Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ιδιογόμωση μαθαίνατε ;
Στο τέλος έκανα και παπαδακι μια μέρα.Μου δώσανε ένα ψηλό πράγμα να κρατάω και ακολουθούσα τον παπά,ήταν και βαρύ...Τους έκανα ανακαίνιση κανονική.Οπου θες το χτύπησα μέχρι που μου το πήραν από τα χέρια.Ειχαν έρθει από το χωριό οι παππούδες μου να με καμαρώσουν και γυρίζει ο παππούς μου ο Δημητράκης στη μάνα μου και λέει...Δεν κάνει το παιδί... Αφήστε το ήσυχο... :D
 
Στο τέλος έκανα και παπαδακι μια μέρα.Μου δώσανε ένα ψηλό πράγμα να κρατάω και ακολουθούσα τον παπά,ήταν και βαρύ...Τους έκανα ανακαίνιση κανονική.Οπου θες το χτύπησα μέχρι που μου το πήραν από τα χέρια.Ειχαν έρθει από το χωριό οι παππούδες μου να με καμαρώσουν και γυρίζει ο παππούς μου ο Δημητράκης στη μάνα μου και λέει...Δεν κάνει το παιδί... Αφήστε το ήσυχο... :D
Αυτό είπε ο παππούς όταν κράταγες και το όπλο, αλλά δεν τον άκουσαν...
 
...όταν είχα πάει Άγιο όρος ,είχα μακριά μαλλιά κάτω απ' τους ώμους,μου βάλανε χέρι.....
Θα ήσουν όχι μόνο μακρυμάλλης, αλλά μάλλον "καραμπινάτος και γλυκούλης" νέος. .yel. Και οι έμπειροι μοναχοί ψάχνουν την εσωτερική ομορφιά .think.
 
Last edited:
Τι να πούμε για αυτό το ίνδαλμα; Ο μόνος άντρας που κέρδισε αψιμαχία με την γυναίκα του.
Αλέξης Κούγιας
Κέρδισε την επιμέλεια των παιδιών απλά για να δείξει ότι μπορεί, και μετά τα άφησε με την μάνα τους.....
 
Στο τέλος έκανα και παπαδακι μια μέρα.Μου δώσανε ένα ψηλό πράγμα να κρατάω και ακολουθούσα τον παπά,ήταν και βαρύ...Τους έκανα ανακαίνιση κανονική.Οπου θες το χτύπησα μέχρι που μου το πήραν από τα χέρια.Ειχαν έρθει από το χωριό οι παππούδες μου να με καμαρώσουν και γυρίζει ο παππούς μου ο Δημητράκης στη μάνα μου και λέει...Δεν κάνει το παιδί... Αφήστε το ήσυχο... :D
Για σπαθί το πέρασες ρε ντροπή της Μεσσηνίας και δυτικής Αττικής .yelling.
 
Καμια κυβερνηση δεν θα επεφτε
Γιατι;
Οταν κανεις μια γυρα σε ενα παρκιγκ και δεις οτι στα παρκιγκ για τα ατομα αυτα βρισκονται κατι κουρσαρες πανακριβες θα καταλαβεις
Μια φορα εκανα γυρω 20 λεπτα με τρια παιδια μεσα να βρω να παρκαρω!
Μια τετοια κουρσαρα παρκαρει στο παρκιγκ για αναπηρικο
Βρισκω αργοτερα παρκαρω κατεβαινω και πιο κατω βρισκω τον αστυνομικο
Του λεω θα πας αυτη τη στιγμη στο ταδε επιπέδο και θα την γραψεις αλλιως θα κανω εγω καταγγελια
Η απαντηση;
Ειναι ιδιωτικο το παρκιγκ δεν εχω διακιοδοσια!!!
Αρα εμεις τα κανουμε και τα ανεχομαστε και πολυ απλα τους λεμε καντε τα και εσεις!!!!
Γιαυτο και δεν σκεφτηκε κανενας τους να κατεβει κατω να γινει η εκδηλωση!!!
Σημαινει θα κατεβαινε χαμηλα!!!
Αλλα ολοι μας εχουμε το κεφαλι και το εγωισμο μας ψηλα ασχετος που μεχρι το λαιμο ειμαστε τιγκα στο σκατο !!!
1. Παίζει ρόλο το κόστος του οχήματος ή εαν φέρει άδεια για στάθμευση σε χώρο στάθμευσης αναπήρων ?
2.Εαν το χώρος στάθμευσης είναι ιδιωτικός δεν μπορεί να επέμβει η αστυνομία .
 
1. Παίζει ρόλο το κόστος του οχήματος ή εαν φέρει άδεια για στάθμευση σε χώρο στάθμευσης αναπήρων ?
2.Εαν το χώρος στάθμευσης είναι ιδιωτικός δεν μπορεί να επέμβει η αστυνομία .
Αυτοι που εχουν τα λεφτα να οδηγανε αυτοκινητα τετοιας αξιας συνηθως θεωρουν οτι τους ανηκουν τα παντα η οτι μπορουν να αγορασουν τα παντα
Σε εμας εδω δεν ερχετε πλατφορμα να παρει το αυτοκινητο!
Πολυ σπανια ισως μπει ενα προστιμο
Οποταν παρκαρουν και στερουν την θεση σε καποιον που πραγματικα την εχει αναγκη επειδη ειναι αναπηρος ο ανθρωπος!
 
Αυτοι που εχουν τα λεφτα να οδηγανε αυτοκινητα τετοιας αξιας συνηθως θεωρουν οτι τους ανηκουν τα παντα η οτι μπορουν να αγορασουν τα παντα
Σε εμας εδω δεν ερχετε πλατφορμα να παρει το αυτοκινητο!
Πολυ σπανια ισως μπει ενα προστιμο
Οποταν παρκαρουν και στερουν την θεση σε καποιον που πραγματικα την εχει αναγκη επειδη ειναι αναπηρος ο ανθρωπος!
Δηλαδή αν έχει καποιος αδεια στάθμευσης σε θεση αναπήρων και έχει ενα αυτοκίνητο καλύτερο απο το μέσο αυτοκίνητο ειναι κακό ? Ορίζουμε ότι η αναπήρια σημαίνει φθηνό αυτοκίνητο ?
Βεβαίως και πρέπει να σεβόμαστε τις θέσεις στάθμευσης αναπήρων , θέσεις για γονείς με μικρά παιδιά κτλ ...
 
Δηλαδή αν έχει καποιος αδεια στάθμευσης σε θεση αναπήρων και έχει ενα αυτοκίνητο καλύτερο απο το μέσο αυτοκίνητο ειναι κακό ? Ορίζουμε ότι η αναπήρια σημαίνει φθηνό αυτοκίνητο ?
Βεβαίως και πρέπει να σεβόμαστε τις θέσεις στάθμευσης αναπήρων , θέσεις για γονείς με μικρά παιδιά κτλ ...
Γιωργο!
Εκτος και αν ειμαι στραβος η κυρια αυτη περπατουσε καλυτερα και απο εμενα μεσα στις γοβες στιλετο που φορουσε και σχεδον ετρεχε επειδη αργησε!!!

Επιπλεον τα αυτοκινητα φερουν υποχρεωτικα σημανση οταν ανηκουν σε ατομα με αναπηρια!!!

Εσυ απο το μυνημα μου καταλαβες οτι με ενοχλησε το ακριβο αυτοκινητο ενος αναπηρου σε θεση αναπηρου;

Η οτι εκανα τον συσχετισμο οτι συνηθως αυτοι που μπορουν να τα εχουν τα ακριβα αυτοκινητα, δεν σεβονται ουτε καν το δικαιωμα αυτων των ανθρωπων στην διακινηση τους και τους περνουν τα παρκιγκ!

Νομιζω οτι ηταν ξεκαθαρη η θεση που εθιξα!( λαθος που δεν ειπα οτι και τα κανονικα αυτοκινητα περνουν τετοιες θεσεις- περνουν- απλα συνηθως στις παραβασεις αυτες οπως και στο δρομο ολο ακριβα αυτοκινητα βλεπω να κανιυν τις εξυπναδες!)

Εαν ενα παιδι ειναι αναπητο και κραταει ακριβο αυτοκινητο επειδη μπορει να το εχει- η οποιοδηποτε ευτοκινητο, τοτε δεν θελει την αδεια μου για να παρκαρει ειτε σε θεση αναπηρων ειτε σε δικη μου θεση!

Οταν ομως δεν εχει αναπηρια και παρκαρει σε αυτες τις θεσεις επειδη νομιζει οτι και εγω και ο αναπηρος του ανηκουμε και εχει παραπανω δικαιωματα απο εμας τοτε ναι!!!
Εχω προβλημα και θα κανω και θεμα!!!

Εαν ακομη δεν καταλαβαινεις τι λεω συγνωμη φιλε

Να σε σιγουρος οτι αν σε δω να παρκαρεις σε τετοια θεση οτι και αν οδηγας , ενω δεν εχεις προβλημα τοτε εμπλεξες!
 
Επιπλεον τα αυτοκινητα φερουν υποχρεωτικα σημανση οταν ανηκουν σε ατομα με αναπηρια!!!


Να σε σιγουρος οτι αν σε δω να παρκαρεις σε τετοια θεση οτι και αν οδηγας , ενω δεν εχεις προβλημα τοτε εμπλεξες!
1. Συμφωνώ απόλυτα

2. Δεν θα με δεις διότι νιώθω το πρόβλημα αυτών των ανθρώπων.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top