Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Καλημερα Κωστα.Φαρμακι ηταν παλια...δηλητηριο ειναι τωρα...9,50 Euro τα βλεπω στον Καλκαντζακο.Εχεις δικιο,παλια κι εγω θυμαμαι οτι ηταν με g3000.Αλλα με τετοια τιμη,δεν παιρνω καλυτερα τα MB Classic?Φτηνοτερα ειναι...
Ο λόγος που κόλλησα πριν χρόνια με τα rc ,ο Έλληνας κατασκευαστής το έχει καβαλήσει το καλάμι για τα καλά.Τα classica τα βλέπω 9€.
 
Η βενζίνη έπεσε κάτω από 1,80€ κυνήγι λιγότερο από 2μηνες με τα λίγα πουλιά που υπάρχουν προς το παρόν και τον καιρό να μην λέει να κρυώσει.Να δω για ποιον λόγο θα συνεχίσουν να πουλάνε τα rc32 9,80€ και να περιμένουν ότι ο κόσμος θα πάει να αγοράσει .
 
Η βενζίνη έπεσε κάτω από 1,80€ κυνήγι λιγότερο από 2μηνες με τα λίγα πουλιά που υπάρχουν προς το παρόν και τον καιρό να μην λέει να κρυώσει.Να δω για ποιον λόγο θα συνεχίσουν να πουλάνε τα rc32 9,80€ και να περιμένουν ότι ο κόσμος θα πάει να αγοράσει .
Καλά καλά, του χρόνου τα RC θα έχουν 10,5 στο νερό...
 
Καλά καλά, του χρόνου τα RC θα έχουν 10,5 στο νερό...
Τού χρόνου θα κλαίνε με μαύρο δάκρυ και μόνο όποιος μας έχει σεβαστεί τώρα θα πάρει τα λεφτά μας ας τα κρατήσουν στα ράφια ,χωρίς προσφορές δεν θα πουλήσει κανένας άσε που πολύ τώρα έχουν στοκαρει από φυσίγγια Αφού δεν ρίχνουν τώρα ότι ρίχνανε κάθε χρόνο.
 
Τού χρόνου θα κλαίνε με μαύρο δάκρυ και μόνο όποιος μας έχει σεβαστεί τώρα θα πάρει τα λεφτά μας ας τα κρατήσουν στα ράφια ,χωρίς προσφορές δεν θα πουλήσει κανένας άσε που πολύ τώρα έχουν στοκαρει από φυσίγγια Αφού δεν ρίχνουν τώρα ότι ρίχνανε κάθε χρόνο.
+1000
 
Του χρόνου θα έχουν στα ράφια τα φετινά και αν δεν γυρίσουν στα 7,5 € αυτά θα έχουν και θα τα ξεσκονιζουν κάθε χρόνο.
Έτσι ακριβώς. Φυσίγγια έχω για πέντε χρόνια με το ρυθμο που τα ρίχνω. Παραγγελία θα ξανά κάνω όταν πέσουν οι τιμές. Άμα μπορούσαμε όλοι να λειτουργούμε έτσι θα πήγαινε καλύτερα το πράγμα.
 
Έτσι ακριβώς. Φυσίγγια έχω για πέντε χρόνια με το ρυθμο που τα ρίχνω. Παραγγελία θα ξανά κάνω όταν πέσουν οι τιμές. Άμα μπορούσαμε όλοι να λειτουργούμε έτσι θα πήγαινε καλύτερα το πράγμα.
Δεν χαίρομαι φυσικά που δεν ρίξαμε φέτος (για την ώρα τουλάχιστον) αυτά που προμηθευτήκαμε, λόγω....ατσιχλίας.
Από την άλλη, θα έχουμε φυσίγγια και για του χρόνου για μην το χοντρύνω κι άλλο.
 
Και τι ακριβώς πιστεύετε ότι μπορούν να κάνουν τα καταστήματα; Να πουλήσουν με ζημία; Ή εάν δεχτούμε ότι αισχροκερδισαν οι εισαγωγείς και οι κατασκευαστές να κόψουν πιστωτικό έκπτωσης κατόπιν εορτής;

Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι όλα αυτά είναι θεωρίες συνωμοσίας που δεν έχουν πολύ σχέση με την πραγματικότητα.
 
Τού χρόνου θα κλαίνε με μαύρο δάκρυ και μόνο όποιος μας έχει σεβαστεί τώρα θα πάρει τα λεφτά μας ας τα κρατήσουν στα ράφια ,χωρίς προσφορές δεν θα πουλήσει κανένας άσε που πολύ τώρα έχουν στοκαρει από φυσίγγια Αφού δεν ρίχνουν τώρα ότι ρίχνανε κάθε χρόνο.
Του χρόνου ,αν έχει πουλιά η ακόμη και φέτος,αν φανούν πιστροφια,θα ΤΡΕΞΟΥΜΕ όλοι για φυσίγγια!
Θα ξεχαστούν οι τιμές...
Το υπογράφω και με τα δύο χέρια!!
 
Του χρόνου ,αν έχει πουλιά η ακόμη και φέτος,αν φανούν πιστροφια,θα ΤΡΕΞΟΥΜΕ όλοι για φυσίγγια!
Θα ξεχαστούν οι τιμές...
Το υπογράφω και με τα δύο χέρια!!

ισχύει Γιάννη. με ένα φίλο που έχει μαγαζί μου είπε το εξής, φυσίγγια δεν έχω δώσει τίποτα καλά που έφυγαν ρούχα και παπούτσια κτλ..... και μην ξεχνάμε ότι η πλειοψηφία ψωνίζει απ τα καταστήματα. δεν ψάχνεται μέσω νετ κτλ.
 
Και τι ακριβώς πιστεύετε ότι μπορούν να κάνουν τα καταστήματα; Να πουλήσουν με ζημία; Ή εάν δεχτούμε ότι αισχροκερδισαν οι εισαγωγείς και οι κατασκευαστές να κόψουν πιστωτικό έκπτωσης κατόπιν εορτής;

Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι όλα αυτά είναι θεωρίες συνωμοσίας που δεν έχουν πολύ σχέση με την πραγματικότητα.
Δεν τα βάζει κανείς με τα καταστήματα αυτοί φταίνε λιγότερο από όλους. Το μήνυμα πρέπει να το πάρουν τα εργοστάσια, εγχώρια και εξωτερικού, ότι υπάρχει και ένα όριο. Ε αυτό μόνο αν πέσει η κατανάλωση θα το καταλάβουν.
 
Του χρόνου ,αν έχει πουλιά η ακόμη και φέτος,αν φανούν πιστροφια,θα ΤΡΕΞΟΥΜΕ όλοι για φυσίγγια!
Θα ξεχαστούν οι τιμές...
Το υπογράφω και με τα δύο χέρια!!
Συμφωνω απόλυτα. Θα τσιμπήσουμε στις "προσφορες" που θα είναι από 9€ στα 8€ και θα λέμε σούπερ ευκαιρία!!! Αν εχει πουλιά αυτά που βλεπουμε φέτος θα τα θυμόμαστε και θα λέμε πόσο φτηνά ήταν!!! Παντα έτσι γινεται. Το 16-17 από τον Νοέμβριο και μετά κάθε εβδομάδα τσίμπαγαν και λίγο! Το ευρωμιξ το έβρισκες στις αρχές 5,10 και στο τέλος είχε 7+. Και τότε δεν είχε πολεμο στην Ουκρανία αλλά είχε πάρα πολλά πουλιά!
 
Καλημέρα στην παρέα...
Ξέρει κανείς τιμές απο τα 24αρια του Ρουμελιώτη..? Τα έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει εντυπώσεις..?
Τιμες δεν ξέρω γιατί είχα φορτώσει τον περασμένο Ιούνιο. Αλλα τα σκητ στις τσίχλες μια χαρά είναι για κοντινές και μέσες αποστάσεις που τα έχω ρίξει εγώ. Χωρις ζωντανά και ξεπουπουλιασμενα που φεύγουν.
 
Συμφωνω απόλυτα. Θα τσιμπήσουμε στις "προσφορες" που θα είναι από 9€ στα 8€ και θα λέμε σούπερ ευκαιρία!!! Αν εχει πουλιά αυτά που βλεπουμε φέτος θα τα θυμόμαστε και θα λέμε πόσο φτηνά ήταν!!! Παντα έτσι γινεται. Το 16-17 από τον Νοέμβριο και μετά κάθε εβδομάδα τσίμπαγαν και λίγο! Το ευρωμιξ το έβρισκες στις αρχές 5,10 και στο τέλος είχε 7+. Και τότε δεν είχε πολεμο στην Ουκρανία αλλά είχε πάρα πολλά πουλιά!
Νόμος της αγοράς. Προσφορά και ζήτηση. Όταν έχεις καβατζα δεν σε βάζει κανείς στο χέρι. Όταν δεν έχεις... Στη σειρά και ένας ένας, όλοι θα πάρουμε.. στην τιμή που θα καθορίσει η αγορά και άμα το παρακάνουμε θα μπει και όριο. Δύο κουτάκια φυσιγγακια για να πάρουν όλοι. Εγώ έχω μπει άπειρες φορές " στη σειρά" γιατί ήμουν απροετοίμαστος. Ε στα φυσίγγια θα το αποφύγω.
 
Και τι ακριβώς πιστεύετε ότι μπορούν να κάνουν τα καταστήματα; Να πουλήσουν με ζημία; Ή εάν δεχτούμε ότι αισχροκερδισαν οι εισαγωγείς και οι κατασκευαστές να κόψουν πιστωτικό έκπτωσης κατόπιν εορτής;

Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι όλα αυτά είναι θεωρίες συνωμοσίας που δεν έχουν πολύ σχέση με την πραγματικότητα.
Και που το ξέρω εγώ ότι δεν είχαν στοκ περσινό και τα ανέβασαν? Λέω εγώ τώρα!
 
Νόμος της αγοράς. Προσφορά και ζήτηση. Όταν έχεις καβατζα δεν σε βάζει κανείς στο χέρι. Όταν δεν έχεις... Στη σειρά και ένας ένας, όλοι θα πάρουμε.. στην τιμή που θα καθορίσει η αγορά και άμα το παρακάνουμε θα μπει και όριο. Δύο κουτάκια φυσιγγακια για να πάρουν όλοι. Εγώ έχω μπει άπειρες φορές " στη σειρά" γιατί ήμουν απροετοίμαστος. Ε στα φυσίγγια θα το αποφύγω.
Εδω και χρόνια έχω μπει στην λογική του φορτώματος. Οσο επιτρέπει η τσέπη φορτώνω. Σωστά αποθηκευμένα και ούτε λήγουν ούτε ξινιζουν.
 
Και που το ξέρω εγώ ότι δεν είχαν στοκ περσινό και τα ανέβασαν? Λέω εγώ τώρα!
Να μην δουλευόμαστε μεταξύ μας τώρα, παντού αυτό γίνεται. Οχι μόνο στις βιοτεχνίες αλλά και στα μαγαζιά που έχουν αρχαία φυσιγγια στα ράφια και τα πουλάνε με σημερινές τιμές.
 
Και τι ακριβώς πιστεύετε ότι μπορούν να κάνουν τα καταστήματα; Να πουλήσουν με ζημία; Ή εάν δεχτούμε ότι αισχροκερδισαν οι εισαγωγείς και οι κατασκευαστές να κόψουν πιστωτικό έκπτωσης κατόπιν εορτής;

Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι όλα αυτά είναι θεωρίες συνωμοσίας που δεν έχουν πολύ σχέση με την πραγματικότητα.
Και του χρόνου τόσο θα τα πουλάνε, άντε μισό ευρώ λιγότερο, απλά εμείς (ίσως όχι όλοι) θα το έχουμε συνηθίσει και θα ξαναψωνίσουμε, όπως κατ΄ επανάληψη έχουμε κάνει στο παρελθόν με πληθώρα άλλων καταναλωτικών αγαθών.
 
Back
Top