Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μίνκ στιφαδο, να τρώει η μάνα και του παιδιού να μη δίνει.
Στα νειάτα μου τουφέκισα CESNA ψεκαστικό που βουτούσε πάνω στα κεφάλια μας καί ψέκαζε ελιές .
Τί ωραίος ο ήχος της λαμαρίνας όταν δεχτεί 4άρια νίκελ έ ;
 
Το χειρότερο είναι, η ζημιά που θα προκαλέσουν στην άγρια πανίδα. Είναι νέο είδος, με σχεδόν καθόλου εχθρούς.
Ήδη έχουν κάνει μεγάλη ζημιά και πρέπει να γίνει κάποια κίνηση να εξαλείφουν
Αν και την μόνη κίνηση που μπορούν να κάνουν οι υπεύθυνοι σύμφωνα με το κλίμα των ημερών είναι να τους πούνε να παρουσιαστούν οικειοθελώς στα κατά τόπους αστυνομικά τμήματα και να παραδοθούν
 
Σε λίγο αν σε φωνάζουν "χταπόδι" θα θεωρείται τίτλος τιμής και ευφυίας.
Το ψάρεμά του θα το κάνει ο Μητσό κακούργημα.

Ρε αυτοί θέλουν να πετύχουν μείωση πληθυσμού δια της ασιτίας αχαχαχ
Ο ψαράς:
Αχ τα πόδια ... άστα 'κει....
 
Ξαναπέρασε το ψεκαστικό από εκεί;
Κοίτα ,εγώ τόκανα για να σώσω το τομάρι μου καί ακόμη 5-6 συναδέλφους απο το φυτοφάρμακο .
Όχι , μόλις άρπαξε καί την 2η (2 τούριξα ) σήκωσε μύτη καί έφυγε .
Φύγαμε κι'εμείς .
Τετάρτη,μέρα κυνηγίου διάλεξε να ψεκάσει .
 
Κοίτα ,εγώ τόκανα για να σώσω το τομάρι μου καί ακόμη 5-6 συναδέλφους απο το φυτοφάρμακο .
Όχι , μόλις άρπαξε καί την 2η (2 τούριξα ) σήκωσε μύτη καί έφυγε .
Φύγαμε κι'εμείς .
Τετάρτη,μέρα κυνηγίου διάλεξε να ψεκάσει .
Σκέψου να πέταγε καμία εκατοστή μέτρα κ να έπεφτε μετά‼️οβερκιλ το φυσιγγι‼️
 
Ήδη έχουν κάνει μεγάλη ζημιά και πρέπει να γίνει κάποια κίνηση να εξαλείφουν
Αν και την μόνη κίνηση που μπορούν να κάνουν οι υπεύθυνοι σύμφωνα με το κλίμα των ημερών είναι να τους πούνε να παρουσιαστούν οικειοθελώς στα κατά τόπους αστυνομικά τμήματα και να παραδοθούν
Ή να ανοίξουν καμιά πλατφόρμα για δωρεάν σίτιση.
 
Πες ότι σε είδε την ώρα που σκαγιαζες το βιζον ρε παιδί μου! Η ότι σε κάρφωσε ο τοπικος ρουφιανος....
Άμα δεν υπάρχει στον κατάλογο θηρευσιμα είδη έχεις θέμα .Τα βιζον θεωρούνται επίσημα ζώα της πανίδας μας;;
 
Άμα δεν υπάρχει στον κατάλογο θηρευσιμα είδη έχεις θέμα .Τα βιζον θεωρούνται επίσημα ζώα της πανίδας μας;;
Μη προστατευόμενο είδος, άσχετα αν πρόκειται για την αμερικάνικη ή τη ρώσικη ράτσα (mustela lutreola), αλλά και μη κυνηγήσιμο είδος (νυφιτσοειδές ...). Το αμερικάνικο μινκ θεωρείται ως εισβολέας αλλά και ως επικίνδυνο για το ευρωπαϊκό / ρώσικο μινκ.
 
Ή να ανοίξουν καμιά πλατφόρμα για δωρεάν σίτιση.
Πέρα από την πλάκα έχεις ακούσει να προτείνουν κάτι γιατί υπάρχει σοβαρό θέμα
Από ότι έχω διαβάσει κατά καιρούς έχουν κάνει μεγάλη ζημιά και όχι μόνο σε κότες αλλά σε ότι κινείται και μπορούν να του βάλουν χέρι
 
Πέρα από την πλάκα έχεις ακούσει να προτείνουν κάτι γιατί υπάρχει σοβαρό θέμα
Από ότι έχω διαβάσει κατά καιρούς έχουν κάνει μεγάλη ζημιά και όχι μόνο σε κότες αλλά σε ότι κινείται και μπορούν να του βάλουν χέρι
Γιώργο τι γράφει το άρθρο ;;;;;

"υποτιθέμενους φιλόζωους του "Μετώπου Απελευθέρωσης Ζώων"

Τι έγιναν αυτοί ;;;; Που είναι οι αγωγές ;;;; Που είναι τα δικαστήρια και τα πρόστιμα ;;;; Μόκο ... Τίποτα ... Σε λίγο θα γίνουν και ήρωες.

Σε αυτό το μπουρδέλο ζούμε.
 
Γιώργο τι γράφει το άρθρο ;;;;;

"υποτιθέμενους φιλόζωους του "Μετώπου Απελευθέρωσης Ζώων"

Τι έγιναν αυτοί ;;;; Που είναι οι αγωγές ;;;; Που είναι τα δικαστήρια και τα πρόστιμα ;;;; Μόκο ... Τίποτα ... Σε λίγο θα γίνουν και ήρωες.

Σε αυτό το μπουρδέλο ζούμε.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top