Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αν αυτό που έριξες έχει ταχύτητα 400 στο 1,5
για ατσάλι θες ταχύτητα 750 σε #2 για να έχεις την ίδια διάτρηση.
Κοινώς ... ούτε την συγκέντρωση θα έχεις ούτε την διάτρηση.
Βασιλη συγκεντρωση και καλη κατανομη εχουν τα ατσαλια χωρις κοπο !! δεν παραμορφονονται! η διατρηση ειναι το θεμα τους
 
Και ξέρεις αν κάνω αγορά με βλέπω για 3.5αρα, μπενελλι. Βλέπω να με κλειδώνει η γυναίκα έξω από το σπίτι, φιρι φιρι το πάω, δεν θα το γλυτώσω. .sarcastic. .sarcastic.
Δεν είσαι ο μόνος είμαστε πολύ αλλά σκροπιοι πρέπει να πατήσουμε πόδι
Εγώ μόλις είπα πρέπει να έρθει και άλλο μέλος στην οικογένεια γελούσε τώρα στα πενήντα και τρία παιδιά θες και άλλο
Ποτε δεν είναι αργά για μια Diamond λέω
Τι εινα αυτό λέει
Μαύρη καλονη λέω και τη δείχνω
Καταλαβαίνεις ε ομοιοπαθείς
 
Δεν είσαι ο μόνος είμαστε πολύ αλλά σκροπιοι πρέπει να πατήσουμε πόδι
Εγώ μόλις είπα πρέπει να έρθει και άλλο μέλος στην οικογένεια γελούσε τώρα στα πενήντα και τρία παιδιά θες και άλλο
Ποτε δεν είναι αργά για μια Diamond λέω
Τι εινα αυτό λέει
Μαύρη καλονη λέω και τη δείχνω
Καταλαβαίνεις ε ομοιοπαθείς
Αν καταλαβαίνω και πολύ καλά μάλιστα, μια μέρα είχα ξεχάσει την θήκη του όπλου ανοιχτή, έρχεται και βλέπει την φλογέρα ( τσοκ φρένου ) μου λέει Τριανταφυλλάκο τη είναι αυτό ;; Της λέω χωρίς να ( κομπιασο ) εργαλείο για καθαρισμό της κάνης , μου λέει σε ποιόν τα πουλάς αυτά ;; Θες να συνεχίσω τη έγινε ;; .sarcastic. .sarcastic. .hair..hair.
 
Για μακρυνές αποστάσεις μιλάω πάντα.
Σε κανονικές αποστάσεις μια χαρά σκοτώνουν τα ατσάλια.
τι εννοείς κανονικές αποστασεις ,γιατί εγώ το 2014 το είδα το όνειρο με τα ατσαλια στον Έβρο...ξέρεις τι είναι να βαράς μικρό παπί στα 20 -25 μέτρα ,nsi ηταν δεν θυμαμαι νουμερο και γραμμαρια, να πέφτει ξερό, να το παίρνεις, να μην το περνάς στην πουλιαστρα και μετά από 5 λεπτά να κάνει φτερό και να φεύγει κανονικά? όσοι πραγματικά ασχοληθείτε με ατσάλινα στα υδρόβια και χωρίς Φίντες....καλή τύχη
 
τι εννοείς κανονικές αποστασεις ,γιατί εγώ το 2014 το είδα το όνειρο με τα ατσαλια στον Έβρο...ξέρεις τι είναι να βαράς μικρό παπί στα 20 -25 μέτρα ,nsi ηταν δεν θυμαμαι νουμερο και γραμμαρια, να πέφτει ξερό, να το παίρνεις, να μην το περνάς στην πουλιαστρα και μετά από 5 λεπτά να κάνει φτερό και να φεύγει κανονικά? όσοι πραγματικά ασχοληθείτε με ατσάλινα στα υδρόβια και χωρίς Φίντες....καλή τύχη
Είχα δει στο φορουμ ένα βιντεακι με κάποιο μέλος να καίει τα πάπια με ατσαλια νο1 σε μεγάλες αποστάσεις
 
Παρε ότι γουστάρεις... αλλα η BERETTA έχει καλύτερη βλητική από κάθε benelli..
Εννοείται δεν παίζουμε με την ασφάλεια μας ξέρεις πόσα όπλα έχω βρει φθηνά ευκαιρίες παλια τι να τα κάνω όμως είναι απλά ΆΧΡΗΣΤΑ
δεν έχουν ΤΣΟΚ δεν έχουν φλατζες δεν είναι μαγκνουμ και έχουν κακό ζύγισμα και μιλάμε για όπλα που πίνουν νερό στο όνομα τους
Μιλάμε για 302 303 304 s55 και benelli μαύρο αετό για 121 123 για μενα φίλε αυτά είναι ΆΧΡΗΣΤΑ γιατί απλά δεν μπορώ να κάνω όλα μου τα κυνήγια.
Άνετα κάνεις όλα τα κυνήγια με τα παραπάνω όπλα
 
Είχα δει στο φορουμ ένα βιντεακι με κάποιο μέλος να καίει τα πάπια με ατσαλια νο1 σε μεγάλες αποστάσεις
εγώ σίγουρα δεν έριχνα νο 1...δεν διαφωνώ απλά λέω αυτή την μικρή εμπειρία που έχω με τα ατσάλινα....τώρα τι κινητική ενέργεια σε απόσταση 40 μέτρα έχει ο άσσος ο ατσαλινος ώστε να καταβάλει ένα παπί και μάλιστα μεγαλο, είναι μια καλή ερώτηση
 
@Vaggelis ioannina πόσα benelli εχεις; ;;
Ξέρω ότι έχεις και 391 εσυ που είναι και δικά σου τα οπλα και όχι φίλου το εχεις δει μεταξύ αυτών τον όπλων στην βλητική τους;;;;;;
Μετά με νύχτα..........κι ας λένε ότι θέλουν.......
 
Εγω θελω να ακούσω από κάποιον ειδικό τις διαφορές που έχουν οι σημερινές με τις τότε κάννες των 80s.
Άσχετο με το αν ρίχνει ατσάλινα και έχουν χρώμιο.
Αλλα με το φίλο παμε για κυνήγι έχει με τον πατέρα του 14 οπλα.
Παμε για μπεκάτσα βρήκαμε μια παμε μου λέει για παπιά παμε απλά αλλάζω ένα τσοκ αυτος πρέπει να παμε σπίτι να πάρει αλλο όπλο.
 
Είναι οπλαρες αυτά άφησαν ιστορία ο Νικόλας δεν τα ξέρει. ;)
Διάλεξε οποίο θες από τις γιαγιάδες και αντε κανε σε μια μέρα 3 διαφορετικά κυνήγια και άμα δεν τα πετάξεις😂🤣😂
Ρε και σε εμένα μου αρέσουν αλλά ρε φίλε πως να πας για μπεκάτσα με 71cm και σταθερό 2* που ήταν τα περισσότερα 😂🤣😂 Και βαλε και μονοβολα για γουρούνια🤣🤣🤣
Και ρίξε και ατσάλινα μαγκνουμ σε παπια 🥳🥳🥳
 
Άσχετο με το αν ρίχνει ατσάλινα και έχουν χρώμιο.
Αλλα με το φίλο παμε για κυνήγι έχει με τον πατέρα του 14 οπλα.
Παμε για μπεκάτσα βρήκαμε μια παμε μου λέει για παπιά παμε απλά αλλάζω ένα τσοκ αυτος πρέπει να παμε σπίτι να πάρει αλλο όπλο.
Βρε Νικόλα, εσύ τσοκ, ο φίλος σου φυσίγγια. Να καταλάβεις ίδιο όπλο των σταθερό 1* μπεκάτσα διασποράς, παπί ότι γουστάρει .
 
τι εννοείς κανονικές αποστασεις ,γιατί εγώ το 2014 το είδα το όνειρο με τα ατσαλια στον Έβρο...ξέρεις τι είναι να βαράς μικρό παπί στα 20 -25 μέτρα ,nsi ηταν δεν θυμαμαι νουμερο και γραμμαρια, να πέφτει ξερό, να το παίρνεις, να μην το περνάς στην πουλιαστρα και μετά από 5 λεπτά να κάνει φτερό και να φεύγει κανονικά? όσοι πραγματικά ασχοληθείτε με ατσάλινα στα υδρόβια και χωρίς Φίντες....καλή τύχη
Λαυρέντη δεν έχω ρίξει ατσάλια σε παπιά.
Μιλάω για αυτά που λένε έμπειροι αμερικάνοι ... μέχρι 40m με δικά τους φυσίγγια.
Νορμάλ αποστάσεις για ατσάλια θεωρώ τα 25-35μ και πάντα για #2.
Για #4 σε κρύα δεν το συζητώ ...
Οι αμερικάνοι με ομοιώματα και βαράνε με bb.
 
Βρε Νικόλα, εσύ τσοκ, ο φίλος σου φυσίγγια. Να καταλάβεις ίδιο όπλο των σταθερό 1* μπεκάτσα διασποράς, παπί ότι γουστάρει .
Γελάει, ναι Βρε εμείς πως κυνιγουσαμε ;; Τι νομίζεις είχαμε τσοκ ;; Που νομίζεις ότι μάθαμε γαλλικά ;;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top