Κυνηγετική Γωνιά Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φιλος μου ελεγε οτι η ξαδερφη του (ογκολογος) παραιτηθηκε απο ογκολογικη κλινικη της Κρητης και γυρισε στην Αθηνα γιατι δεν αντεξε να βλεπει την πληθωρα παιδιων με καρκινο.
Τεραστια καταστροφη η αλογιστη χρηση φυτοφαρμακων τους ελεγε..
 
Φιλος μου ελεγε οτι η ξαδερφη του (ογκολογος) παραιτηθηκε απο ογκολογικη κλινικη της Κρητης και γυρισε στην Αθηνα γιατι δεν αντεξε να βλεπει την πληθωρα παιδιων με καρκινο.
Τεραστια καταστροφη η αλογιστη χρηση φυτοφαρμακων τους ελεγε..
Το νούμερο 1 για τον καρκίνο είναι η δραστικές που έχουν τα απολιμαντικα εδάφους και χρησιμοποιούνται για την απολύμανση του θερμοκηπίου. Τα πιο πίσω χρόνια ήταν πάρα πολύ επικίνδυνες ( η αγρότες ηλικία του πατέρα μου, δεν ζει κανένας όλοι φύγανε από καρκίνο, όλοι αυτοί η γενιά χρησιμοποιούσαν βρομιουχο με θυλιο δραστική. ) ευτυχώς καταργήθηκε από την Ευρωπαϊκή Ένωση, για κράτη μέλη. ΑΛΛΆ χρησιμοποιείται σε χώρες που δεν είναι μέλη, ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Υπάρχουν και κάποιοι που τα φέρνουν παράνομα στην Ελλάδα. Αυτή η δραστική επηρεάζει την γονιμότητα , και το έμβρυο σε μεγάλο βαθμό, και καρκίνο στον άνθρωπο, και μόνο που είσαι στο χώρο που έχει γίνει χρήση αυτής της δραστικής και μετα από πολλές μέρες ο οργανισμός τραβάει δραστική, και από την κατανάλωση τον προϊόντων που έχουν καλλιεργηθεί σε έδαφος με αυτή την δραστική. Ενώ υπάρχει η ηλιοαπολημανση και έχουν γίνει σεμινάρια για αυτή την τεχνική χωρίς δραστικές. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ενα σημαντικό ποσοστό αγροτών δε θέλουν να το καταλάβουν, και χρησιμοποιούνται ακόμα αυτές η δραστικές, με συνέπειες αυτά που έβλεπε η ογκολόγος. :(
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top