Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Πλάκα κάνω με τον Τριαντάφυλλο ...
Πρέπει να το γράφω δηλαδή ... ?

Τριαντάφυλλε ποιό εμπορικό θα διαλέξεις ?
Αν θες ιδιογόμωση κανένα πρόβλημα ... θα πω στον κρητικό και στον Νίκο να μου στείλουν μια συλλογή 🤣
Πλάκα κάνεις ;; Τον κριτικό, και τον Νίκο, θα πάρω τηλέφωνο να τους συμβουλευτώ, τους ίδιους έχεις και εσύ ;; Δεν παίζω άκυρο. .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
Δε δυσκολεύομαι καθόλου ,αλλά αλλιώς πρέπει να γίνει........ Διάλεξε φυσίγγι να ρίξεις εσύ και με το ίδιο και γω....... Με μαμά τσοκ και να δούμε τα αποτελέσματα........ Τι πιστεύεις??????
Κανένα πρόβλημα ... ρίξε ένα rooster #4 με 2* στα 36,5m ... δεν θα βρεις πιο συγκεντρωτικό εμπορικό, μπορεί ούτε ιδιογόμωσης.
Ποστάρησε την δοκιμή.
Αν βγάλεις μεγαλύτερη συγκέντρωση από 95% θα σε παραδεχτώ.
Ρίξτο με ότι τσοκ θέλεις.

Winchester Rooster 4.jpg

γιατί ψάχνεις να βρεις ποίο είναι το πιο συγκεντρωτικό ;;
Γιατί θέλω να ξέρω τι συγκέντρωση βγάζει κάθε φυσίγγι με το όπλο μου για να καλύψω το φάσμα από 30%-95%.
Ψάχνω επίσης την διάτρηση του καθενός γιατί θέλω να την ξέρω στο περίπου.
Δεν βρίσκω εύκολα παπιά εδώ στα κατσάβραχα να δοκιμάζω σε ζωντανό θήραμα. ;)
Οπότε όταν αποφασίσω να πάω πρέπει να είμαι έτοιμος.
Τόσο απλό.
 
Ήμαστε σοβαροί τώρα, θα κάνουμε κόντρες με τα όπλα ;; Γιατί ;; Να δούμε τι ;; Πόσα σκάγια θα πάω στο πίνακα, να κοντραρο ποιόν ;; Τον διπλανό μου ;; Ο πίνακας είναι για άλλη δουλειά να δεις όταν ένα φυσιγγι δεν αποδίδει αυτό που πρέπει και να το διορθώσεις, η να αλλάξω τσοκ, μην ακούω τρέλα πράγματα, κόντρες και μαλακίες.
Βρε χόρτασε τον τσάι κ μην κάνεις πίσω :p
 
Αραξε φιλαρα με τις κανες και τα οπλα.... :)
Το φυσιγγιο κανει την διαφορά....
Κοιτα τι τουφεκιες βγαζει ο ''σιδεριάς'' το ΒΟΙΤΟ.:cool:

View attachment 67990
Οπλο των 500 -600 ευρω !!! :)
Μαστρονικο,δεν είναι κριτήριο βλητικής απόδοσης το κόστος του όπλου!
Κάτι μπαικαλες των 350€,έδειχναν και δείχνουν την πλάτη τους σε "οπλαρες"των 2500€!
 
Μαστρονικο,δεν είναι κριτήριο βλητικής απόδοσης το κόστος του όπλου!
Κάτι μπαικαλες των 350€,έδειχναν και δείχνουν την πλάτη τους σε "οπλαρες"των 2500€!

Το γνωριζω πολυ καλα Γιαννη μου!!! Στους αλλους που ψαχνονται για καννες και κωνους να το
πεις αυτο!!! :)
 
Πλάκα κάνω με τον Τριαντάφυλλο ...
Πρέπει να το γράφω δηλαδή ... ?

Τριαντάφυλλε ποιό εμπορικό θα διαλέξεις ?
Αν θες ιδιογόμωση κανένα πρόβλημα ... θα πω στον κρητικό και στον Νίκο να μου στείλουν μια συλλογή 🤣

Με την πρωτη ευκαιρια....σου στελνω αυτο Βασιλη μου!!! :)


εικόνα_Viber_2022-10-30_14-13-38-553.jpg
 
Ώπα ρε παίχτη!
Να τα λες σιγά σιγά αυτά επειδή μας πιάνει τρέμουλο!!😳
Μη φοβάσαι γέροντα, εσένα σε αγαπάω κ σε σκέφτομαι... Αν τύχαινε κ φτάναμε ποτέ στον πίνακα, θα σε άφηνα να ρίξεις, κ μόλις πήγαινα να ρίξω εγώ θα είχα βγάλει τη βελόνα από το κλείστρο... Ω ρε φίλε θα σου έλεγα, μάλλον έκανα μαλακια στο καθάρισμα... Πάλι καλά, δύσκολα θα την έπιανα την τουφεκιά σου θα σου έλεγα κ θα φεύγαμε όλοι χαμογελαστοί.. .love. .yelling.
 
Το γνωριζω πολυ καλα Γιαννη μου!!! Στους αλλους που ψαχνονται για καννες και κωνους να το
πεις αυτο!!! :)
Νικο εντελος φιλικά αυτό που λες δεν παίζει με τίποτα…είναι και αυτό ένα μεράκι πέστο χόμπι όπως εσυ ψάχνεσαι υδιογωμοτικα με ότι βυσμα υπάρχει με χιλιάδες δοκιμές έτσι και ολλους γουσταρι να κάνη κώνους πορτινγκ να αλλαζει οπλο κάθε χρόνο για μένα τίποτα κατακριτεω… αφού δεν έχουμε θυραματα να ασχοληθούμε και με κάτι…. Τώρα αν ολλα αυτά είναι τσάμπα κόπος άλλοι κουβεντα
 
Πλάκα κάνω με τον Τριαντάφυλλο ...
Πρέπει να το γράφω δηλαδή ... ?

Τριαντάφυλλε ποιό εμπορικό θα διαλέξεις ?
Αν θες ιδιογόμωση κανένα πρόβλημα ... θα πω στον κρητικό και στον Νίκο να μου στείλουν μια συλλογή 🤣
Θα σε παίξουμε με κοντόρια κ 302 χρυσοσκανδαλο κ βάλε ότι θες στο νεροπιστολο... Δεν βρίσκω κ το σχετικό βίντεο γμτ
 
Πρώτη ... ελπίζω να μέτρησα σωστά τα σκάγια ... πολύ καλή τουφεκιά !!!
Νικηφόρε μου βγήκαν τα μάτια ... σε όσες θες (και σε όλες δεν έχω πρόβλημα) τσεκάρισε τα σκάγια με έναν μαρκαδόρο και θα στις φτιάξω πιο όμορφες.
Καλύτερα να τις ανεβάζεις μια μια να την φτιάχνω και να την σχολιάζουμε.
Σκάγια 208 θεωρητικά.

View attachment 67987
Θα την τσεκάρω αυτή και τις υπόλοιπες ή με μαρκαδώρο ή θα τις φωτογραφίσω με φως από πίσω.
 
Κανένα πρόβλημα ... ρίξε ένα rooster #4 με 2* στα 36,5m ... δεν θα βρεις πιο συγκεντρωτικό εμπορικό, μπορεί ούτε ιδιογόμωσης.
Ποστάρησε την δοκιμή.
Αν βγάλεις μεγαλύτερη συγκέντρωση από 95% θα σε παραδεχτώ.
Ρίξτο με ότι τσοκ θέλεις.

View attachment 67997


Γιατί θέλω να ξέρω τι συγκέντρωση βγάζει κάθε φυσίγγι με το όπλο μου για να καλύψω το φάσμα από 30%-95%.
Ψάχνω επίσης την διάτρηση του καθενός γιατί θέλω να την ξέρω στο περίπου.
Δεν βρίσκω εύκολα παπιά εδώ στα κατσάβραχα να δοκιμάζω σε ζωντανό θήραμα. ;)
Οπότε όταν αποφασίσω να πάω πρέπει να είμαι έτοιμος.
Τόσο απλό.
Αχ βρε μπαγασα δεν σε έχω κοντά να σου κάνω χουνερι που να μην το ξεχάσεις ποτέ. Εμένα βρήκες ;; με το νερομπιστολο των 30 και 95 % θα σου πω εγώ θες να είσαι έτοιμος όταν πας για υδρόβια. .sarcastic. .sarcastic.
 
Μη φοβάσαι γέροντα, εσένα σε αγαπάω κ σε σκέφτομαι... Αν τύχαινε κ φτάναμε ποτέ στον πίνακα, θα σε άφηνα να ρίξεις, κ μόλις πήγαινα να ρίξω εγώ θα είχα βγάλει τη βελόνα από το κλείστρο... Ω ρε φίλε θα σου έλεγα, μάλλον έκανα μαλακια στο καθάρισμα... Πάλι καλά, δύσκολα θα την έπιανα την τουφεκιά σου θα σου έλεγα κ θα φεύγαμε όλοι χαμογελαστοί.. .love. .yelling.
Κοίτα μην φτιάξεις κι εσύ τους Ατρείδες στο πίνακα.ω ρε φίλε μου
 
Όλοι ξεχνάτε το δεύτερο μέρος της πρότασης ... "με το κατάλληλο φυσίγγι" ... αλλά δεν πειράζει, θα σας το θυμίζω εγώ.

Άσε τα ιδιογόμωσης εσύ και ρίξε ένα εμπορικό στα όσα μέτρα θες να δούμε το κανόνι σου.
Είμαι 100% σίγουρος ότι θα ρίξω σφιχτότερα ή το ίδιο πάλι με εμπορικό.
.yelling.
Απλά το φυσίγγι θα αλλάξω. 🤪
🤣🤣🤣🤣

Διάλεξε όποιο φυσίγγι θες και θα διαλέξω και εγώ το δικό μου.
Ζητούμενο η μέγιστη δυνατή συγκέντρωση και διάτρηση στα όσα μέτρα επιθυμείς.

Νομίζω ότι ζητάω κάτι εύκολο ... 🤣 ή δυσκολεύεσαι λιγάκι τώρα ? 🤣
Κι εγω μεσα....με εμπορικο ή ιδιογομωσης...
Risque!!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top