Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μου πατάς τον κάλο τωρα Αλεξ... Πριν 5 χρόνια... Κυνηγι τσιχλας 20 Ιανουαρίου, πετυχαίνω λαγοκυνηγους με όπλα κανονικά... Αμεσα τηλέφωνο θηροφυλακα... Αυτο και αυτο συμβαίνει εδω στο ταδε μερος... Ημέρα Σάββατο... Απόσταση από το σπίτι του;... 10 λεπτά με το αμάξι.. Η απάντηση του;.... Θα βγω αύριο εκει για ελεγχο... Την Κυριακή. ...
2 μέρες έπαιρνα τηλ για τις θηλιές.Ακομα το σηκώνει...
 
Δεν καταλαβαίνω τι λες. Σε απείλησε ο θηροφυλακας ότι δεν θα βγάλεις άδεια αν τους ενοχλησεις??? Αυτό φιλε μου σηκώνει και μια καταγγελία στην αστυνομία λέω εγω.
Μεταξύ σοβαρού και αστείου μου είπε μην το ψάχνεις γιατί είναι υψιλοβαθμοι της αστυνομίας αξιωματικοί του στρατού και θα μπλέξεις τους ξέρουμε μωρέ
 
Μεταξύ σοβαρού και αστείου μου είπε μην το ψάχνεις γιατί είναι υψιλοβαθμοι της αστυνομίας αξιωματικοί του στρατού και θα μπλέξεις τους ξέρουμε μωρέ
Ωπω πωωωω.. . Τωρα είναι που ανεβασα κ πίεση...
 
Είδες που είναι το λάθος ΌΛΩΝ μας??? Το θεωρούμε ρουφιανιά ενώ ουσιαστικά έχουμε να κάνουμε με κλέφτες που κλέβουν από εμας.
Ετσι είναι αλλά για εμένα είναι πολύ βαρύ να με πουν ρουφιάνο άσε που τους ξέρουν δεν είναι κάτι κρυφό
 
Και τι με αυτό? Αφού τους ξέρουν
Αν πραγματικά τους τη στήσεις και τους βγάλεις video να δεις που θα τους νοιάζει ... (γιατί θα μπορείς να το αποδείξεις σε ομοσπονδία , δασαρχείο κ.λ.π.)... μετά κανείς δεν θα θέλει να τους καλύψει.
 
Αν πραγματικά τους τη στήσεις και τους βγάλεις video να δεις που θα τους νοιάζει ... (γιατί θα μπορείς να το αποδείξεις σε ομοσπονδία , δασαρχείο κ.λ.π.)... μετά κανείς δεν θα θέλει να τους καλύψει.
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα το δασαρχείο και ο σύλλογος θα τους καλύψει και μετά αυτοί θα σου κάνουν καψώνια μια θα σε σταματάνε όπου σε πετυχαίνουν μια θα σου κάνουν έφοδους στο σπίτι με διάφορες δικαιολογίες και στην τελική γιατί να γίνεις ρουφιάνος επειδή κάποιοι άχρηστοι δεν κάνουν τη δουλειά τους?
 
Αν πραγματικά τους τη στήσεις και τους βγάλεις video να δεις που θα τους νοιάζει ... (γιατί θα μπορείς να το αποδείξεις σε ομοσπονδία , δασαρχείο κ.λ.π.)... μετά κανείς δεν θα θέλει να τους καλύψει.
Το έχουμε πει και παλιοτερα. Τα κινητά είναι πυρηνικό όπλο απέναντι στους μαλακες κυνηγούς και θηροφυλακες. Ειδικά οι δεύτεροι μόλις περάσει από το μυαλό τους ότι κινδυνεύει το μεροκάματο αλλάζουν ροτα αστραπιαία.
 
Πάρα περα όμως δεν τους ξερουν. Πάντως κάτι τέτοιοι θέλουν χουνερι χοντρο. Στα παπαρια μου αν είναι αστυνομικοί και στρατιωτικοι.
Μα δεν φταίνε αυτοί φίλε φταίνε αυτοί που δεν κάνουν τη δουλειά τους δεν είναι η δουλειά των άλλων κυνηγών να ελέγχουν
 
Αν πραγματικά τους τη στήσεις και τους βγάλεις video να δεις που θα τους νοιάζει ... (γιατί θα μπορείς να το αποδείξεις σε ομοσπονδία , δασαρχείο κ.λ.π.)... μετά κανείς δεν θα θέλει να τους καλύψει.
Έτσι πέφτουν τα ντόμινο‼️...
 
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα το δασαρχείο και ο σύλλογος θα τους καλύψει και μετά αυτοί θα σου κάνουν καψώνια μια θα σε σταματάνε όπου σε πετυχαίνουν μια θα σου κάνουν έφοδους στο σπίτι με διάφορες δικαιολογίες και στην τελική γιατί να γίνεις ρουφιάνος επειδή κάποιοι άχρηστοι δεν κάνουν τη δουλειά τους?
Όταν πάει να σου κάνει καψόνι θα του λες σε έχω γραμμένο!!! ... σε video
 
Εσύ ... αλλιώς τους καλύπτεις!
Εγώ το ανάφερα χωρίς να δώσω ονόματα και μου είπε αυτός που μου έκοψε την απόδειξη της άδειας τους ξέρουμε αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα και μην το ψάχνεις ποιος καλύπτει?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top