Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εδώ παίρνουν επιδότηση τσοπάνηδες που έχουν 200 κεφάλια,δεν θα πάρει αυτός που έχει 10.000.000 τετράποδα.Λογικο...
Άλλο επιδο,άλλο ασφαλιστική κάλυψη του ΕΛΓΑ‼️αυτή πρέπει να δώσεις κωλο για να την πάρεις...ας είναι κ ξένος‼️
 
Άλλο επιδο,άλλο ασφαλιστική κάλυψη του ΕΛΓΑ‼️αυτή πρέπει να δώσεις κωλο για να την πάρεις...ας είναι κ ξένος‼️
Που ξέρεις τι έχει γίνει? Μπορεί να του έφαγε καμία αρκούδα 10-15 ψηφοφόρους.Μην δούμε κανένα λαμόγιο να προκοβει αμέσως να βγάλουμε το μάτι!
 
Διαβάζω ότι στην ανατολική Ροδόπη ακρίδες εξαφανίζουν καλλιέργειες, πλην όμως ο ΕΛΓΑ δεν αποζημιώνει τις ζημιές από....ακρίδες !!!!!!
Ούτε αν σκυλιά σου φάνε τα πρόβατα‼️πολλά ούτε....αλλά κ όταν δεν ούτε....τη μισή αξία πληρώνει
 
Διαβάζω ότι στην ανατολική Ροδόπη ακρίδες εξαφανίζουν καλλιέργειες, πλην όμως ο ΕΛΓΑ δεν αποζημιώνει τις ζημιές από....ακρίδες !!!!!!
Μάλλον τους αντιμετωπίζει αυτόματα ως εκτροφείς ακρίδων.
Αν υποκύψει στα αιτήματά τους, θα πρέπει μετά ν' αποζημιώνει και τους κτηνοτρόφους για εξαφάνιση του χορταριού από τα βοσκοτόπια τους.
 
https://www.google.com/url?sa=t&sou...DKAB6BAgJEAE&usg=AOvVaw296PmgXYpWEcijC9vbZyqj
Εκδήλωση αφιερωμένη στους παραολυμπιονίκες μας.
Αξιωματούχοι της κυβέρνησης και της τοπικής κοινωνίας μαζί με το παπαδαριό επάνω στην εξέδρα και ο πρόεδρος της Παραολυμπιακής επιτροπής μόνος του κάτω.
Και καλά ρε μουνόπανα, δεν είχατε προβλέψει το πώς θα ανέβει αυτός ο άνθρωπος εκεί πάνω, δεν μπορούσατε εσείς ρε χαμένα κορμιά να κατέβετε να τον τιμήσετε;
Μερικές φορές είναι τεράστια η ντροπή του Έλληνα...
 
Το είδα χθες και ντράπηκα εγώ.
Αυτά τα ΖΩΑ που δεν σκέφτηκαν να βάλουν ράμπα ας τα δικαιολογήσω υποθετοντας πως δεν ήξεραν.

Αυτά τα δίποδα που ήταν πάνω στην εξέδρα δεν μπορούσαν να πιάσουν και να ανεβασουν το καρότσι;;;;
Ή το ακόμα καλύτερο να κατεβαιναν όλη και να έκαναν την τελετή από κάτω από την εξέδρα.

Φτου σας ξεφτίλες
Διπλό φτύσιμο στα μαυροφορεμένα όντα με τις ράβδους :mad:
 
https://www.google.com/url?sa=t&sou...DKAB6BAgJEAE&usg=AOvVaw296PmgXYpWEcijC9vbZyqj
Εκδήλωση αφιερωμένη στους παραολυμπιονίκες μας.
Αξιωματούχοι της κυβέρνησης και της τοπικής κοινωνίας μαζί με το παπαδαριό επάνω στην εξέδρα και ο πρόεδρος της Παραολυμπιακής επιτροπής μόνος του κάτω.
Και καλά ρε μουνόπανα, δεν είχατε προβλέψει το πώς θα ανέβει αυτός ο άνθρωπος εκεί πάνω, δεν μπορούσατε εσείς ρε χαμένα κορμιά να κατέβετε να τον τιμήσετε;
Μερικές φορές είναι τεράστια η ντροπή του Έλληνα...
Δεν πρόκειται περί κανενός λάθος όπως είπε ο κ αυγενάκης πρόκειται για τη νοοτροπία που έχουμε σαν άνθρωποι και περισσότερο δείχνει τη νοοτροπία και τον τρόπο σκέψης των "Αρίστων! "
 
Διπλό φτύσιμο στα μαυροφορεμένα όντα με τις ράβδους :mad:
Εν τω μεταξύ αν κάνεις ζουμ στους τρεις με τα χρυσά πετραχήλια (σαλιάρες τις λέω εγώ για να μην λιγδώνονται από τις γουρουνοπουλες που σαβουρώνουν), παίζει να είναι και 130 κιλά ο καθένας.
Άνθρωποι του Θεού...
 
Εν τω μεταξύ αν κάνεις ζουμ στους τρεις με τα χρυσά πετραχήλια (σαλιάρες τις λέω εγώ για να μην λιγδώνονται από τις γουρουνοπουλες που σαβουρώνουν), παίζει να είναι και 130 κιλά ο καθένας.
Άνθρωποι του Θεού...
Έτσι,αλλά μην κάνουμε το λάθος κ θεωρήσουμε ότι αυτοί....είναι η θρησκεία μας‼️
 
Έτσι,αλλά μην κάνουμε το λάθος κ θεωρήσουμε ότι αυτοί....είναι η θρησκεία μας‼️
Σωστό αυτο και έτσι είναι.

Υπάρχει όμως και το θέμα της εικόνας.

Εγώ είναι στον Greek Army και αν με δεις έξω με κοιλιά ή μάλλον με άσχημη σωματική διάπλαση στα κιλά που λες ότι είναι οι μαύροι.
Τι θα πεις;;;
Κοίτα χάλια ο στρατός και τι πληρώνουμε εμείς οι φορολογούμενοι.
Θέλω να πω πως πρέπει να έχουν καιβτην ανάλογη εικόνα και παράσταση σε αυτό που εκπροσωπούν και οι παπάδες και όλοι όσοι κρίνονται.

Καταλαβαίνω όμως πως το λες για τους μαύρους(εννοω πάντα τους μεγαλο-ιερεις) και είμαι μαζί σου στο θέμα θρησκείας.
 
Έτσι,αλλά μην κάνουμε το λάθος κ θεωρήσουμε ότι αυτοί....είναι η θρησκεία μας‼️
Δεν διαφωνώ καθόλου. Φυσικά και δεν είναι αυτοί η θρησκεία μας, αυτοί όμως επηρεάζουν κόσμο ο οποίος δεν έχει την κριτική ικανότητα να σκεφτεί και να αποφασίσει τί και πώς.
Για αυτό άλλωστε αν και θεωρώ τον εαυτό μου θρησκευόμενο, δεν πατάω στην εκκλησία. Πιστεύω, προσπαθώ να είμαι σωστός όσο μπορώ, αρνούμαι όμως να εισέλθω σε αυτό που αυτοί ονομάζουν οίκο του Θεού, που αν Αυτός ξανακατέβαινε κάτω θα τους έπαιρνε και θα τους σήκωνε όλους μαζί.
 
Σωστό αυτο και έτσι είναι.

Υπάρχει όμως και το θέμα της εικόνας.

Εγώ είναι στον Greek Army και αν με δεις έξω με κοιλιά ή μάλλον με άσχημη σωματική διάπλαση στα κιλά που λες ότι είναι οι μαύροι.
Τι θα πεις;;;
Κοίτα χάλια ο στρατός και τι πληρώνουμε εμείς οι φορολογούμενοι.
Θέλω να πω πως πρέπει να έχουν καιβτην ανάλογη εικόνα και παράσταση σε αυτό που εκπροσωπούν και οι παπάδες και όλοι όσοι κρίνονται.

Καταλαβαίνω όμως πως το λες για τους μαύρους(εννοω πάντα τους μεγαλο-ιερεις) και είμαι μαζί σου στο θέμα θρησκείας.
Εμένα δεν με ενοχλεί η εικόνα ,με ενοχλεί ότι ως εκπρόσωποι του ενός κ αληθινού Θεού κ ποιμένες του λαού δίνουν σιχαμερό παράδειγμα κ δικαίως διώχνουν κόσμο απ' την εκκλησία,τώρα δε με τον οικουμενισμο(η μεγαλύτερη αίρεση)άστα να πάνε‼️όταν είχα πάει Άγιο όρος ,είχα μακριά μαλλιά κάτω απ' τους ώμους,μου βάλανε χέρι....τους λέω μα κ εσείς μακρύ μαλλί έχετε,εμείς μου λέει είμαστε αφιερωμένοι‼️έτσι οι μοναχοί έτσι θα έπρεπε κ οι ιερείς κ όχι κοντό Γενί κ κοντό μαλλί με τζελ‼️αλλά αυτό είναι το λιγότερο...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top