Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
http://alfagame.gr/ΦΥΣΙΓΓΙΑ-kinigi/alfa-game-sporting-28
δεν έχω ιδέα τι και πως, αλλά λέει 7,5
.xm....και ταλιρακι, θα ελεγχθούν :)
ειχα πάρει την βαλίτσα για το όπλο μου απο εκει που την ειχε σε προσφορά και μου ειχε κάνει δώρο δύο κουτιά .. μια χαρα μου είχαν φανεί τότε . αλλα ήταν η αρχή τις ερωτικής μου σχέσης με το browning :D
 
τωρα που τα ξανα βλέπω τα alfa game ... λεει οτι ειναι γεμισμένα με b&p ! λετε να ειναι f2?
αν ναι , τότε έχουμε , alfa game 5 ευρώ , alectoris 5,8 ευρώ & zotos 5,5 ευρώ στα 28 gr με f2 ... αντε να κάνουμε κανένα ερασιτεχνικό συγκριτικό!!
 
Ποια να έχω δοκιμάσει; Τα sporting ή τα trap? Τα sporting τα είχα δοκιμάσει παλιά και δεν τα μπορούσα. Τα trap όχι.
Για τα sporting ρωτουσα γιατι εχω ακουσει καλες κριτικες αλλα δεν εχει τυχει να τα δοκιμασω!
 
Απαπα δεν τα μπορώ με τίποτα.Άσε που έχει trap όχι sporting.
Ναι περίεργο που δεν βάζει αυτό το νούμερο στα sporting ,απορώ πάντως που δεν το χρησιμοποιούν οι εταιρείες και σε ποιο κυνηγετικές γομωσεις (ίσως λόγο 7αριου?) μόνο η Lambro παλαιότερα προ Ναυπλιωτη στο demi τους δεν ξέρω αν το χρησιμοποιεί ακόμα.
 
απορώ πάντως που δεν το χρησιμοποιούν οι εταιρείες και σε ποιο κυνηγετικές γομωσεις (ίσως λόγο 7αριου?)
Όντως αρκετά σπάνιο σε κυνηγετικό φυσίγγι το Νο 7,5 (2,4 χιλ.)
Το έχω δει (σύμφωνα με αυτά που γράφει το κουτί δεν έχω μετρήσει πραγματική διαμετρο σκαγιών)
στο ''εξειδικευμένο'' (εντός εισαγωγικών και γιαυτό πανακριβο;)) τρυγονοφύσιγγο της B&P
thumb_mygra_tortora-1.jpg
πολύ θαθελα να δω ΜΒ Classic 32 σε Νο 7,5

στο NSI Classica
NSI00-00017.jpg.ashx


Αλλά το έχω βρει και σε καποιες παρτίδες φυσιγγίων της ΔΟΡΚΑΣ (Express-Neo Velox) που ενω γράφουν Νο 7 (2,5 χιλ.) στην πραγματικότητα είναι Νο 7,5 (2,4 χιλ.) τόσο ως προς τη διάμετρο όσο και ως προς το βαρος τους...​
 
Όντως αρκετά σπάνιο σε κυνηγετικό φυσίγγι το Νο 7,5 (2,4 χιλ.)
Το έχω δει (σύμφωνα με αυτά που γράφει το κουτί δεν έχω μετρήσει πραγματική διαμετρο σκαγιών)
στο ''εξειδικευμένο'' (εντός εισαγωγικών και γιαυτό πανακριβο;)) τρυγονοφύσιγγο της B&P
thumb_mygra_tortora-1.jpg
πολύ θαθελα να δω ΜΒ Classic 32 σε Νο 7,5

στο NSI Classica
NSI00-00017.jpg.ashx


Αλλά το έχω βρει και σε καποιες παρτίδες φυσιγγίων της ΔΟΡΚΑΣ (Express-Neo Velox) που ενω γράφουν Νο 7 (2,5 χιλ.) στην πραγματικότητα είναι Νο 7,5 (2,4 χιλ.) τόσο ως προς τη διάμετρο όσο και ως προς το βαρος τους...​
η ΜΒ χρησιμοποιει σκαγια με την ισπανικη κλιμακα , εχουν δηλαδή όλα τα φυσίγγια της σε σχεση με τα αντιστοιχα Ιταλικα Nobel sport λιγο πιο ψιλα σε διαμετρο σκαγια
 
η ΜΒ χρησιμοποιει σκαγια με την ισπανικη κλιμακα , εχουν δηλαδή όλα τα φυσίγγια της σε σχεση με τα αντιστοιχα Ιταλικα Nobel sport λιγο πιο ψιλα σε διαμετρο σκαγια
Σε όλα της τα φυσίγγια ασχέτως νούμερου Δημήτρη;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top