Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Αυτός λογικά φέτος δεν πρέπει να πήγε καλά, εδώ πάντως στα καρτερία τα περισσότερα φυσίγγια που ρίχνανε είναι Ρουμελιώτη, diana, rocket και
Δεν γνωρίζω πως πήγε . Στα καρτέρια της περιοχής είδα και super kill και diva . Είδα όμως και αυτά που αναφέρεις . Τώρα γιατί τα βλέπουμε και γιατί δεν τα μαζεύουν μετά οι χρήστες τους δεν ξέρω . Τα δικά μου πάντα τα μαζεύω .
 
Αν και φέτος ήμουν πολύ άτυχος και έχασα τους 2,5 τελευταίους και καλύτερους μήνες και έριξα λίγα φυσίγγια, θα πω ότι αυτά που μου ταίριαξαν καλύτερα σε μένα και τα όπλα μου, κατά μη αναμενόμενο τρόπο, ήταν τα J&B Commandos (32gr).
Και λέω μη αναμενόμενο διότι τα πήρα πρώτη φορά και κατ΄ανάγκη και δεν έχω ακούσει καλά σχόλια για αυτά.
Σε No 9 με 4* και σε αποστάσεις 25-35 (καμιά φορά και 40) μέτρα και σχετικά ήπιες συνθήκες, είχα εξαιρετικά αποτελέσματα.
Μαλακά, κανονικές προσκοπεύσεις, υποθέτω κανονικές συγκεντρώσεις (γιατί δεν έριξα σε πίνακα) και όλα τα πουλιά έσβησαν στον αέρα.
 
θα πω ότι αυτά που μου ταίριαξαν καλύτερα σε μένα και τα όπλα μου, κατά μη αναμενόμενο τρόπο, ήταν τα J&B Commandos (32gr).
Και λέω μη αναμενόμενο διότι τα πήρα πρώτη φορά και κατ΄ανάγκη και δεν έχω ακούσει καλά σχόλια για αυτά.
Γιάννη το παράξενο θα ήταν να υπήρχε ένα φυσίγγι που θα άφηνε τους πάντες ευχαριστημένους...
Και άλλο ένα που θα τους άφηνε δυσαρεστημένους......

Μαλακά
Τώρα δεν ξέρω τι υλικά έχει (κ που ως γνωστόν οι περισσοτεροι τα αλλάζουν σαν τα πουκάμισα) αλλά κάποτε ήταν σκληρό φυσιγγι για τα γραμμάρια του..
 
Γιάννη το παράξενο θα ήταν να υπήρχε ένα φυσίγγι που θα άφηνε τους πάντες ευχαριστημένους...
Και άλλο ένα που θα τους άφηνε δυσαρεστημένους......


Τώρα δεν ξέρω τι υλικά έχει (κ που ως γνωστόν οι περισσοτεροι τα αλλάζουν σαν τα πουκάμισα) αλλά κάποτε ήταν σκληρό φυσιγγι για τα γραμμάρια του..
Μεγάλη αλήθεια. Για παράδειγμα εγώ ποτέ δεν βολεύτηκα τα Cheditte Tordo που για τους περισσότερους ήταν άριστα.
Ομοίως και τα κίτρινα 30άρια Lambro.
Αν οι συνταγές παρέμεναν σταθερές όλοι με κάποια θα βολευόμαστε.
Νομίζω ότι γι΄αυτό ο Ρουμελιώτης έχει τόσους Fan, επειδή, πέραν της τεράστιας ποικιλίας του και της θαυμαστής ποιότητας των υλικών και του γεμίσματος, φαίνεται ότι έχει κρατήσει σταθερές τις συνταγές. Έτσι όσοι βρήκαν ποιο/α τους ταιριάζουν καλύτερα δεν το αλλάζουν με τίποτα. Και καλά κάνουν.
 
Νομίζω ότι γι΄αυτό ο Ρουμελιώτης έχει τόσους Fan, επειδή, πέραν της τεράστιας ποικιλίας του και της θαυμαστής ποιότητας των υλικών και του γεμίσματος, φαίνεται ότι έχει κρατήσει σταθερές τις συνταγές. Έτσι όσοι βρήκαν ποιο/α τους ταιριάζουν καλύτερα δεν το αλλάζουν με τίποτα. Και καλά κάνουν.
Και ο Ρουμελιώτης αναγκαστικά έφυγε απο την csb κ πήγε στην psb γιατί σταματησε η παραγωγή της..
Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει γιατί από ότι φαίνεται το έχει ψάξει κ για αυτό καταφέρνει να βγάζει ένα "καλό" κ οικονομικό φυσιγγι...

Όσοι είναι της τελευταίας στιγμής πρεπει να "φοβόμαστε" που προκειμένου να μην χάσουν την ευκαιρία γεμίζουν με ότι βρουν κ για πρώτη φορα...
Και το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα φυγει άρον άρον η παλέτα με τα φυσίγγια από την βιοτεχνία τους...
Μέχρι να μαθευτεί πως αυτά τα φυσίγγια δροσίζουν τις τσίχλες θα έχει ξεπουληθεί το εμπόρευμα..........

Και φυσικά δεν τους ενδιαφέρει αν θα χαλάσουν την καλή φήμη που είχαν προηγουμένως...
Αν κ εδώ που τα λέμε μάλλον κανέναν δεν τον ενδιαφέρει αυτο.....
Θα το διορθώσει αργότερα.....
 
Και ο Ρουμελιώτης αναγκαστικά έφυγε απο την csb κ πήγε στην psb γιατί σταματησε η παραγωγή της..
Αλλά αυτό δεν έχει να κάνει γιατί από ότι φαίνεται το έχει ψάξει κ για αυτό καταφέρνει να βγάζει ένα "καλό" κ οικονομικό φυσιγγι...

Όσοι είναι της τελευταίας στιγμής πρεπει να "φοβόμαστε" που προκειμένου να μην χάσουν την ευκαιρία γεμίζουν με ότι βρουν κ για πρώτη φορα...
Και το μόνο που τους νοιάζει είναι πως θα φυγει άρον άρον η παλέτα με τα φυσίγγια από την βιοτεχνία τους...
Μέχρι να μαθευτεί πως αυτά τα φυσίγγια δροσίζουν τις τσίχλες θα έχει ξεπουληθεί το εμπόρευμα..........

Και φυσικά δεν τους ενδιαφέρει αν θα χαλάσουν την καλή φήμη που είχαν προηγουμένως...
Αν κ εδώ που τα λέμε μάλλον κανέναν δεν τον ενδιαφέρει αυτο.....
Θα το διορθώσει αργότερα.....
Συμφωνώ σε όλα πλην του τελευταίου. Δηλαδή αν με "προδώσει" κάποιος δεν ξαναψωνίζω από αυτόν. Ούτε καν απ΄τον μανάβη μου. Του το κρατάω, εκτός και αποδειχθεί σύμπτωση και το παραδεχτεί.
 
Back
Top