Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Επιστροφή από κοντινό ψάρεμα έτσι για να ξεφύγει λίγο το μυαλό. Αποτέλεσμα, 1 λιτσομελάνουρο, 1 ζαργάνα, 1 δράκαινα και 1 κοκοβιός...κράτησα μόνο το λιτσομελάνουρο και το έδωσα σε έναν μπάρμπα ίσα με 85 χρονών που ψάρευε μόνος δίπλα μου! Τον λυπήθηκα τον κακομοίρη γιατί φορούσε κάτι παλιορούχα και έφαγε μια τυρόπιτα με τόση λαχτάρα που φαινόταν να είχε να φάει μέρες. Άσε που ότι ψαράκι έπιανε το κρατούσε. Όταν πήγα να του το δώσω μου είπε κράτα το για τα παιδιά σου αλλά του το έδωσα.

Καλησπέρα σε όλους. Εν αναμονή του ΠΑΟΚ για να δούμε. Ελπίζω να τα καταφέρει. Η φετινή Μπενφίκα παλεύεται!!
 
Πολλοί το λένε και λίτσα αλλά δεν είναι η κλασσική λίτσα που πάει πολλά κιλά. Το λιτσομελάνουρο σπάνια ξεπερνάει το 1 κιλό!
litsakia9.jpg
 
Παλικάρια οι νέοι τις παρέας μου θέλουν να μάθουν και άλλα για το κυνήγι από το θείο στο τερεν οπότε πάω για ύπνο γιατί με αγριοκοιτανε όταν τους είπα να κοιμηθουμε λίγο αύριο Χαχαχα. Πάντως για τρία άτομα που προσπαθώ να κρύψω στο καρτέρι καλά με πήγε από οφθαμολουτρο και βολές :D
 
Καλησπέρα ... μόλις γύρισα από τον οδοντίατρο, για ένα δόντι που έσπασε την Πέμπτη. Ήταν απονευρωμένο και σφραγισμένο προ 25ετίας, μου το μπάλωσε πάλι λιγάκι αλλά δεν μου εγγυάται ότι θα κρατήσει ... Τώρα δεν κάνει να φάω κιόλας, απόψε θα τη βγάλω με γιαουρτάκι !!! :(
Μιας και πάρκαρα στο δημοτικό πάρκινγκ δίπλα στον Κυνηγετικό Σύλλογο, μπήκα και έβγαλα και την άδεια, αν και μάλλον θα αργήσει να μου χρειαστεί ...



Καλώς όρισες Ηλία, καλή διαμονή ... Για το σκοπευτήριο δεν είναι ανάγκη να περιμένετε το σ/κ ... Ελάτε κι αύριο, κερνάω καφέ ... και όχι απαραίτητα φραπέ ...;):cool:
Ευχαριστώ πολύ Στέλιο,αν έχω προλάβει να τακτοποιηθω ακούγεται ωραία ιδέα!
 
Πρώτη γνωριμία και από κοντά με τον Ηλία έστω και σύντομη.τα είπαμε έστω και για λίγο και η επόμενη συνάντηση μόλις τακτοποιηθει.το σίγουρο είναι ότι αν όλα πάνε καλά σ/κ έχει σκοπευτηριο
Ήρθε η ώρα....και αργήσαμε!
 
Καλησπερα απο τα μαγευτικα Χανια τσι Κρητης. Αδεια δεν εβγαλα ακομα γιατι τα τσιχλονια σε μας ερχονται αρχες Νοεμβρη....
Με τις φωτο απο τα τρυγονια και τα αντιεροπορικα μου εχει ανεβει τρελα το ηθικο, οποτε ωρα για αγριογατες παρακαλω δειτε μετα το 10:30
Βλεπω η διαχειριση να με στελνει για επεμβαση χωρις αναισθησια στον μπιλακο @DrV
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top