Δοκιμές διάτρησης

  • Thread starter Thread starter leo
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αφου δεν εχει πουλια ειπα να κανω καμια μ@λακια κι εγω σαν παιδι...
31 μετρα mb long range no6 δεν του το ειχα παντως...
View attachment 63792
νομίζω έχει βάλει και ο Βασίλης @gvp9000 δοκιμή με το αντίστοιχο στα 36.5 και ούτε ένα σκάγι δεν έχει τρυπήσει τον τενεκε
 
Για να πετύχουμε ίδια διάτρηση με νίκελ, πόση μικρότερη ταχύτητα πρέπει να έχουν από τα απλά μολυβδινα;
Θα έχει αποτέλεσμα σε πραγματικές συνθήκες πάνω στο θηραμα;
Εδώ πρέπει να δουλέψει ο διαγραμματολογος μας

Δεν εχω κανει τετοιες δοκιμες Στελιο μου...
Αλλα η διατρηση ειναι...Οσο καλυτερη ποιοτητα σκαγιων = μεγαλυτερη
διατρηση με την ιδια ταχυτητα και στα ιδια μετρα φιλε.
 
νομίζω έχει βάλει και ο Βασίλης @gvp9000 δοκιμή με το αντίστοιχο στα 36.5 και ούτε ένα σκάγι δεν έχει τρυπήσει τον τενεκε
Στα 30 ηταν οχι στα 36.5
Παντως δεν μου λενε τιποτα αυτες οι δοκιμες, το percorso πχ δεν εχει πολυ καλη διατρηση στον τενεκε αλλα στις φασσες σκοτωνει παρα πολυ μακρια!
 
Παν τα πλια εκοψαν λασπη...αλλο ενα percorso no6 και απο κατω mygra
Παντως σε ολες τις τουφεκιες στραβωνει ο τενεκες, μπαινει μεσα.
View attachment 63802View attachment 63803
Έχω ακριβώς την ίδια αποτύπωση με 32 γραμμάρια 7αρια (Lambro Super Tordo με Sipe) στα 34 μέτρα!!!!
 
Δεν ειναισ
Παν τα πλια εκοψαν λασπη...αλλο ενα percorso no6 και απο κατω mygra
Παντως σε ολες τις τουφεκιες στραβωνει ο τενεκες, μπαινει μεσα.
View attachment 63802View attachment 63803
δεν είναι σημάδι δύναμης αυτό γιατί ένας τενεκες που αντιστέκεται αυτό παθαίνει, βουλιάζει, ενώ αν τα σκάγια το ξετρυπησουν πεθαίνει όρθιος 😉
 
Μςγα
Καποτε που δοκιμαζα percorso με classica no6 και τα δυο, το classica μου εδινε καλυτερη διατρηση, τωρα τι και πως δεν ξερω.
Ίσως Μεγαλύτερη ταχύτητα ίσως μικρότερη παραμόρφωση και ίδιο νούμερο σκάγια οπότε δεν αποκλείετε

Ένα σκαγι Νο 6 είτε είναι από 24 γρ είτε από 56 ίδια είναι η μέγιστη ταχύτητα που μπορεί να πιάσει.

Απλά στα πολλά γραμμάρια έχουμε και πολλά σκάγια

Έχω κεράσει τσαγακι σε διάτρηση με το 20αρι πολλά 12 άρια
 
Δεν ειναισ

δεν είναι σημάδι δύναμης αυτό γιατί ένας τενεκες που αντιστέκεται αυτό παθαίνει, βουλιάζει, ενώ αν τα σκάγια το ξετρυπησουν πεθαίνει όρθιος 😉
Και τωρα ορθιος πεθανε...
Μςγα
Ίσως Μεγαλύτερη ταχύτητα ίσως μικρότερη παραμόρφωση και ίδιο νούμερο σκάγια οπότε δεν αποκλείετε

Ένα σκαγι Νο 6 είτε είναι από 24 γρ είτε από 56 ίδια είναι η μέγιστη ταχύτητα που μπορεί να πιάσει.

Απλά στα πολλά γραμμάρια έχουμε και πολλά σκάγια

Έχω κεράσει τσαγακι σε διάτρηση με το 20αρι πολλά 12 άρια
Απλα επειδη ειναι για πιο κρυο καιρο το percorso περιμενα να ειναι και πιο δυνατο, δεν του λειπει τιποτα του 20αριου παντως!
 
Και τωρα ορθιος πεθανε...

Απλα επειδη ειναι για πιο κρυο καιρο το percorso περιμενα να ειναι και πιο δυνατο, δεν του λειπει τιποτα του 20αριου παντως!
Εχει στραβώσει τενεκεδες η benelli μου ουυυυυυυυυυυ
κάμποσους
 
Back
Top