Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φιλε Γιαννη ασε τα gorilla και βγάλε φωτο κάνα φυσιγγοκουτο ζωχιος να ανοίξει το μάτι μου..Ευχαριστώ εκ των προτέρων .my man..sarcastic.
Φιλε Γιαννη ασε τα gorilla και βγάλε φωτο κάνα φυσιγγοκουτο ζωχιος να ανοίξει το μάτι μου..Ευχαριστώ εκ των προτέρων .my man..sarcastic.
3aeNAo5.jpg

lqmsIrD.jpg


Δεν έχω όλη τη γκάμα.
Το μπλέ είναι διασποράς
Το πράσινο 34γρ
Το καφέ 36γρ.
 
Αυτά είναι...Μπράβο Γιάννη...well done..well done..well done..well done..well done.
Πολύ όμορφα τα κουτιά τους μου θυμίζουν κάτι από τα παλαιότερα φυσίγγια κ αυτό μου αρεσει..Ειδικά το κουτί με την μπεκατσα είναι πολύ ομορφο:) Εγκρίνω εγκρίνω! !!!!!.sarcastic.
.sarcastic. ΥΓ Βέβαια το περιεχόμενο μετράει αλλά ακούω εξαιρετικά λόγια κ αυτό είναι πολύ καλό για έναν όχι και τόσο γνωστό κατασκευαστή σε πολλούς..
 
Αυτά είναι...Μπράβο Γιάννη...well done..well done..well done..well done..well done.
Πολύ όμορφα τα κουτιά τους μου θυμίζουν κάτι από τα παλαιότερα φυσίγγια κ αυτό μου αρεσει..Ειδικά το κουτί με την μπεκατσα είναι πολύ ομορφο:) Εγκρίνω εγκρίνω! !!!!!.sarcastic.
.sarcastic. ΥΓ Βέβαια το περιεχόμενο μετράει αλλά ακούω εξαιρετικά λόγια κ αυτό είναι πολύ καλό για έναν όχι και τόσο γνωστό κατασκευαστή σε πολλούς..
sopG6EH.jpg

Αυτά είναι τα Predator 30γρ. τα οποία μνημονεύει ο Σπύρος (Ωρίωνας), όχι άδικα.
 
Βέβαια το περιεχόμενο μετράει αλλά ακούω εξαιρετικά λόγια κ αυτό είναι πολύ καλό για έναν όχι και τόσο γνωστό κατασκευαστή σε πολλούς..
Μπορεί Τασο, στην υπόλοιπη Ελλάδα να μην είναι γνωστός, αλλά στην Κέρκυρα τα φυσίγγια του βρίσκονται στην πρώτη θέση των πωλήσεων.
Αυτά είναι τα Predator 30γρ. τα οποία μνημονεύει ο Σπύρος (Ωρίωνας), όχι άδικα.
.well done.
Το έριχνα σε Νο 8,5 στα κιχλοκότσυφα και φέτος ρίχτηκε, από μένα και ένα θείο μου, στα τρυγόνια σε Νο 7,5.
Ακόμα και τις μέρες με πολύ υγρασία η απόδοσή του δεν έπεφτε...
Το βάζω δίπλα σε οποιοδήποτε 30αρι ελληνικό ή εισαγόμενο...
Έβαλε Γιάννη, το ένα φυσίγγι ''σήμα κατατεθέν'' το Μπλέ διασποράς και δεν έβαλες το κόκκινο, θα έχει κενά στο αρχείο του ο Τάσος .sarcastic.
 
Βγήκα σήμερα να πάρω κάνα κουτί φυσίγγια για αύριο...
Έψαξα να βρώ το LAMBRO ΤΟRDO 30gr που θέλω να το δοκιμάσω αλλά δεν το βρήκα.
Πήρα τελικά, ένα κουτί LAMBRO EUROMIX No 8/9 (6,50 ευρώ), να το ξαναδοκιμάσω μιας και ακούω τόσο θετικές γνώμες για το συγκεκριμένο φυσίγγιο.
και ένα κουτί GORILLA ECO 31 gr No 8 (6,40 ευρώ), γεμισμένο σε κάλυκα FIEM με καψούλι 688 (κατά 99%), μπαρούτι CSB1 και βύσμα Z2M με το χαρακτηριστικό στήσιμο των φυσιγγίων GORILLA δηλ. απάτητο βύσμα-ελαφρύ ρέλιασμα.
Αύριο που θα έχω χρόνο θα ''σφάξω'' και κανένα, εκτός και αν γίνει το μεγάλο πέρασμα και τα ρίξω όλα το πρωί.sarcastic.
Το κακό είναι ότι ανέβηκα πάνω από τα 28-30γρ. που έριχνα τα τελευταία 2,3 χρόνια στα κιχλοκότσυφα.
 
Βγήκα σήμερα να πάρω κάνα κουτί φυσίγγια για αύριο...
Έψαξα να βρώ το LAMBRO ΤΟRDO 30gr που θέλω να το δοκιμάσω αλλά δεν το βρήκα.
Πήρα τελικά, ένα κουτί LAMBRO EUROMIX No 8/9 (6,50 ευρώ), να το ξαναδοκιμάσω μιας και ακούω τόσο θετικές γνώμες για το συγκεκριμένο φυσίγγιο.
και ένα κουτί GORILLA ECO 31 gr No 8 (6,40 ευρώ), γεμισμένο σε κάλυκα FIEM με καψούλι 688 (κατά 99%), μπαρούτι CSB1 και βύσμα Z2M με το χαρακτηριστικό στήσιμο των φυσιγγίων GORILLA δηλ. απάτητο βύσμα-ελαφρύ ρέλιασμα.
Αύριο που θα έχω χρόνο θα ''σφάξω'' και κανένα, εκτός και αν γίνει το μεγάλο πέρασμα και τα ρίξω όλα το πρωί.sarcastic.
Το κακό είναι ότι ανέβηκα πάνω από τα 28-30γρ. που έριχνα τα τελευταία 2,3 χρόνια στα κιχλοκότσυφα.

Σπύρο τα κόκκινα 32 γρ. ξέρεις με τι είναι γεμισμένα ;
 
Μπορεί Τασο, στην υπόλοιπη Ελλάδα να μην είναι γνωστός, αλλά στην Κέρκυρα τα φυσίγγια του βρίσκονται στην πρώτη θέση των πωλήσεων.

.well done.
Το έριχνα σε Νο 8,5 στα κιχλοκότσυφα και φέτος ρίχτηκε, από μένα και ένα θείο μου, στα τρυγόνια σε Νο 7,5.
Ακόμα και τις μέρες με πολύ υγρασία η απόδοσή του δεν έπεφτε...
Το βάζω δίπλα σε οποιοδήποτε 30αρι ελληνικό ή εισαγόμενο...
Έβαλε Γιάννη, το ένα φυσίγγι ''σήμα κατατεθέν'' το Μπλέ διασποράς και δεν έβαλες το κόκκινο, θα έχει κενά στο αρχείο του ο Τάσος .sarcastic.
Δεν το είχα εύκαιρο Σπύρο, υποσχομαι στην πρώτη ευκαιρία να επανορθώσω με ολη τη γκάμα. .sarcastic.
 
και αυτά με CSB1, απ' ότι ξέρω, αν θες του κάνω αύριο ένα τηλ. και το επιβεβαιώνω.
Σπύρο η outdoor life είναι του Γώγου ; και είναι στον ίδιο δρόμο (Κάτσαρη) λίγο πιο πέρα απο τον Γέροντα ;
 
Σήμερα που ήμουν βόρεια Κέρκυρα, πέρασα από ένα κυνηγομαγαζο πιο πολλή για χάζεμα και είδα σε μια άκρη ξεχασμένα 2 κουτιά Λάμπρο Βεργίνα, ή τιμή τους ήταν 5.60 € , μου φάνηκαν φτηνά και τα πήρα. Έχει κάποιος εμπειρία απο τα συγκεκριμένα φυσίγγια και αν ξέρεις κάποιος λεπτομέρειες γομωσεις. Ευχαριστώ.
medium_16115304-orig.jpg
 
Σήμερα που ήμουν βόρεια Κέρκυρα, πέρασα από ένα κυνηγομαγαζο πιο πολλή για χάζεμα και είδα σε μια άκρη ξεχασμένα 2 κουτιά Λάμπρο Βεργίνα, ή τιμή τους ήταν 5.60 € , μου φάνηκαν φτηνά και τα πήρα. Έχει κάποιος εμπειρία απο τα συγκεκριμένα φυσίγγια και αν ξέρεις κάποιος λεπτομέρειες γομωσεις. Ευχαριστώ.
medium_16115304-orig.jpg
Ειχε κι αλλα απο αυτά να περάσω αυριο να στοκαρω;
 
Η τιμη που τα βρήκες Γιάννη ειναι κάτι παραπάνω από εξαιρετική..
Όταν ακούμε για φυσίγγια γεμισμένα με c7 καταλαβαίνουμε που φτάνουν οι τιμες....buy buy.Προφανώς ήταν προσφορά του καταστήματος 100%.
.Δεν τα έχω ρίξει γιατί εδώ φέρνουν το "καφέ"(έχουν τα ίδια περίπου χαρακτηριστικά)..Αν ειναι όπως το καφέ τότε θα κενταει:)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top