Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Έχουν χάσει το νόημα οι λέξεις στην Ελλάδα πια. Μετά την έξυπνη σίτα και το επαναστατικό ρόλο βαψιματος και η λέξη χούντα δεν θα έμενε αλώβητη. Μια εκλεγμένη κυβέρνηση δεν είναι χούντα. Κακή κυβέρνηση μπορεί να είναι. Όμως χούντα; Όχι. Αν δεν συναινεί ο λαός τη ρίχνει με την ψήφο του και φέρνει άλλη. Αλλά η υπερβολή κυλάει στο αίμα μας είναι χαρακτηριστικό του Έλληνα αυτό.
Ρίξαμε τον Τσίπρα τι ανέβηκε❓ο Τσίπρας απντειτιντ 2.0
 
Το θρασος να ανοιγει τουρκικη σημαια εκει που τη
Μεγάλο κατόρθωμα ,τι διαφέρει η τουρκικη σημαία από οποιαδήποτε άλλη σημαία τού κόσμου που θα μπορούσες να ανεμισεις στη πλατεία Συντάγματος.Έτσι είναι οι δημοκρατίες.
Την ανοιξε και να λεει ….ειμαστε εδω….
Αυτο ηθελα να δειτε
Πιθανον να μην ξερεις πως τ βλεπουν στην Τουρκια αυτο
Για την δημοκρατια δεν θα σχολιασω
 
Δεν συμφωνώ με τίποτα , και ούτε πάω να δικαιολογήσω την πράξη του , πάνω από όλα λόγω της καταγωγής μου (Πόντιος ) , και γνωρίζοντας από πρώτο χέρι ποιοί είναι , παρόμοιο περιστατικό περίπου , και το χάρηκα πάρα πολύ , όταν δικά μας Ελληνόπουλα είπαν τον εθνικό μας ύμνο μέσα στην Αγία Σοφιά στην Κωνσταντινούπολη. Γιατί και εμείς μπορούμε , και μάλιστα καλύτερα .
 
Last edited:
Δεν συμφωνώ με τίποτα , και ούτε πάω να δικαιολογήσω την πράξη του , πάνω από όλα λόγω καταγωγής, και γνωρίζοντας από πρώτο χέρι ποιοί είναι , παρόμοιο περιστατικό περίπου , και το χάρηκα πάρα πολύ , όταν δικά μας Ελληνόπουλα είπαν τον εθνικό μας ύμνο μέσα στην Αγία Σοφιά στην Κωνσταντινούπολη. Γιατί και εμείς μπορούμε , και μάλιστα καλύτερα .
Ο εθνικός η ο Ακάθιστος ύμνος,ήταν μεγαλύτερη μαγκιά γιατί παίζει ρόλο σε τι χώρα την κάνεις.
 
Δεν έχουμε καμία σχέση με τον άλλον που έφτιαχνε μπισκότα αλλά... Έχουμε φτάσει σε ένα σημείο που από τα 10 πράγματα της δημοκρατίας βολευομαστε με τα 5 και λέμε και ευχαριστώ.Ειμαστε ένα δημοκρατικό καθεστώς σε διαπλοκή.Καποτε στην Ρωσία είχαν τα κουπόνια για να επιζήσουν, τώρα έχουμε τα "επιδόματα".Οι Τσάροι έτρωγαν με χρυσά κουτάλια όπως εδώ τα δημοκρατικά ανδρείκελα.Αν έγιναν 20 υποδομές σε αυτή την χώρα μας κόστισε Χ300 φορές γιατί τα σόια τους είναι μεγάλα.Η ισονομία είναι άγνωστη λέξη πια.Το έχω ξαναπεί... Σκεφτείτε...Εαν βάλεις ηθοποιό στην θέση του υδραυλικού και άνεργο (κομματικό σωλήνα) ηλεκτρολόγο τι οικοδομή θα παρεις.Κανεις ανασχηματισμό και περιμένεις τι? Τίποτα.Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει...
 
Δεν έχουμε καμία σχέση με τον άλλον που έφτιαχνε μπισκότα αλλά... Έχουμε φτάσει σε ένα σημείο που από τα 10 πράγματα της δημοκρατίας βολευομαστε με τα 5 και λέμε και ευχαριστώ.Ειμαστε ένα δημοκρατικό καθεστώς σε διαπλοκή.Καποτε στην Ρωσία είχαν τα κουπόνια για να επιζήσουν, τώρα έχουμε τα "επιδόματα".Οι Τσάροι έτρωγαν με χρυσά κουτάλια όπως εδώ τα δημοκρατικά ανδρείκελα.Αν έγιναν 20 υποδομές σε αυτή την χώρα μας κόστισε Χ300 φορές γιατί τα σόια τους είναι μεγάλα.Η ισονομία είναι άγνωστη λέξη πια.Το έχω ξαναπεί... Σκεφτείτε...Εαν βάλεις ηθοποιό στην θέση του υδραυλικού και άνεργο (κομματικό σωλήνα) ηλεκτρολόγο τι οικοδομή θα παρεις.Κανεις ανασχηματισμό και περιμένεις τι? Τίποτα.Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει...
Που να βάλεις ηλεκτρολόγο διευθυντή νοσοκομείου.
 
Όταν ένα δημοψήφισμα γράφεται στα μπολς του κυβερνοντα τι είναι❓όταν με το ζόρι, μου λες μπολι η πρόστιμο τι είναι❓
Κ πολλά άλλα ...
Και στις 2 περιπτωσεις,καλως ή κακως,ηταν καλυμμενοι νομικα......

.cofee.
 
Κοίτα τι φτιάχνει βιβλιοπώλης...
Αν έμπαιναν 10-15 χιλιάδες ευρώ το μήνα στο λογαριασμό μου θα είχα βγάλει και εγώ καλύτερες θεωρίες. Ο πολιτικός εξ ορισμού είναι ένα αχόρταγο ών για χρήμα και εξουσία, δεν μας βλέπουν μπροστά τους και για να μην παρεξηγηθουν τα λεγόμενα μου μιλάω για ΌΛΟΥΣ τους πολιτικούς ανεξαιρέτως σε οποιαδήποτε απόχρωση.
 
Αν έμπαιναν 10-15 χιλιάδες ευρώ το μήνα στο λογαριασμό μου θα είχα βγάλει και εγώ καλύτερες θεωρίες. Ο πολιτικός εξ ορισμού είναι ένα αχόρταγο ών για χρήμα και εξουσία, δεν μας βλέπουν μπροστά τους και για να μην παρεξηγηθουν τα λεγόμενα μου μιλάω για ΌΛΟΥΣ τους πολιτικούς ανεξαιρέτως σε οποιαδήποτε απόχρωση.
Όταν γεννηθείς με την αρρώστια της ματαιοδοξιας θα πουλήσεις το τομάρι σου για την θρέψεις.Ειτε ασχοληθείς με την πολιτική είτε με το κυνήγι.Καποτε μου έλεγε ο παππούς μου ότι αν θες να δεις τον πραγματικό εαυτό κάποιου κόλλα του στο μανίκι μια σαρδέλα και μέτρα μέχρι το δέκα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top