Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οι άλλοι όμως στιφάδο σωστά; ;;
Δεν είσαι πάντα από πάνω στη φάση. Έχει τύχει πολλές φορές να τον μπλοκάρουν όχι όμως να τον προλάβουμε ζωντανό. Ζωντανός είχε τύχει 3 φορές με μικρά που ελευθερώθηκαν και άλλες 2 με μεγαλύτερα ζώα που πήγαν για εκπαίδευση και αναπαραγωγή απ'όσο μπορώ να θυμηθώ όσο ασχολούμαι. Δεν θανατώνεις πιασμένο ζωντανό λαγό
 
Δεν είσαι πάντα από πάνω στη φάση. Έχει τύχει πολλές φορές να τον μπλοκάρουν όχι όμως να τον προλάβουμε ζωντανό. Ζωντανός είχε τύχει 3 φορές με μικρά που ελευθερώθηκαν και άλλες 2 με μεγαλύτερα ζώα που πήγαν για εκπαίδευση και αναπαραγωγή απ'όσο μπορώ να θυμηθώ όσο ασχολούμαι. Δεν θανατώνεις πιασμένο ζωντανό λαγό
Εγω μου έχει τύχει 2 φορές σκυλία φερμας να τον πιάσουν κατω και να τον σκάνε... πόσο μάλλον λαγοσκυλα που τον έχουν ποιο πολύ μανία.. με το που βάλουν δόντι να τον κρατήσουν κάνουν εσωτερικές μαυριλες από την δύναμη...
 
Εγω μου έχει τύχει 2 φορές σκυλία φερμας να τον πιάσουν κατω και να τον σκάνε... πόσο μάλλον λαγοσκυλα που τον έχουν ποιο πολύ μανία.. με το που βάλουν δόντι να τον κρατήσουν κάνουν εσωτερικές μαυριλες από την δύναμη...
Τυχαίνει να του πιάσουν το δέρμα μόνο αν είναι στο σάλτο. Σπάνια αλλά έχει τύχει
 
Καλα δεν το πιστεύω τον πιάσανε τα σκυλιά και δεν τον κόψανε; ;;; πανε τους πιάνουν νύχτα και τους αμολανε το πρωί για το βίντεο όπως κάνουν και με τις μπεκάτσες για λίγα λαϊκ
Δεν το γνωρίζω αλλά όπως και να έχει χίλιες φορές να βλέπουμε τέτοια βίντεο παρά τα terminator που πάνε οι πεντάρες γόνα
Καλό μας κάνει σαν εικόνα
 
Ξαναπήγα Γιάννη μαζί με τον πατέρα μου. Έψαξα μέχρι τις 5:30 αλλά τίποτα
Πήγα από απέναντι και τράβηξα φωτογραφία που καθόταν ο λεβέντης...
View attachment 61969
Άκρη άκρη στην θάλασσα πήγαινε ένας .... στα βράχια.
 
Ο λαγός μπορεί πιο εύκολα να καθίσει μέχρι τελευταία στιγμή όταν είναι πολλά τα σκυλιά
Δεν έχει να κάνει το πόσα είναι τα σκυλια ο λαγός που είναι να σύρει θα σύρει μετά παίζει και το μέρος στα ντυμένα ο λαγός δεν κλείνετε πάντα φεύγει λίγο πριν στα πέτρινα καράφλα που θέλει και πιο τεχνητές σκύλους πρέπει να του στουκαρει ο σκύλος παλιά είχα σκυλια που πιάσανε ότι σηκωνόταν αλλά ποτέ δεν είδα αυτό που λες ούτε το έχω ξανακούσει
 
3 φορές με εσκιαξε σήμερα και σε καθαρό δεν βγήκε. Άκουσα μέχρι και το κρικ κρικ που κάνει όταν περνάει από πέτρες. Πρέπει να έχει δυο κιλά @@ ....
Και σε μας το καπράκι σήμερα πολύ πονηρό και έξυπνο ... έζησε μετά από 2 κλαμπάνια φίλου ... ΤΟ ΑΞΙΖΕ !!!
 
το πρωτο δυνατο σκ αυτης της σεζον....δεν ειναι η καρπωση που παιζει ρολο...το ταξιδι ειναι ...προς την ιθακη μας...οταν οι κοποι ετων, σου προσφερουν αυτο για το οποιο εχεις δουλεψει ολα αυτα τα χρονια....ιχνηλασια απο τις 7 το πρωι εως τις 10 ...ιχνηλασια ολων των βηματων και των διπλων που κανουν οι μαγκες εναπομειναντες λαγοι του δεκεμβρη...αυτο το μπερδεμενο κουβαρι χιλιομετρων που τα μπασμενα σκυλια με μαεστρικο τροπο ξερουν να ξετυλιγουν....οποιος το εχει ζησει καταλαβαινει τι λεω....μπορει να εχουμε θηρευσει παρα πολλους λαγους....αυτοι του δεκεμβρη ομως κουβαλανε ολη τη γλυκα....
πρωτη φωτο σημερινη...δευτερη φωτο χθεσινηView attachment 61914View attachment 61915View attachment 61916....colombo nsi ( σορυ θειο Νικο, τα δικα σου τα ειχα 2α και 3α μεσα στο οπλο και δε χρειαστηκε να ριξω)
Θα γίνω βάζελος και εγώ από γαύρος μου φαίνεται.
ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ
.love.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top