Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το μεγαλείο ψυχής μου όμως δεν επιτρέπει να ξεστομιστεί η εκφρασις "μή βαράτε τα σκοτωμένα".... παλαιόπουσται συγκυνηγοί μου...

Γι αυτο εχουν δεσει τα ψηλα παλικαρακια... .buy. Κ ο Φλαμινγκος στα σκοτωμενα ειναι φωτια... .shoot..yell at..banana.

Ή με κάνετε διαχειριστή ή αποχωρώ από το φόρουμ o_O

Θα φύγω και θα πάω αλλού...Σας απειλώ!
Σου εχουν ταξει κ εσενα βοηθεια απο τη Ρωσια???.goodboy. .sarcastic.

Καλημερα σε ολους κ καλο κουραγιο που μας εχουν μαμασει το κουκουλι δυο βδοαμδες τωρα... .guitar.
 
Πολλά θες!
Δεν φτάνει που το εργαστήριο δεν είναι στο θεσσαλικο καμπο αλλά παραθαλασια ...
.well done. ... Σωστός! Αχ αυτός ο Θεσσαλικός κάμπος... Ένα σχεδόν χρόνο (Μάρτη '87 - Φλεβάρη '88) στο Βελεστίνο ... "τα είδα όλα" ... .big smile. .sarcastic.
σάρωση0001 (2)A.jpg σάρωση0001 (3)A.jpg
 
Γεία σου Ζολωτιάρη!! Πως πάν τα κέφια?

Τώρα φιλαράκι δένω παράμαλλα για ψάρεμα κυπρίνου.Ετοιμάζω τις ζύμες ,τα καλαμπόκια .και τα boilies για αύριο.
Ο καιρός όμως αύριο δίνει βροχές και μεθαύριο καταιγίδες.Ουτε για ψάρεμα καλοκαιριάτικα δεν με αφήνει ο πούστης.
Απο την άλλη βδομάδα ,να καθαρίσουν και τα νερά , θα παω για καμιά πέστροφα αν έχουν αφήσει τίποτα οι τσογλαναρέοι των πεζόβολων και της παρανομίας.
 
Πολλά θες!
Δεν φτάνει που το εργαστήριο δεν είναι στο θεσσαλικο καμπο αλλά παραθαλασια ...
Στον κάμπο είναι καλύτερα από τον Βόλο όπου η υγρασία χτυπάει κόφτη. Δεν πειράζει τώρα πίνω μια μπύρα κάτω από το κλιματιστικό να δροσιστώ.:)
 
.well done. ... Σωστός! Αχ αυτός ο Θεσσαλικός κάμπος... Ένα σχεδόν χρόνο (Μάρτη '87 - Φλεβάρη '88) στο Βελεστίνο ... "τα είδα όλα" ... .big smile. .sarcastic.
View attachment 642 View attachment 643
Εγώ Στέλιο πρωτογνωρισα καλοκαίρι τον καμπο το 1960, όταν δεν υπήρχε ούτε σκληρό χαρτονι να κάνεις αέρα .Καταλαβαίνεις... Νομιζες ότι είσαι στα καζανια της κολασης .!!!
Τώρα ευτυχώς και ο τελευταίος έχει σε ενα δωμάτιο ψύξη.
 
Στον κάμπο είναι καλύτερα από τον Βόλο όπου η υγρασία χτυπάει κόφτη. Δεν πειράζει τώρα πίνω μια μπύρα κάτω από το κλιματιστικό να δροσιστώ.:)
Η μπύρα τελικά ζεσταινει. Και όλα τα αλκοολουχα.
Οι εγγλεζοι των αποικιων, στρατιωτικοί και πολίτες, ήξεραν γιατί έπιναν μόνο κρύο τσάι. Στην Αίγυπτο, Ινδία και αλλού.
 
Η μπύρα τελικά ζεσταινει. Και όλα τα αλκοολουχα.
Οι εγγλεζοι των αποικιων, στρατιωτικοί και πολίτες, ήξεραν γιατί έπιναν μόνο κρύο τσάι. Στην Αίγυπτο, Ινδία και αλλού.

Αυτό είναι αλήθεια για το αλκοόλ. Την δροσιά για το κλιματιστικό την έγραψα.
Τώρα το γύρισα σε φραπεδιά. Καλό απόγευμα σε όλους. .well done.
 
Η μπύρα τελικά ζεσταινει. Και όλα τα αλκοολουχα.
Οι εγγλεζοι των αποικιων, στρατιωτικοί και πολίτες, ήξεραν γιατί έπιναν μόνο κρύο τσάι. Στην Αίγυπτο, Ινδία και αλλού.

Λοιπόν Γιάννη τα τελευταία χρόνια η γυναίκα μου βράζει οτι τσαι βουνού εχει απομείνει απο τον χειμώνα το βάζει στο ψυγείο και το πίνουμε κρύο.Είναι απίθανο.
Βέβαια δεν τσαι ότι κι ότι.......καθε Ιούλιο ανεβαίνω πολύ ψηλά και μαζεύω.Το ίδιο θα γίνει και σε λίγες μερες.Μη με ρωτήσεις που .Ξέρεις..
Εκει που ακόμα και το τσαι ειναι......"παχύ"
.sarcastic..sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top