Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Και αυτη ειναι ωραια τουφεκια ''μπαμπακι'' και πολυ αποτελεσματικη για αρχη σεζον....και στο Ν8,5
παιζει πολυ καλα !!!
Το λεω για ορτυκι...αλλα και στην τσιχλα εκανε κηδειες...:)

View attachment 71187
View attachment 71188
Παντα για τα δικα μου γουστα λεω....μην παρεξηγηθω... :)
Η granular που έχω μου αφήνει υπολείμματα στην κανη ......... Είναι φυσιολογικό????? Ρωτάω γιατί στον παρελθόν δεν την έχω δουλέψει....... Μειώνονται αισθητά όταν την γεμίζω πάνω από 32 γραμμάρια η όταν την κλείνω σε κάλυκα 12/67.........
Την έχω δοκιμάσει με καψουλια 688,686,cx 2000....... Δεν δοκίμασα ακόμη 616
 
Το πάνω κάτω που είναι η μέσα βίδα, πως θα το φέρεις ώστε να στρογγυλέψει;
Το ιδιο λεμε Στεφανε πιστευω

Οτι θελει αντικατασταση ολο το εξαρτημα

Και να βγαλεις το ελατηριακι με την βιδα να χωριστει και να το φτιαξεις αντε μετα να εχεις εγγυηση οτι θα ρυθμιζει σωστα

Δεν προερχετε απο εμενα η εικονιζομενη ζημια

Εγω αφιερωσα απλα λιγο χρονο να δω εαν μπορει να φτιαχτει
 
Και αυτη ειναι ωραια τουφεκια ''μπαμπακι'' και πολυ αποτελεσματικη για αρχη σεζον....και στο Ν8,5
παιζει πολυ καλα !!!
Το λεω για ορτυκι...αλλα και στην τσιχλα εκανε κηδειες...:)

View attachment 71187
View attachment 71188
Παντα για τα δικα μου γουστα λεω....μην παρεξηγηθω... :)

Η granular που έχω μου αφήνει υπολείμματα στην κανη ......... Είναι φυσιολογικό????? Ρωτάω γιατί στον παρελθόν δεν την έχω δουλέψει....... Μειώνονται αισθητά όταν την γεμίζω πάνω από 32 γραμμάρια η όταν την κλείνω σε κάλυκα 12/67.........
Την έχω δοκιμάσει με καψουλια 688,686,cx 2000....... Δεν δοκίμασα ακόμη 616
Εγώ άλλο θέλω να ρωτήσω. Γίνεται αυτή η τουφεκιά-το σετάπ- σε κάλυκα 70άρι;
 
Η granular που έχω μου αφήνει υπολείμματα στην κανη ......... Είναι φυσιολογικό????? Ρωτάω γιατί στον παρελθόν δεν την έχω δουλέψει....... Μειώνονται αισθητά όταν την γεμίζω πάνω από 32 γραμμάρια η όταν την κλείνω σε κάλυκα 12/67.........
Την έχω δοκιμάσει με καψουλια 688,686,cx 2000....... Δεν δοκίμασα ακόμη 616
Αφήνει πολλά κατάλοιπα και με 616.....Το παλαιότερο λοτ,αφήνει κάποια κατάλοιπα αλλά όχι αυτό το κακό που παρουσιάζει το Νέο.Παντος στο χαρτί και στον ταχογραφο από όσο βλέπω από τις δοκιμές σας πάει καλά.Στο κυνήγι φίλος που την δοκίμασε στην τσίχλα στο 1.45Χ30 δεν του άρεσε και τόσο...Μιλαω για το νέο λοτ... με το παλιό και στο ίδιο setup κατενθουσιασμενος όπως και εγώ.
 
Εξήγησε μου τι εννοείς Στέφανε....... Δεν καταλαβαίνω τι με ρωτάς....... Για ποιο σεταπ λες????
Αυτό που έριξε ο Νίκος, αν μπορεί να στηθεί σε 70άρι κάλυκα, χωρίς να αλλάξει η κατανομή.
12/65 Granular 1,45x31 biorientabile 21 #N9
ρέλι με τζαμάκι στους 60.
 
Αυτό που έριξε ο Νίκος, αν μπορεί να στηθεί σε 70άρι κάλυκα, χωρίς να αλλάξει η κατανομή.
12/65 Granular 1,45x31 biorientabile 21 #N9
ρέλι με τζαμάκι στους 60.
Σε 70αρι κάλυκας θα ήθελε πολύ ψηλό βύσμα και άλλη δοσολογία πυρίτιδας,νομίζω πως πρακτικά είναι αδύνατο........ Δεν έχει κάποιο νόημα να κατασκευαστεί κάτι τέτοιο.....
 
Αφήνει πολλά κατάλοιπα και με 616.....Το παλαιότερο λοτ,αφήνει κάποια κατάλοιπα αλλά όχι αυτό το κακό που παρουσιάζει το Νέο.Παντος στο χαρτί και στον ταχογραφο από όσο βλέπω από τις δοκιμές σας πάει καλά.Στο κυνήγι φίλος που την δοκίμασε στην τσίχλα στο 1.45Χ30 δεν του άρεσε και τόσο...Μιλαω για το νέο λοτ... με το παλιό και στο ίδιο setup κατενθουσιασμενος όπως και εγώ.
Αναρωτιέμαι εάν αυτό σημαίνει ότι το νέο λοτ έχει μεγαλύτερη προοδευτικότητα....... Αν λειτουργεί καλύτερα με υψηλότερο βάρος σκαγιων....
 
Η granular που έχω μου αφήνει υπολείμματα στην κανη ......... Είναι φυσιολογικό????? Ρωτάω γιατί στον παρελθόν δεν την έχω δουλέψει....... Μειώνονται αισθητά όταν την γεμίζω πάνω από 32 γραμμάρια η όταν την κλείνω σε κάλυκα 12/67.........
Την έχω δοκιμάσει με καψουλια 688,686,cx 2000....... Δεν δοκίμασα ακόμη 616
Είναι άσταθες … αλλά αφού έχει ταχογραφο κάπου θα την βρεις και του χρόνου ξανα δοκιμάζεις πάλη !!!! Εγώ την παράτησα
 
Στο lyman βάζω gt15 και μέσα over powder cal 20 και το φτιάχνω και σε ρελι και σε αστέρι απλά δεν έχω καταλήξει στο πιο από τα δύο είναι καλύτερο........
Το είχα και σε lb6 και σε άλλα βύσματα.Το παραπάνω στήσιμο,το δούλεψε φίλος στα γουρούνια με ευθυβολία και μεγάλη δύναμη κρούσης.Να προσθέσω ότι το κενό της βολίδας το έχω γεμίσει αλλά δεν είχα χρόνο να δω ευθυβολία και γκρουπαρισμα...
 
Το παραπάνω,ειναι με mb36 και όχι με s4 όπως γράφει στη φωτό...
Αυτό είναι με το δικό του ποδαράκι????? Μάλλον όχι για να μπορείς να το κατεβάζεις στα 56 mm....... Εγώ αυτό κυνηγάω και το κάνω με mb36 2,25 gr αλλά σε κάλυκα αφρεζαριστο μαγκουμ στα 62 mm
 
Ποσο τη βάζεις τη mb36 σε αυτό??? Εγώ 2,15
Το είχα και σε lb6 και σε άλλα βύσματα.Το παραπάνω στήσιμο,το δούλεψε φίλος στα γουρούνια με ευθυβολία και μεγάλη δύναμη κρούσης.Να προσθέσω ότι το κενό της βολίδας το έχω γεμίσει αλλά δεν είχα χρόνο να δω ευθυβολία και γκρουπαρισμα...
 
Αυτό είναι με το δικό του ποδαράκι????? Μάλλον όχι για να μπορείς να το κατεβάζεις στα 56 mm....... Εγώ αυτό κυνηγάω και το κάνω με mb36 2,25 gr αλλά σε κάλυκα αφρεζαριστο μαγκουμ στα 62 mm
Στα 2.20 η mb36 με προσαρμοσμένη diana στη βολίδα όπως το μπρενεκε....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top