 light,choke briley diffusion,8 μέτρα,φυσσίγι gorilla elix 34gr No9,χαρτι 100×70

2η δοκιμη ίδιο οπλο φυσσίγι με choke κυλινδρο οπτιμα πλαςView attachment 42111View attachment 42112
View attachment 42110
Τι καννη; ; 61;;;
 
Καλησπέρα,βρήκα τον χρόνο να κάνω κοντινές βολές στα 10 μετρά,συγχωρήστε με είναι λίγο πρόχειρα.Είναι καθαρά για πυκνό και κοντινές σε μπεκάτσα.
1η δοκιμή,οπλο beretta 391 light,choke briley diffusion,8 μέτρα,φυσσίγι gorilla elix 34gr No9,χαρτι 100×70

2η δοκιμη ίδιο οπλο φυσσίγι με choke κυλινδρο οπτιμα πλαςView attachment 42111View attachment 42112
View attachment 42110
Αν διακρίνω καλά έβγαλες μια δραστική κατανομή 50x50 περίπου αφού το χαρτί είναι 70x100 αν δεν κάνω λάθος και είναι έτσι είναι ωραία αλλά με ένα τσοκ ανάστροφο θα έβγαζες ανοικτότερο ακόμη απλά όσο την ανοίγεις χάνεις μέτρα αλλά και αυτή πολύ ωραία είναι πρέπει να είσαι αλλού για αλλού για να σου φύγει το πουλί.
 
θελω αν μπορουνε οι "θεωριτικοι" τις παρεας να μου βγαλουν καποια αποτελεσματα τι ενεργεια εχει ενα βολι 9,5 χιλ 4,8 γρ με ταχυτητα ν1,5 420 μ/δ και ποση συνολικα τα 8 βολια? ,και ποση ενα βολι 8,6 χιλ 3,7 γρ με ταχυτητα ν 1,5 470 μ/δ και δυνολικα τα 9 βολια ?ς
Το πρώτο έχει κινητική ενέργεια 423,36 joule στο 1,5 μέτρο τα 8 3386,88 joule. Το δεύτερο έχει κινητική ενέργεια στο 1,5 μέτρο 408,665 joule άρα τα 9 βόλια θα έχουν συνολική ενέργεια 3678 joule..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top