Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Είδες τι μας κάνεις ....την Παρασκευή ανεβαινω Κέρκυρα, πρώτη στάση θα είναι στον Γιώργη....το επιδόρπιο θέλω πρώτο....eatt..sarcastic.
Εντάξει Ηλία, θα μεριμνησω να έχει προμήθειες. ........steak
Οταν έρθεις με το καλό θα μιλήσουμε Αργύρη .
 
3 μέρες κλεισμένος σπίτι τα νευρα μου με τόση βροχή..... το εχω ριξει στους κράσους για να περνάει η ώρα το βράδυ μιας και λείπει και η κυρά για το δημοψήφισμα στα Σκόπια. Χθες μάλιστα άνοιξα και ένα μπουκαλάκι δημιούργημά μου από το 2014 που το είχα ξεχάσει στην αποθήκη και είχε γίνει τέλειο, Μοσχάτο Αλεξανδρείας γλυκό περασμένο από βαρέλι μαζί με τσίπουρο απο το αντίστοιχο αμπέλι , κοντά στους 20 βαθμούς.
Χαζεύω και τα μετεωρολογικά μοντέλα που δείχνουν ενδιαφέροντα πράματα για το άλλο Σαββάτο στην Εύβοια .
 
3 μέρες κλεισμένος σπίτι τα νευρα μου με τόση βροχή..... το εχω ριξει στους κράσους για να περνάει η ώρα το βράδυ μιας και λείπει και η κυρά για το δημοψήφισμα στα Σκόπια. Χθες μάλιστα άνοιξα και ένα μπουκαλάκι δημιούργημά μου από το 2014 που το είχα ξεχάσει στην αποθήκη και είχε γίνει τέλειο, Μοσχάτο Αλεξανδρείας γλυκό περασμένο από βαρέλι μαζί με τσίπουρο απο το αντίστοιχο αμπέλι , κοντά στους 20 βαθμούς.
Χαζεύω και τα μετεωρολογικά μοντέλα που δείχνουν ενδιαφέροντα πράματα για το άλλο Σαββάτο στην Εύβοια .

Ωραίος ο Βαγγέλης αλλά και το μοσχάτο Αλεξάνδρειας ,άλλο πράμα !
 
Eιναι ωραιο να εχεις φιλους κυνηγους σε αλλη χωρα.Τα δωρα τους που παρελαβα χθες.
Σε καθε θηραμα που προσθετω στο ιστορικο μου μου στελνουν μια καρφιτσα την επομενη χρονια.
Να ειστε καλα φιλοι μου,καποια στιγμη θα πινουμε παλι βοτκα στα κυνηγητικα περιπτερα της Λετονιας
πριν ξεκινησουμε για κυνηγι στους -20C.


 
Καλησπέρα στην παρέα! Σήμερα είχε σπίτι και μαγειρική! Φασες και τσιχλοψαρονια. Ήταν μπόλικα και τα χωρισα... Τα περισσότερα εγιναν κρασάτα με πιλαφι και οι φάσσες με μερικά τσιχλοψαρονια κοκκινιστηκαν και θα φαγωθουν αύριο με συνοδεία μακαρονάδας!
Καθάρισα και την κανη της μάξους που δεν είχε καθοριστεί από τότε που την πήρα... Πολύ μαυρίλα .big smile.
 
καλό μας βράδυ κοι :)
1.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top