Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ποια είναι η αποψη σας για psb1 σε φυσίγγια για περάσματα τσιχλας; Μιλάω δηλαδή για Οκτώβρη με θερμοκρασίες 10 με 25...


Οι στόχοι είναι 1χ1m .
Κάτω από 31-32 γραμμάρια δεν ξέρω πως αποδίδει , σίγουρα ανεβαίνει μέχρι τα 34 γι αυτό δεν ξέρω το 28-30 αν είναι μέσα στις προδιαγραφές της, αυτό που είδα παντως είναι οτι θέλει γρήγορο καψούλι πολύ καλά τα Ισπανικά και τα 688.
 
Εγώ πιστεύω ότι στα μπασιματα λίγο πολύ όλα τα τσιχλοφυσιγγια πάνε καλα,αν εξαιρέσουμε ίσως την πολύ πρωινή υγρασία..
Και αυτό γιατί ούτε πολύ ζέστη έχει ο Οκτώβρης ούτε κρύα..
%CE%BA-%CE%B5%CE%AF%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BF%CF%8D-emoticon-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%AC%CE%B6%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%AC-%CE%B9-40231656.jpg
 
Καποια πραματα λεβεντη δεν δικαιολογουνται ομως!! Ο Μητσιαλης παλαιοτερα εδω μεσα ειχε γραψει πως τα κοντακια του καθε μοντελου ειναι πολυ διαφορετικα ακριβως για μπορουν να προχωρησουν οι πολλες εκδοχες της καθε σειρας μοντελου... Αν παλι οι διαφερετικες γεωμετριες καννης στα διαφορα μοντελα εχει καπως τετοιον σκοπο, πασο! Η be diamond για παραδειγμα με τοσο αντικανονικο, κοντο κωνο, μονο για κυνηγια φερμας κανει... Δεν το λεει η εταιρια αλλα αν δεν εχει τετοιο σκοπο, ειναι αθλιοι
ποιος το λεει ποιος κωνος ειναι κανονικος και ποιος αντικανονικος?εχεις την εντυπωση οτι οσο μεγαλυτερος ειναι ο κωνος τοσο το καλυτερο?ολα δικαιολογουνται στην πραξη και στο θηραμα!!εχω 10 οπλα και η benelli εχει γεμισει πολλα θηραματα τους καταψυκτες τοσα χρονια!
 
Εγώ πιστεύω ότι στα μπασιματα λίγο πολύ όλα τα τσιχλοφυσιγγια πάνε καλα,αν εξαιρέσουμε ίσως την πολύ πρωινή υγρασία..
Και αυτό γιατί ούτε πολύ ζέστη έχει ο Οκτώβρης ούτε κρύα..
Ωραιος Τασο!
Αν υπολογισουμε κιολας οτι για να μπουν πουλια θελουμε κ βορειαδακι που με το βορειαδακι πανε ολα...
 
Ωραιος Τασο!
Αν υπολογισουμε κιολας οτι για να μπουν πουλια θελουμε κ βορειαδακι που με το βορειαδακι πανε ολα...
Στον βορειοανατολικό μπορεί εύκολα να έχει ζέστη με πολύ υγρασία! Δύσκολος καιρός για τα φυσίγγια...
 
Στον βορειοανατολικό μπορεί εύκολα να έχει ζέστη με πολύ υγρασία! Δύσκολος καιρός για τα φυσίγγια...
Μπορει κατα τοπους να συμβαινει, παντως με βορειοανατολικο που προτιμω την Ευβοια δεν το εχω δει να συμβαινει, για να το λες καπου θα το εχεις δει :)
 
Μπορει κατα τοπους να συμβαινει, παντως με βορειοανατολικο που προτιμω την Ευβοια δεν το εχω δει να συμβαινει, για να το λες καπου θα το εχεις δει :)
Ο βορειοανατολικός είναι κατά βάσει πολύ ξηρός καιρός. Για τον λόγο αυτό όταν περνάει πάνω από την μαύρη θάλασσα τραβάει πολύ υγρασία την οποία ρίχνει σε εμάς. Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για την Εύβοια Κώστα. Εγώ αυτό το έχω ζήσει άπειρες φορές στην Σύρο πάντως!
 
Το 5αρι αν ηταν 6αρι η 7 1/2αρη θα ριχνα κανα στην περδικα αλλα 5αρι μονο για λαγο κανει νομιζω
Το 32αρι ρίξε Παναγιώτη στην πέρδικα και κράτησε τους κάλυκες αν έχεις φίλο ιδιογομωτη να τούς χαρίσεις, το εξπρές θρύλος αλλά όπως λέει ο Γιώργος για λαγο,φασσα και πέρδικα οριακά ίσως στα τέλη της σαιζόν που φεύγουν μακριά και τρίτο φυσιγγι.
 
Ο βορειοανατολικός είναι κατά βάσει πολύ ξηρός καιρός. Για τον λόγο αυτό όταν περνάει πάνω από την μαύρη θάλασσα τραβάει πολύ υγρασία την οποία ρίχνει σε εμάς. Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για την Εύβοια Κώστα. Εγώ αυτό το έχω ζήσει άπειρες φορές στην Σύρο πάντως!

Εχεις δικιο
αλλα ειναι και αναλογα σε πια περιοχη βρισκεσαι
Σε εμας κατω που δεν ειμαστε προσηνεμοι στον βορια δεν φερνει υγρασια
Στις νησιωτικες περιοχες ομως φερνει ,οπως και σε αν.στερεα ευβοια αν πελλοπονησο κρητη
ειναι το λεγομενο lake effect (ονομασια δανεισμενη απο τις λιμνες της αμερικης )
η οπως το λεμε εδω aegean effect
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top