Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν διαφωνώ καθόλου. Φυσικά και δεν είναι αυτοί η θρησκεία μας, αυτοί όμως επηρεάζουν κόσμο ο οποίος δεν έχει την κριτική ικανότητα να σκεφτεί και να αποφασίσει τί και πώς.
Για αυτό άλλωστε αν και θεωρώ τον εαυτό μου θρησκευόμενο, δεν πατάω στην εκκλησία. Πιστεύω, προσπαθώ να είμαι σωστός όσο μπορώ, αρνούμαι όμως να εισέλθω σε αυτό που αυτοί ονομάζουν οίκο του Θεού, που αν Αυτός ξανακατέβαινε κάτω θα τους έπαιρνε και θα τους σήκωνε όλους μαζί.
Λάθος που δεν πας,σε όλα τα μυστήρια να παίρνεις μέρος ,είπαμε είναι εκπρόσωποι....όχι του εαυτού τους‼️
 
Λάθος που δεν πας,σε όλα τα μυστήρια να παίρνεις μέρος ,είπαμε είναι εκπρόσωποι....όχι του εαυτού τους‼️
Μπορεί και να είναι λάθος, δεν μπορώ ομως, έχω βιώσει άσχημα πράγματα από αυτούς, άμα βρεθούμε σε καμία μάζωξη θα τα πούμε.
 
Κ κάτι ακόμα βασικότερο.... εκκλησία είμαστε εμείς οι πιστοί, χωρίς εμάς δεν μπορεί να γίνει λειτουργία....είναι σημαντικό λοιπόν να υπάρχουν πιστοί....κάτι που πολεμάτε από έξω κ από μέσα είναι φανερό ότι έχει δύναμη κ αξία...πολεμάτε ο ινδουισμός,βουδισμός,μωαμεθανισμός , προτεστάντες,Λατίνοι παπικοί❓❓❓κλπ, μοοοοονο η ορθοδοξία ‼️απ' αυτό κ μόνο αντιλαμβάνεται κάποιος ότι δεν πρόκειται για θρησκεία αλλά για ΑΛΗΘΕΙΑ‼️κ αυτή η αλήθεια θα υπάρχει έως την συντέλεια ‼️
 
Δεν διαφωνώ καθόλου. Φυσικά και δεν είναι αυτοί η θρησκεία μας, αυτοί όμως επηρεάζουν κόσμο ο οποίος δεν έχει την κριτική ικανότητα να σκεφτεί και να αποφασίσει τί και πώς.
Για αυτό άλλωστε αν και θεωρώ τον εαυτό μου θρησκευόμενο, δεν πατάω στην εκκλησία. Πιστεύω, προσπαθώ να είμαι σωστός όσο μπορώ, αρνούμαι όμως να εισέλθω σε αυτό που αυτοί ονομάζουν οίκο του Θεού, που αν Αυτός ξανακατέβαινε κάτω θα τους έπαιρνε και θα τους σήκωνε όλους μαζί.
Κυριακο αν μου επιτρεπεις φιλε μου!

Να πηγαινεις στην εκκλησια
Οποτε μπορεις! Δεν σου λεω να σε εκει καθε κυριακη αλλα οποτε μπορεις
Να πηγαινεις να αναβεις το κερακι σου να κανεις Τον Σταυρο σου και να μην βλεπεις ουτε παπαδες ουτε ανθρωπους!!!
Να προσκυνας να ακους την λειτουργια-εστω και για λιγο!
Ειναι Ο Οικος Του Θεου και την ωρα της ΘΕιας Λειτουργιας γινονται πραγματα και ειναι θαυματα!
Δεν πα να ειναι ο χειροτερος παπας του κοσμου εκεινη την ωρα δεν ειναι αυτος!
Βγαινοντας εξω μετα το μυστηριο ξαναφορτωνεται τα κριματα του

Μην στερειστε τοκ εκκλησιασμο για τα κριματα των αλλων
Αν πρεπει θα κριθουν απο αλλου
 
https://www.google.com/url?sa=t&sou...DKAB6BAgJEAE&usg=AOvVaw296PmgXYpWEcijC9vbZyqj
Εκδήλωση αφιερωμένη στους παραολυμπιονίκες μας.
Αξιωματούχοι της κυβέρνησης και της τοπικής κοινωνίας μαζί με το παπαδαριό επάνω στην εξέδρα και ο πρόεδρος της Παραολυμπιακής επιτροπής μόνος του κάτω.
Και καλά ρε μουνόπανα, δεν είχατε προβλέψει το πώς θα ανέβει αυτός ο άνθρωπος εκεί πάνω, δεν μπορούσατε εσείς ρε χαμένα κορμιά να κατέβετε να τον τιμήσετε;
Μερικές φορές είναι τεράστια η ντροπή του Έλληνα...
Τα γουρούνια οι παπάδες χαραμοφάηδες πολιτοικοι χωρίς καμία αξιοπρέπεια απέναντη σε άτομα με προβλήματα υγειας έπρεπε να μην ανέβει κανενας… αν είχαν ίχνος αξιοπρέπειας έπρεπε ο προθυπουργος να τους παρετηση ολλους και η εκκλησία να ξουρηση τα γουρούνια που έχει…. Ας στο διάολο σηχαματα …ΝΤΡΟΠΗ
 
Κυριακο αν μου επιτρεπεις φιλε μου!

Να πηγαινεις στην εκκλησια
Οποτε μπορεις! Δεν σου λεω να σε εκει καθε κυριακη αλλα οποτε μπορεις
Να πηγαινεις να αναβεις το κερακι σου να κανεις Τον Σταυρο σου και να μην βλεπεις ουτε παπαδες ουτε ανθρωπους!!!
Να προσκυνας να ακους την λειτουργια-εστω και για λιγο!
Ειναι Ο Οικος Του Θεου και την ωρα της ΘΕιας Λειτουργιας γινονται πραγματα και ειναι θαυματα!
Δεν πα να ειναι ο χειροτερος παπας του κοσμου εκεινη την ωρα δεν ειναι αυτος!
Βγαινοντας εξω μετα το μυστηριο ξαναφορτωνεται τα κριματα του

Μην στερειστε τοκ εκκλησιασμο για τα κριματα των αλλων
Αν πρεπει θα κριθουν απο αλλου
Έτσι‼️όταν φορά το πετραχήλι κ διαβάσει την ευχή το νερό γίνεται αγιασμός κ ας είναι ο χειρότερος ‼️(επιστημονικά έχει αποδειχθεί η αλλοίωση της φύσης του νερού)εμείς αν διαβάσουμε την ευχή δεν πρόκειται να γίνει τίποτα ,δεν εχουμε το χρίσμα,την ιερωσύνη‼️
 
Τα γουρούνια οι παπάδες χαραμοφάηδες πολιτοικοι χωρίς καμία αξιοπρέπεια απέναντη σε άτομα με προβλήματα υγειας έπρεπε να μην ανέβει κανενας… αν είχαν ίχνος αξιοπρέπειας έπρεπε ο προθυπουργος να τους παρετηση ολλους και η εκκλησία να ξουρηση τα γουρούνια που έχει…. Ας στο διάολο σηχαματα …ΝΤΡΟΠΗ
Ο μασόνος πρωθυπουργός ❓για ποιο λόγο❓αφού αυτός είναι ο απώτερος στόχος των μασόνων,να πλήξουν την ορθοδοξία‼️
*οι μασόνοι 32-33 βαθμού κάνουν επίκληση στον σατανά‼️
 
Ο μασόνος πρωθυπουργός ❓για ποιο λόγο❓αφού αυτός είναι ο απώτερος στόχος των μασόνων,να πλήξουν την ορθοδοξία‼️
*οι μασόνοι 32-33 βαθμού κάνουν επίκληση στον σατανά‼️
Οι ορθοδοξία βάλλεται από μέσα όχι από τους απλούς θνητούς!!!… σηχαματα Γιάννη ούτε τα αποβράσματα δεν θα έκαναν αυτα…. Αν ήμασταν σα άλλοι χώρα τώρα θα έπεφτε η κυβέρνηση …
 
Οι ορθοδοξία βάλλεται από μέσα όχι από τους απλούς θνητούς!!!… σηχαματα Γιάννη ούτε τα αποβράσματα δεν θα έκαναν αυτα…. Αν ήμασταν σα άλλοι χώρα τώρα θα έπεφτε η κυβέρνηση …
Άς είμαστε εμείς χριστιανοί κ αστούς αυτούς‼️
 
Οι ορθοδοξία βάλλεται από μέσα όχι από τους απλούς θνητούς!!!… σηχαματα Γιάννη ούτε τα αποβράσματα δεν θα έκαναν αυτα…. Αν ήμασταν σα άλλοι χώρα τώρα θα έπεφτε η κυβέρνηση …
Καμια κυβερνηση δεν θα επεφτε
Γιατι;
Οταν κανεις μια γυρα σε ενα παρκιγκ και δεις οτι στα παρκιγκ για τα ατομα αυτα βρισκονται κατι κουρσαρες πανακριβες θα καταλαβεις
Μια φορα εκανα γυρω 20 λεπτα με τρια παιδια μεσα να βρω να παρκαρω!
Μια τετοια κουρσαρα παρκαρει στο παρκιγκ για αναπηρικο
Βρισκω αργοτερα παρκαρω κατεβαινω και πιο κατω βρισκω τον αστυνομικο
Του λεω θα πας αυτη τη στιγμη στο ταδε επιπέδο και θα την γραψεις αλλιως θα κανω εγω καταγγελια
Η απαντηση;
Ειναι ιδιωτικο το παρκιγκ δεν εχω διακιοδοσια!!!
Αρα εμεις τα κανουμε και τα ανεχομαστε και πολυ απλα τους λεμε καντε τα και εσεις!!!!
Γιαυτο και δεν σκεφτηκε κανενας τους να κατεβει κατω να γινει η εκδηλωση!!!
Σημαινει θα κατεβαινε χαμηλα!!!
Αλλα ολοι μας εχουμε το κεφαλι και το εγωισμο μας ψηλα ασχετος που μεχρι το λαιμο ειμαστε τιγκα στο σκατο !!!
 
Κυριακο αν μου επιτρεπεις φιλε μου!

Να πηγαινεις στην εκκλησια
Οποτε μπορεις! Δεν σου λεω να σε εκει καθε κυριακη αλλα οποτε μπορεις
Να πηγαινεις να αναβεις το κερακι σου να κανεις Τον Σταυρο σου και να μην βλεπεις ουτε παπαδες ουτε ανθρωπους!!!
Να προσκυνας να ακους την λειτουργια-εστω και για λιγο!
Ειναι Ο Οικος Του Θεου και την ωρα της ΘΕιας Λειτουργιας γινονται πραγματα και ειναι θαυματα!
Δεν πα να ειναι ο χειροτερος παπας του κοσμου εκεινη την ωρα δεν ειναι αυτος!
Βγαινοντας εξω μετα το μυστηριο ξαναφορτωνεται τα κριματα του

Μην στερειστε τοκ εκκλησιασμο για τα κριματα των αλλων
Αν πρεπει θα κριθουν απο αλλου
Μην το λες... Με έστελναν 3 χρόνια κατηχητικό στην Αγία Τριάδα στο Αιγάλεω και κοίτα τώρα αποτελέσματα!
 
Για το δικαστήριο του Ντεπ δεν εχουμε πει τίποτα ... Τι σόου ήταν αυτό ;;; :)
Την δίκασε, τον ήπιε η φουκαριάρα...Είχαν βγει όλα τα κουρέτζελα και έλεγαν μαζί με χερντ #καμίαμόνη και τα γνωστά.Ε λοιπόν, όλοι μαζί μάγκες ενάντιά τους, #κανέναςμόνος! .yel.
 
https://www.google.com/url?sa=t&sou...DKAB6BAgJEAE&usg=AOvVaw296PmgXYpWEcijC9vbZyqj
Εκδήλωση αφιερωμένη στους παραολυμπιονίκες μας.
Αξιωματούχοι της κυβέρνησης και της τοπικής κοινωνίας μαζί με το παπαδαριό επάνω στην εξέδρα και ο πρόεδρος της Παραολυμπιακής επιτροπής μόνος του κάτω.
Και καλά ρε μουνόπανα, δεν είχατε προβλέψει το πώς θα ανέβει αυτός ο άνθρωπος εκεί πάνω, δεν μπορούσατε εσείς ρε χαμένα κορμιά να κατέβετε να τον τιμήσετε;
Μερικές φορές είναι τεράστια η ντροπή του Έλληνα...
Εγώ απορώ τι την ήθελαν την εξέδρα μέσα στην λάκα,ο μαλακας ο άνθρωπος φαίνεται από μακριά δεν χρειάζεται να ανέβει ψηλά για να τον δεις
Μην το λες... Με έστελναν 3 χρόνια κατηχητικό στην Αγία Τριάδα στο Αιγάλεω και κοίτα τώρα αποτελέσματα!
Γι'αυτό είχε μπει μέσα η ενορία να πληρώνει μαυροδάφνες και μαυροδάφνες να μην έχει;
 
Για το δικαστήριο του Ντεπ δεν εχουμε πει τίποτα ... Τι σόου ήταν αυτό ;;; :)
Για το δικαστήριο του Ντεπ δεν εχουμε πει τίποτα ... Τι σόου ήταν αυτό ;;; :)
Μην χαλας το θέμα, πάμε στα τουρκικά όπλα να το αναλύσουμε :p
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top