Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
θεωρω επισης σημαντικούς τους εξης παραγοντες

1.ψυχραιμια
2. Κουραση
3. Λαθος ειδος φυσιγγιου σε σχεση με το τεραιν. Οι πιο πολλοι λαγοι χανονται σε κοντινες αποστασεις ειδικα στο πεταμα με την χρηση πολυ συγκεντρωτικων φυσιγγιων για τετοιες βολες. Ενα φυσιγγι που ανοιγει ελαχιστα στα 20 μετρα οσο μια μπαλα δεν συγχωρει σκοπευτικα λαθη στις αποστασεις κατω των 30 μετρων
4. Λαθος κοντακι ειδικα σε ατομα που ριχνουν περιστασιακα σε λαγο και δεν εχουν προσαρμοστει σε τετοιες βολες
 
Εχω ντουφεκισει καμια 500αρια λαγους στο πεταμα... Με φλομπερ, μονοκανο, δικανο, καραμπινες... Οι πιο σφικτες τουφεκιές ή οι εμπορικές κανα νούμερο πιο χοντρα σκαγια, με τα γνωστα ποσοστά που βγάζουν τα φυσιγγια αυτα στις προσφατες δοκιμες, χρειάζονται μόνο σε καρτερια που απέχουν απο το σημείο σηκωματος του λαγου και έχουν την ανεση να σκοπεύουν αβίαστα... Στο πεταμα, αν πας με φυσιγγι που είναι σφικτο, νομοτελειακα θα αστοχησεις στην πλειοψηφία των περιπτώσεων... Εχω ανοιξει κατι τρύπες στο χωμα, νααααα μετα συγχωρησεως... Να βρεις πετρέλαιο, οχι να βαρεσεις λαγο....ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΣΑΚΙΔΙΟ ΓΕΜΑΤΟ....
 
ΠΧ...Πιστευω οτι ο λαγος με αυτην την τουφεκια...οσο να αλλαξει το ποσοστο συγκεντρωσης ( μειον 10-15%?? )
οσο να αλλαξει και η κατανομη... ο λαγος δεν χανεται...
Ειναι καθαρα θεμα σκοπευσης πλεον!!

εικόνα_Viber_2021-02-06_12-34-57.jpg

εικόνα_Viber_2021-02-06_12-35-15.jpg

Τα 36 γραμμαρια θεωρω οτι ειναι μεχρι τα 45 μετρα και μεχρι Ν4.....
Οσο μεγαλωνουν τα μετρα....ανεβαινουμε σε γραμμαρια σκαγιων....και κατεβαινουμε σε Νο...εαν θελουμε
να ριχνουμε....και οταν δεν παρουμε το θηραμα....να ξερουμε οτι αστοχησαμε...
Αυτο μου εχει δειξει ο κυνηγοτοπος....και αυτο κανω...χωρις να θελω να πεισω κανεναν...αλλα αυτος εναι
ο τροπος που κυνηγαω.
 
Πολυ ωραια δουλεια φιλε και μπραβο !!!
Εγω εχω τις αντιρρησεις μου....αλλα αυτο δεν εχει σημασια....
Και σου λεω ΜΟΝΟ μια....Δειξε μου ενα εμπορικο οποιο θελεις... στα 60 μετρα με αυτην την
κατανομη....και εγω θα παω ''πασο''....

Τα περισσοτερα σκαγια στον κυκλο....χρειαζονται για την κατανομη φιλε....να καλυπτουν ατελειες
της τουφεκιας....
Διαφορετικα....ΟΛΑ τα φυσιγγια θα ηταν 36 γραμμαρια....και τα 38 μεχρι 50 γραμμαρια θα ηταν για
λεμε οτι εχουμε !!!

View attachment 53186
76 εκατοστα ο κυκλος...
:)
Τι είναι αυτό ? Η ιδανική τουφεκιά ?

Έπρεπε να κάνω αλλαγές στο πρόγραμμα για να κατεβώ κάτω από 30%.
Ήταν πολύ χρονοβόρο.

Δεν μιλάω για εμπορικά ... οποιοδήποτε όπλο και φυσίγγι βγάζει 30% στα 60m με #3.
Δεν υπάρχει κανένα ?

Βάλε μου 40 ή ακόμα και 30 σκάγια στον κύκλο όπου θες εσύ και εγώ θα κοτσάρω τον λαγό στην φωτογραφία !!!
Αν φτάνουν λιγότερα από 30 σκάγια στα 60m βάλε όσα φτάνουν.
 
Αυτο μου εχει δειξει ο κυνηγοτοπος....και αυτο κανω...χωρις να θελω να πεισω κανεναν...αλλα αυτος εναι
ο τροπος που κυνηγαω.
Νίκο δεν διαφωνούμε, το γράφω και παραπάνω ο καθένας ρίχνει έτσι ώστε να αισθάνεται ασφάλεια.
Εγώ πχ δεν αισθάνομαι ασφάλεια με 10άρια στις τσίχλες.
Ούτε με 9άρια στα τρυγόνια.
Ούτε με 7άρια στις πέρδικες.
Ούτε με 5άρια στον λαγό.
Ούτε με 5άρια στα μακρινά παπιά.
Ούτε με οτιδήποτε άλλο εκτός από 000 ή μονόβολο στα γουρούνια.

Είμαι λάθος ??? Μπορεί, αλλά δεν αλλάζω χούγια :)
 
:)
Τι είναι αυτό ? Η ιδανική τουφεκιά ?

Έπρεπε να κάνω αλλαγές στο πρόγραμμα για να κατεβώ κάτω από 30%.
Ήταν πολύ χρονοβόρο.

Δεν μιλάω για εμπορικά ... οποιοδήποτε όπλο και φυσίγγι βγάζει 30% στα 60m με #3.
Δεν υπάρχει κανένα ?

Βάλε μου 40 ή ακόμα και 30 σκάγια στον κύκλο όπου θες εσύ και εγώ θα κοτσάρω τον λαγό στην φωτογραφία !!!
Αν φτάνουν λιγότερα από 30 σκάγια στα 60m βάλε όσα φτάνουν.

Στα 60 μετρα δεν ριχνεις με 3* αστρα .....ριχνεις με φουλ τσοκ...φιλε.
Εαν βαλω 40 σκαγια ακομα στον κυκλο το ποσοστο συγκεντρωσης θα ειναι 52,5% με 90 σκαγια μεσα
και εφικτο να κρατησεις λαγο...
Το θεμα ειναι...ποιο εμπορικο βγαζει 52% στα 60 μετρα φιλε !!!
 
Νίκο δεν διαφωνούμε, το γράφω και παραπάνω ο καθένας ρίχνει έτσι ώστε να αισθάνεται ασφάλεια.
Εγώ πχ δεν αισθάνομαι ασφάλεια με 10άρια στις τσίχλες.
Ούτε με 9άρια στα τρυγόνια.
Ούτε με 7άρια στις πέρδικες.
Ούτε με 5άρια στον λαγό.
Ούτε με 5άρια στα μακρινά παπιά.
Ούτε με οτιδήποτε άλλο εκτός από 000 ή μονόβολο στα γουρούνια.

Είμαι λάθος ??? Μπορεί, αλλά δεν αλλάζω χούγια :)

Οχι δεν διαφωνουμε....και εγω ετσι ειμαι....φιλε !!!
 
Νίκο δεν διαφωνούμε, το γράφω και παραπάνω ο καθένας ρίχνει έτσι ώστε να αισθάνεται ασφάλεια.
Εγώ πχ δεν αισθάνομαι ασφάλεια με 10άρια στις τσίχλες.
Ούτε με 9άρια στα τρυγόνια.
Ούτε με 7άρια στις πέρδικες.
Ούτε με 5άρια στον λαγό.
Ούτε με 5άρια στα μακρινά παπιά.
Ούτε με οτιδήποτε άλλο εκτός από 000 ή μονόβολο στα γουρούνια.

Είμαι λάθος ??? Μπορεί, αλλά δεν αλλάζω χούγια :)
Στα 7αρια της πέρδικας είναι το νούμερο τής .my man.
Στα άλλα δεν έχω εμπειρία
 
Στα 60 μετρα δεν ριχνεις με 3* αστρα .....ριχνεις με φουλ τσοκ...φιλε.
Εαν βαλω 40 σκαγια ακομα στον κυκλο το ποσοστο συγκεντρωσης θα ειναι 52,5% με 90 σκαγια μεσα
και εφικτο να κρατησεις λαγο...
Το θεμα ειναι...ποιο εμπορικο βγαζει 52% στα 60 μετρα φιλε !!!
Κι'αμα ρε Νικο σε περναει δυπλαρικα στα 60 μετρα σε καθαρο μερος και εισαι το τελευταιο καρτερι και οπως εδω σε μας πιανει δρομο και δεν ξαναγυριζει πισω και εχεις πανω το 3 αρι τσοκ τι θα κανεις θα αλλαζεις τσοκ εκεινη την ωρα ! Τον πατας μια με το 3 αρι και οτι γινει !!! Αυτο δεν μπορω να καταλαβω με τα τσοκ τις τουφεκιες σου τις δοκιμαζεις σε ολλες τις αποστασεις με οτι τσοκ δουλευεις περισοτερο !! Και θα σου πω και κατι μην παρεξηγηθεις!! αλλα εχεις ψυχωση με τις σφιχτες τουφεκιες που δεν δικαιολογειται εφοσον λες οτι δεν σκονεις τουφεκι μετα τα 40-50 μετρα μια χαρα κανουν την δουλειατους και τα εμπορικα και τα ιδιογομωσης φυσιγγια χωρις αλευρι μεχρι αυτα τα μετρα που λες
 
Ο λαγός θέλει 4αρια κ 2υαρια!
Κι'αμα ρε Νικο σε περναει δυπλαρικα στα 60 μετρα σε καθαρο μερος και εισαι το τελευταιο καρτερι και οπως εδω σε μας πιανει δρομο και δεν ξαναγυριζει πισω και εχεις πανω το 3 αρι τσοκ τι θα κανεις θα αλλαζεις τσοκ εκεινη την ωρα ! Τον πατας μια με το 3 αρι και οτι γινει !!! Αυτο δεν μπορω να καταλαβω με τα τσοκ τις τουφεκιες σου τις δοκιμαζεις σε ολλες τις αποστασεις με οτι τσοκ δουλευεις περισοτερο !! Και θα σου πω και κατι μην παρεξηγηθεις!! αλλα εχεις ψυχωση με τις σφιχτες τουφεκιες που δεν δικαιολογειται εφοσον λες οτι δεν σκονεις τουφεκι μετα τα 40-50 μετρα μια χαρα κανουν την δουλειατους και τα εμπορικα και τα ιδιογομωσης φυσιγγια χωρις αλευρι μεχρι αυτα τα μετρα που λες
Άμα έχεις nitro rem no2 μέσα ριξε και με 3αρι τσοκ, θα γίνει η δουλειά.....
Κανένας λαγας δεν αλλάζει τα τσοκ....
 
Κι'αμα ρε Νικο σε περναει δυπλαρικα στα 60 μετρα σε καθαρο μερος και εισαι το τελευταιο καρτερι και οπως εδω σε μας πιανει δρομο και δεν ξαναγυριζει πισω και εχεις πανω το 3 αρι τσοκ τι θα κανεις θα αλλαζεις τσοκ εκεινη την ωρα ! Τον πατας μια με το 3 αρι και οτι γινει !!! Αυτο δεν μπορω να καταλαβω με τα τσοκ τις τουφεκιες σου τις δοκιμαζεις σε ολλες τις αποστασεις με οτι τσοκ δουλευεις περισοτερο !! Και θα σου πω και κατι μην παρεξηγηθεις!! αλλα εχεις ψυχωση με τις σφιχτες τουφεκιες που δεν δικαιολογειται εφοσον λες οτι δεν σκονεις τουφεκι μετα τα 40-50 μετρα μια χαρα κανουν την δουλειατους και τα εμπορικα και τα ιδιογομωσης φυσιγγια χωρις αλευρι μεχρι αυτα τα μετρα που λες


Θα ξεκινησω απο το τελος!! Ναι δεν αντιλεγω....ισως και να υπαρχουν...απλα δοκιμες δεν εχω δει με
τσοκ μαμα σε αυτα τα μετρα σε εμπορικα λεω και χωρις αλευρι !!
Δεν παρεξηγουμε...γιατι εγω εχω πει οτι μου αρεσουν οι συγκεντρωτικες τουφεκιες !!
Λογικο δεν ειναι να δοκιμαζω με τσοκ που δουλευω....και ασχετα εαν δεν σηκωνω οπλο στα 50 μετρα
πολυ απλα θελω να ξερω τι δυνατοτητες εχουν τα φυσιγγια μου....που το περιεργο ???
Τωρα εαν ριξεις στα 60 μετρα σε λαγο με 3* αστρα...και εχεις και 36 γραμμαρια σκαγια...δεν εισαι
κυνηγος...ασχετος εισαι...και μην παρεξηγηθεις εσυ τωρα....Στα 60 μετρα οι πιθανοτητες να τον κρατησεις
με 3* ειναι λιγες εως μηδαμινες...Οποτε στην καλυτερη περιπτωση μπορει να παρει ενα σκαγι...και να
ψοφησει ο λαγος την επομενη η μεθεπομενη μερα!!

Μητσαρα , δεν λενε ποτε σε ιδιογομωτη...γιατι δοκιμαζεις στα 50 μετρα εφοσον δεν σηκωνεις οπλο
σε αυτα τα μετρα...
Ουτε βολια ριχνω....αλλα κλεινω και δοκιμαζω...και μετραω
Το ιδιο και με τα μονοβολα...κλεινω ριχνω και μετραω...
Το ιδιο και με τα ατσαλινα σκαγια
Μεχρι φυσιγγια με χοντρο αλατι εχω δοκιμασει
Ετσι οπως το θετεις εσυ....ηταν λαθος μου που πηρα 2ρο ταχογραφο για μετραω μενουσες !!
Αυτα απο εμενα....και δεν σε παρεξηγω φιλε !!!
 
Θα ξεκινησω απο το τελος!! Ναι δεν αντιλεγω....ισως και να υπαρχουν...απλα δοκιμες δεν εχω δει με
τσοκ μαμα σε αυτα τα μετρα σε εμπορικα λεω και χωρις αλευρι !!
Δεν παρεξηγουμε...γιατι εγω εχω πει οτι μου αρεσουν οι συγκεντρωτικες τουφεκιες !!
Λογικο δεν ειναι να δοκιμαζω με τσοκ που δουλευω....και ασχετα εαν δεν σηκωνω οπλο στα 50 μετρα
πολυ απλα θελω να ξερω τι δυνατοτητες εχουν τα φυσιγγια μου....που το περιεργο ???
Τωρα εαν ριξεις στα 60 μετρα σε λαγο με 3* αστρα...και εχεις και 36 γραμμαρια σκαγια...δεν εισαι
κυνηγος...ασχετος εισαι...και μην παρεξηγηθεις εσυ τωρα....Στα 60 μετρα οι πιθανοτητες να τον κρατησεις
με 3* ειναι λιγες εως μηδαμινες...Οποτε στην καλυτερη περιπτωση μπορει να παρει ενα σκαγι...και να
ψοφησει ο λαγος την επομενη η μεθεπομενη μερα!!

Μητσαρα , δεν λενε ποτε σε ιδιογομωτη...γιατι δοκιμαζεις στα 50 μετρα εφοσον δεν σηκωνεις οπλο
σε αυτα τα μετρα...
Ουτε βολια ριχνω....αλλα κλεινω και δοκιμαζω...και μετραω
Το ιδιο και με τα μονοβολα...κλεινω ριχνω και μετραω...
Το ιδιο και με τα ατσαλινα σκαγια
Μεχρι φυσιγγια με χοντρο αλατι εχω δοκιμασει
Ετσι οπως το θετεις εσυ....ηταν λαθος μου που πηρα 2ρο ταχογραφο για μετραω μενουσες !!
Αυτα απο εμενα....και δεν σε παρεξηγω φιλε !!!
Νικο μαλον εχεις παρεξηγιμενο το 3 αρι μεχρι τα 50 τουφεκαω εγω παπια με το lm και εχω παρει πολλαααααα
δεν σου ειπα γιατι δοκιμαζεις τα φυσιγγια σου αλλα οτι δεν αλλαζεις στον κυνηγοτοπο τσοκ σε καθε τουφεκια οποτε αν δουλευεις στο τουφεκι σου 3* π,χ με αυτο θα κανεις και τις δοκιμες σου στα διαφορα μετρα για να δεις τι αποτελεσματα θα εχεις
και τελευταιο τα 36 με 38 γρ σκαγια ειναι υπερ αρκετα για πολλα μετρα εδω κανουν τα 33-34 μεχρι τα 45-50 μετρα με 3,5*
 
Νικο μαλον εχεις παρεξηγιμενο το 3 αρι μεχρι τα 50 τουφεκαω εγω παπια με το lm και εχω παρει πολλαααααα
δεν σου ειπα γιατι δοκιμαζεις τα φυσιγγια σου αλλα οτι δεν αλλαζεις στον κυνηγοτοπο τσοκ σε καθε τουφεκια οποτε αν δουλευεις στο τουφεκι σου 3* π,χ με αυτο θα κανεις και τις δοκιμες σου στα διαφορα μετρα για να δεις τι αποτελεσματα θα εχεις
και τελευταιο τα 36 με 38 γρ σκαγια ειναι υπερ αρκετα για πολλα μετρα εδω κανουν τα 33-34 μεχρι τα 45-50 μετρα με 3,5*
Καλημέρες‼️
33-34 γρ με λάιτ μοντ στα 45-50 ❓❓❓❓‼️βάλε μας μια τουφέκια σου‼️
 
Νικο μαλον εχεις παρεξηγιμενο το 3 αρι μεχρι τα 50 τουφεκαω εγω παπια με το lm και εχω παρει πολλαααααα
δεν σου ειπα γιατι δοκιμαζεις τα φυσιγγια σου αλλα οτι δεν αλλαζεις στον κυνηγοτοπο τσοκ σε καθε τουφεκια οποτε αν δουλευεις στο τουφεκι σου 3* π,χ με αυτο θα κανεις και τις δοκιμες σου στα διαφορα μετρα για να δεις τι αποτελεσματα θα εχεις
και τελευταιο τα 36 με 38 γρ σκαγια ειναι υπερ αρκετα για πολλα μετρα εδω κανουν τα 33-34 μεχρι τα 45-50 μετρα με 3,5*


Καλημερα Μητσαρα....Μην μου γυριζεις την συζητηση....εκει που σε συμφερει....ή μιλαμε...ή βηχουμε...
Κοιτα τι μου εγραψες....και τι ειπες...

'''Κι'αμα ρε Νικο σε περναει δυπλαρικα στα 60 μετρα σε καθαρο μερος και εισαι το τελευταιο....''

Τωρα μου το γυριζεις....και μου μιλας για 45-50 μετρα...
Αλλο τα 45 -50.....και αλλο τα 60 μετρα...

Ξερω παρα πολυ καλα τι κανει το καθε νουμερο σκαγιων και στα 45 και 50 και στα 60 μετρα με φουλ τσοκ!!
Δεν καταλαβαινω....για ποιον λογο να ριχνω με 3* αστρα στα 60 μετρα...και μου τυχει τετοια βολη..
απλα δεν θα ριξω....
Τα 60 μετρα θελουν ποιο χοντρο σκαγι απο Ν3....Στα 60 και σε οριακες βολες θελεις Ν2 και Ν1... για
να μην πω ποιο χοντρα....
Τωρα ο καθε ενας εχει τις αποψεις του....και καλα κανει....
Πηγαινε εσυ με 36 και 38 γραμμαρια....και ασε εμενα να πηγαινω με 42-44-48...που ειναι το ''προβλημα'' ??

Βλεπω στους κυνηγοτοπους.....η τριπλετα παει συννεφο...Κανε τον λογαριασμο σου να δεις ποσα σκαγια
ριχνουν....
Αυτα απο εμενα...και χωρις ιχνος αντιπαραθεσης φιλε !!!
 
Για μενα παντα....και εννοω κατα την γνωμη μου.....
Τετοιο νουμερο σκαγιων και αυτες τις συγκεντρωσεις θελουν τα 60 μετρα...
Το 81% θα γινει 60% στα 60 μετρα...και δεν θα παιζεις ρωσικη ρουλετα !!!

εικόνα_Viber_2021-01-29_19-25-54.jpg

εικόνα_Viber_2021-01-29_19-26-11.jpg

Δοκιμη με + 2 βαθμους εξωτερικη θερμοκρασια.
 
Last edited:
Για μενα παντα....και εννοω κατα την γνωμη μου.....
Τετοιο νουμερο σκαγιων και αυτες τις συγκεντρωσεις θελουν τα 60 μετρα...
Το 81% θα γινει 60% στα 60 μετρα...και θα παιζεις ρωσικη ρουλετα !!!

View attachment 53197

View attachment 53198

Δοκιμη με + 2 βαθμους εξωτερικη θερμοκρασια.
Ναι αυτή έχει ΑΞΙΩΣΕΙΣ για τα 60+ μέτρα παπί‼️κ σε αυτά τα νούμερα είναι που θέλουμε πολλά σκάγια‼️
 
Ναι αυτή έχει ΑΞΙΩΣΕΙΣ για τα 60+ μέτρα παπί‼️κ σε αυτά τα νούμερα είναι που θέλουμε πολλά σκάγια‼️

Αυτο λεω βρε φιλε!!!! Αλλα ποιος ''ακουει''.....
Δεν υπαρχει προβλημα....ο καθε ενας εχει τις αποψεις του....οκ....τις σεβομαι ασχετα εαν δεν συμφωνω
με ολες !!!
Οπως ειπε και φιλος ο Βασιλης.....Στο κυνηγι πας με φυσιγγιο που σε κανει να νιωθεις σιγουριά !!!
Εαν ειχαμε ολοι τις ιδιες προτιμησεις.....ενα φυσιγγιο θα υπηρχε μονο !!! :D
 
Καλημερα Μητσαρα....Μην μου γυριζεις την συζητηση....εκει που σε συμφερει....ή μιλαμε...ή βηχουμε...
Κοιτα τι μου εγραψες....και τι ειπες...

'''Κι'αμα ρε Νικο σε περναει δυπλαρικα στα 60 μετρα σε καθαρο μερος και εισαι το τελευταιο....''

Τωρα μου το γυριζεις....και μου μιλας για 45-50 μετρα...
Αλλο τα 45 -50.....και αλλο τα 60 μετρα...

Ξερω παρα πολυ καλα τι κανει το καθε νουμερο σκαγιων και στα 45 και 50 και στα 60 μετρα με φουλ τσοκ!!
Δεν καταλαβαινω....για ποιον λογο να ριχνω με 3* αστρα στα 60 μετρα...και μου τυχει τετοια βολη..
απλα δεν θα ριξω....
Τα 60 μετρα θελουν ποιο χοντρο σκαγι απο Ν3....Στα 60 και σε οριακες βολες θελεις Ν2 και Ν1... για
να μην πω ποιο χοντρα....
Τωρα ο καθε ενας εχει τις αποψεις του....και καλα κανει....
Πηγαινε εσυ με 36 και 38 γραμμαρια....και ασε εμενα να πηγαινω με 42-44-48...που ειναι το ''προβλημα'' ??

Βλεπω στους κυνηγοτοπους.....η τριπλετα παει συννεφο...Κανε τον λογαριασμο σου να δεις ποσα σκαγια
ριχνουν....
Αυτα απο εμενα...και χωρις ιχνος αντιπαραθεσης φιλε !!!
Σου ειπα οπως και το προηγουμενο μυνημα τουφεκαω στα 50 μετρα με 3,5 αστρα και δεν νωμιζω να αλλαζει κανενας σε καθε τουφεκια τσοκ !!! Και δεν μιλησα για 3 αρι σκαι μονο ,μπορεις να εχεις και 40 βολα τα οποια ειναι 34 γρ ! 7/0 ,και εγω θα σου πω και το αλλο γιατι φαινεται το ξεχνατε οοοολοι η τουφεκια με συγγεντρωτηρα δεν ανταποκρινεται στη συσφηξη του τσοκ ειναι πιο σφιχτη λογο του παχους του βυσματος !!!
 
Σου ειπα οπως και το προηγουμενο μυνημα τουφεκαω στα 50 μετρα με 3,5 αστρα και δεν νωμιζω να αλλαζει κανενας σε καθε τουφεκια τσοκ !!! Και δεν μιλησα για 3 αρι σκαι μονο ,μπορεις να εχεις και 40 βολα τα οποια ειναι 34 γρ ! 7/0 ,και εγω θα σου πω και το αλλο γιατι φαινεται το ξεχνατε οοοολοι η τουφεκια με συγγεντρωτηρα δεν ανταποκρινεται στη συσφηξη του τσοκ ειναι πιο σφιχτη λογο του παχους του βυσματος !!!
Ε βάλε βρε άνθρωπε να δούμε μια τουφέκια σου με τριάρια στα 50 κ με λάιτ μοντ‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top