Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στα 1000-1200 υπάρχουν κάτι 686,525 αδουλευτα κούκλα
Γιατί σε αυτα δε θα χρειαστεί να τά φέρει στα σωστά μέτρα? εκτός και αν είναι από τους τυχερούς κ γνωστής των διαστάσεων που του ταιριάζει και χρειαστεί να αλλάξει μόνο ένα πέλμα
Γιατί αν μπει κ σέ αυτά να φτιάξεις κουστούμι με ξύλα κάποιας βαθμίδας οπότε και εκεί θά ανέβει η τιμή
 
Πιστεύεις ότι ο τύπος κλείδωματος του baical είναι ποιό αξιόπιστος από του toz?
Εχω ενα ΙΖ27ΕΜ απο τον πατερα μου. Ειναι του 85 μοντελο. Εχει ριξει ΠΟΛΛΑ φυσιγγια τοσο απο εκεινον οσο και απο μενα. Ακομα θελει δυναμη στο κλεισιμο. Για το ΤΟΖ δε ξερω να σου πω. Δεν το εχω πιασει δεν το εχω δει απο κοντο. Σε διαφορα που εχω διαβασει και δει φωτογραφιες φαινεται και αυτο τερας αντοχης. Πιστευω δεν ειβαι τυχαιο που το cynergy αντεγραψε το συστημα αρθωσης του ΤΟΖ.
 
Γιατί σε αυτα δε θα χρειαστεί να τά φέρει στα σωστά μέτρα? εκτός και αν είναι από τους τυχερούς κ γνωστής των διαστάσεων που του ταιριάζει και χρειαστεί να αλλάξει μόνο ένα πέλμα
Γιατί αν μπει κ σέ αυτά να φτιάξεις κουστούμι με ξύλα κάποιας βαθμίδας οπότε και εκεί θά ανέβει η τιμή
Το μεγαλύτερο (πρόβλημα) στη αναζήτηση όπλου ιδίως μεταχειρισμένου είναι να είσαι αριστερόχειρας ,πιτς , πέλμα είναι εύκολα πράγματα.Το baikal είναι εξαιρετικό όπλο για την τιμή που προσφέρεται .Δεν του λείπουν τα καλύτερα ξύλα.Τα 525 ,686 είναι άλλου επιπέδου ποιότητας-τιμης συνολικά
 
Το μεγαλύτερο (πρόβλημα) στη αναζήτηση όπλου ιδίως μεταχειρισμένου είναι να είσαι αριστερόχειρας ,πιτς , πέλμα είναι εύκολα πράγματα.Το baikal είναι εξαιρετικό όπλο για την τιμή που προσφέρεται .Δεν του λείπουν τα καλύτερα ξύλα.Τα 525 ,686 είναι άλλου επιπέδου ποιότητας-τιμης συνολικά
φυσικά κ είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα γιατί οι πλειοψηφία αγόραζε δίκαννα από αρέσκεια μάρκας γιατί είναι όμορφο η έχει καλές κάννες κ.τ.λ από τη στιγμή που δεν ήξερε αν του κάνει το κοντάκι κ περίμενε ποτε θα του κατσει σημερα θα πετυχω δε θα πετυχω πηγαν πολλα δικανα καλα ακλαφτα γιατι δε ασχοληθηκαν μαζι τους
Προσωπικα δε θα επερνα ενα baikal για να του βαλω ξυλα grade 5 ειναι λιγο οξύμωρο,
θα το έφτιαχνα να είναι σωστά πάνω μου κ για να το ευχαριστιθω για την χρυση που το πειρα ουτε να σκωτιζομαι για τα χρηματα
 
φυσικά κ είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα γιατί οι πλειοψηφία αγόραζε δίκαννα από αρέσκεια μάρκας γιατί είναι όμορφο η έχει καλές κάννες κ.τ.λ από τη στιγμή που δεν ήξερε αν του κάνει το κοντάκι κ περίμενε ποτε θα του κατσει σημερα θα πετυχω δε θα πετυχω πηγαν πολλα δικανα καλα ακλαφτα γιατι δε ασχοληθηκαν μαζι τους
Προσωπικα δε θα επερνα ενα baikal για να του βαλω ξυλα grade 5 ειναι λιγο οξύμωρο,
θα το έφτιαχνα να είναι σωστά πάνω μου κ για να το ευχαριστιθω για την χρυση που το πειρα ουτε να σκωτιζομαι για τα χρηματα
+1000 !!!!
 
φυσικά κ είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα γιατί οι πλειοψηφία αγόραζε δίκαννα από αρέσκεια μάρκας γιατί είναι όμορφο η έχει καλές κάννες κ.τ.λ από τη στιγμή που δεν ήξερε αν του κάνει το κοντάκι κ περίμενε ποτε θα του κατσει σημερα θα πετυχω δε θα πετυχω πηγαν πολλα δικανα καλα ακλαφτα γιατι δε ασχοληθηκαν μαζι τους
Προσωπικα δε θα επερνα ενα baikal για να του βαλω ξυλα grade 5 ειναι λιγο οξύμωρο,
θα το έφτιαχνα να είναι σωστά πάνω μου κ για να το ευχαριστιθω για την χρυση που το πειρα ουτε να σκωτιζομαι για τα χρηματα
Η αγορά θέλει γνώση η βοήθεια από κάποιον που ξέρει καμία υποχώρηση και σεβασμό στα χρήματα σου όσα και να είναι αυτά.Ετσι μπορεί και να αλλάξει νοοτροπία αυτών που τα εμπορεύονται.
 
Mε αφορμή το παρακατω, έγραψα στην αναζήτηση "Εmil Madsen Greenland" και μου έβγαλε κάποιες φωτο με πληροφοριες...
Κ όντως οι συνθήκες επιβίωσης είναι αρκετά σκληρές.....



TO IZ18 TOY EMIL​

17/02/2021
Eskimo-IZ18-in-the-snow-715x400.jpg

Όπλα
Στη Γροιλανδία δεν ευδοκιμούν λαχανικά, και δύσκολα επιβιώνουν οικόσιτα ζώα. Η μόνη ουσιαστική πηγή πρωτεϊνης είναι τα άγρια ζώα και τα ψάρια. Τα κυνηγετικά και ψαρικά σύνεργα είναι κυριολεκτικά μέσα επιβίωσης. Αν δεν μπορείς να κυνηγήσεις και να ψαρέψεις λιμοκτονείς.
Η φωτογραφία είναι από κάποιο παλιό περιοδικό. Δεν είχα το εξώφυλλο για να ξέρω ποιο περιοδικό.
Eskimo-IZ18-in-the-snow-772x1024.jpg

Καρφωμένο στο χιόνι είναι το μέσο επιβίωσης το Εμίλ, ενός αυτόχθονα Γροιλανδού. Πρόκειται για ένα μονόκαννο ΙΖ18, με την πάπια να συγκρατείται με επίδεσμο, με εμφανή σημεία σκληρής χρήσης στις πιο αντίξοες συνθήκες του πλανήτη. Λίγα όπλα αντέχουν τέτοια σκληρή χρήση.
 
Εγω παλι ωια καποιο λογο τα οπλα τα βλεπω απο το θεμα αντοχης
Ισως που τα θεωρω εργαλεια και τα εργαλεια μου τα θελω να με εξυπηρετουν παντα με την σωστη συντηρηση
Η ομορφια με ενδιαφερει αλλα παντα εβαζα σαν προτεραιοτητα την στιβαροτητα και την αντοχη
Λατρευω την γραμμη του μπαικαλ το βαρος και την στιβαροτητα του
Ειμαι σιγιυρος οτι εαν γιαυτο το οπλο ελεγε η εταιρεια θα αυξησουμε το κοστος μας τοσο και την τιμη μας τοσο ωστε να μην ξεφυγει σε τιμη αλλα να ειναι ελκυστικο σε ξυλα και εφαρμογες το οπλο αυτο θα κλεινε πολλες εταιρειες
Εαν η προσβαση σε ενα νεο κοντακι ηταν ευκολη υποθεση και με 400 ευρω μπορουσα να χω ενα κοντακι βαθμου 1 στα μετρα μου θα ειχα σιγιυρα αυτο το οπλο στην συλλογη μου
Γιατι 500 αγορα και 400 ξυλα και εφαρμογες για ενα πλαγιο της αντοχης του και της στιβαροτητας του δεν βρισκεις πουθενα αλλου στον ανταγωνισμο στα οπλα μεχρι 1200 ευρω.
Λυπαμε οταν βλεπω ενα πλαγιο μπαικαλ γιατι ειναι σαν βλεπω ενα ποιντερ να το χουν κλεισει σε σαλονι!
Κανενας δεν θελει ενα ποιντερ που μεγαλωσε σε σαλονι
Ενω ειναι φτιαγμενο και μπορει να οργωνει καθε τεραιν χωρις να πει στοπ.
Δεν θα συγκρινεις φυσικα ενα μπαικαλ με ενα πχ χολαντ
Ειναι αλλο το ενα αλλο το αλλο
Αλλα ενα μπαικαλ με ομορφα ξυλα θα κανε πολλους να το βαλουν στην συλλογη τους και να κυνηγησουν μαζι του ακομη και αν μπορουσαν να εχουν και χολαντ
Γιατι το ενα ειναι και για πρεστιτζ
Το αλλο ειναι για να κυνηγας χωρις να λυπασαι !!!
 
Εγω παλι ωια καποιο λογο τα οπλα τα βλεπω απο το θεμα αντοχης
Ισως που τα θεωρω εργαλεια και τα εργαλεια μου τα θελω να με εξυπηρετουν παντα με την σωστη συντηρηση
Η ομορφια με ενδιαφερει αλλα παντα εβαζα σαν προτεραιοτητα την στιβαροτητα και την αντοχη
Λατρευω την γραμμη του μπαικαλ το βαρος και την στιβαροτητα του
Ειμαι σιγιυρος οτι εαν γιαυτο το οπλο ελεγε η εταιρεια θα αυξησουμε το κοστος μας τοσο και την τιμη μας τοσο ωστε να μην ξεφυγει σε τιμη αλλα να ειναι ελκυστικο σε ξυλα και εφαρμογες το οπλο αυτο θα κλεινε πολλες εταιρειες
Εαν η προσβαση σε ενα νεο κοντακι ηταν ευκολη υποθεση και με 400 ευρω μπορουσα να χω ενα κοντακι βαθμου 1 στα μετρα μου θα ειχα σιγιυρα αυτο το οπλο στην συλλογη μου
Γιατι 500 αγορα και 400 ξυλα και εφαρμογες για ενα πλαγιο της αντοχης του και της στιβαροτητας του δεν βρισκεις πουθενα αλλου στον ανταγωνισμο στα οπλα μεχρι 1200 ευρω.
Λυπαμε οταν βλεπω ενα πλαγιο μπαικαλ γιατι ειναι σαν βλεπω ενα ποιντερ να το χουν κλεισει σε σαλονι!
Κανενας δεν θελει ενα ποιντερ που μεγαλωσε σε σαλονι
Ενω ειναι φτιαγμενο και μπορει να οργωνει καθε τεραιν χωρις να πει στοπ.
Δεν θα συγκρινεις φυσικα ενα μπαικαλ με ενα πχ χολαντ
Ειναι αλλο το ενα αλλο το αλλο
Αλλα ενα μπαικαλ με ομορφα ξυλα θα κανε πολλους να το βαλουν στην συλλογη τους και να κυνηγησουν μαζι του ακομη και αν μπορουσαν να εχουν και χολαντ
Γιατι το ενα ειναι και για πρεστιτζ
Το αλλο ειναι για να κυνηγας χωρις να λυπασαι !!!
Εάν το έκανε αυτό η baikal δεν θα πούλαγε ουτε το 1/10το .Τώρα παίζει μόνη της
 
Λυπαμε οταν βλεπω ενα πλαγιο μπαικαλ γιατι ειναι σαν βλεπω ενα ποιντερ να το χουν κλεισει σε σαλονι!
Συγνωμη ρε μάστορα αλλά αν αυτά που γράφεις τα εννοείς και δεν εχεις κατεβάσει καμία νταμιντζανα τσίπουρο, σηκώνω τα χέρια ψηλά .drunk. .hair.
 
Όπως έχω γράψει και σε άλλη ανάρτησή μου θεωρώ ότι η συγκεκριμένη κατασκευή των όπλων της αποτελεί επιλογή της Baikal.
Αν ήθελε να φτιάξει κάτι πιο πολυτελές σαφώς και μπορούσε, άλλωστε έχουμε δει δείγματα αυτής της τέχνης τους.
Απλά στοχεύει σε ένα άλλο κοινό και ο εμπορικός της θρίαμβος την έχει δικαιώσει.
 
Όπως έχω γράψει και σε άλλη ανάρτησή μου θεωρώ ότι η συγκεκριμένη κατασκευή των όπλων της αποτελεί επιλογή της Baikal.
Αν ήθελε να φτιάξει κάτι πιο πολυτελές σαφώς και μπορούσε, άλλωστε έχουμε δει δείγματα αυτής της τέχνης τους.
Απλά στοχεύει σε ένα άλλο κοινό και ο εμπορικός της θρίαμβος την έχει δικαιώσει.
Έφτιαξε όπλα για τον λαό , όπως οποιοδήποτε πρακτικό εργαλείο, όμως ξέρει να φτιάχνει και για πρέσβεις η αρχηγούς κρατών.
 
Όπως έχω γράψει και σε άλλη ανάρτησή μου θεωρώ ότι η συγκεκριμένη κατασκευή των όπλων της αποτελεί επιλογή της Baikal.
Αν ήθελε να φτιάξει κάτι πιο πολυτελές σαφώς και μπορούσε, άλλωστε έχουμε δει δείγματα αυτής της τέχνης τους.
Απλά στοχεύει σε ένα άλλο κοινό και ο εμπορικός της θρίαμβος την έχει δικαιώσει.
1-2 εργατοώρες εσωτερικό και γενικά γυάλισμα να είχε θα ήταν καλύτερο το αποτέλεσμα.Ειναι λίγο προχειροδουλειά. Αλλά πάντα το ποιό vfm όπλο.
 
Συγνωμη ρε μάστορα αλλά αν αυτά που γράφεις τα εννοείς και δεν εχεις κατεβάσει καμία νταμιντζανα τσίπουρο, σηκώνω τα χέρια ψηλά .drunk. .hair.
Να γράφεις ξέρεις Ηλία.... αλλά να διαβάζεις όχι.... Διάβασε τα παρακάτω.... αν και δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κατι....


Ως μέλος, είναι υποχρέωσή σας να τηρείτε προσεκτικά τους κανόνες αυτούς και να τους σέβεστε, συμβάλλοντας στη διατήρηση του φιλικού και γόνιμου περιβάλλοντος και παράλληλα διευκολύνοντας το ήδη δύσκολο έργο των διαχειριστών του HuntersLife.gr

Το HuntersLife.gr είναι ένα βήμα ελεύθερης, όμως όχι και ανεξέλεγκτης ανταλλαγής απόψεων μεταξύ των μελών του. Ως τέτοιο βήμα, ενθαρρύνει τη συμμετοχή, τον εποικοδομητικό διάλογο και την καλοπροαίρετη κριτική, όταν αυτά εκφράζονται με ευπρεπή και πολιτισμένο τρόπο.
 
1-2 εργατοώρες εσωτερικό και γενικά γυάλισμα να είχε θα ήταν καλύτερο το αποτέλεσμα.Ειναι λίγο προχειροδουλειά. Αλλά πάντα το ποιό vfm όπλο.
A. Στη τιμή που προσφέρονται (ex-factory), όχι αυτή που αγοράζουμε εμείς, και οι 1-2 εργατοώρες υπολογίζονται από το εργοστάσιο.
Β. Η εντύπωσή μου είναι ότι τα τελευταία μοντέλα έχουν (έστω και ελαφρά) βελτιωμένο φινίρισμα.
 
Συγνωμη ρε μάστορα αλλά αν αυτά που γράφεις τα εννοείς και δεν εχεις κατεβάσει καμία νταμιντζανα τσίπουρο, σηκώνω τα χέρια ψηλά .drunk. .hair.
Σηκωσε τα φιλε μου
Δεν σε κραταει κανενας
Εαν νομιζεις οτι σε εταιρικο επιπεδο το να εβαζε ξυλα κατηγοριας 1 στα οπλα της η μπαικαλ θα αλαζαν την τιμη παραπανω απο 200 ευρω και αν νομιζεις οτι καποιος που δινει 500 να το παρει δεν θα εδινε 700 για να το παρει με καλυτερα ξυλα τοτε κατ εμενα γελιεσαι
Η αποψη μου ειναι οτι η εταιρεια με απλο ξυλο καρυδια βαθμου 1 θα πουλουσε πολυ περισοτερα κοματια
Δικαιουμε να την εχω
Θα εφτιαχνε και την ομορφια και το κεντρο βαρους τους
 
Να γράφεις ξέρεις Ηλία.... αλλά να διαβάζεις όχι.... Διάβασε τα παρακάτω.... αν και δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κατι....


Ως μέλος, είναι υποχρέωσή σας να τηρείτε προσεκτικά τους κανόνες αυτούς και να τους σέβεστε, συμβάλλοντας στη διατήρηση του φιλικού και γόνιμου περιβάλλοντος και παράλληλα διευκολύνοντας το ήδη δύσκολο έργο των διαχειριστών του HuntersLife.gr

Το HuntersLife.gr είναι ένα βήμα ελεύθερης, όμως όχι και ανεξέλεγκτης ανταλλαγής απόψεων μεταξύ των μελών του. Ως τέτοιο βήμα, ενθαρρύνει τη συμμετοχή, τον εποικοδομητικό διάλογο και την καλοπροαίρετη κριτική, όταν αυτά εκφράζονται με ευπρεπή και πολιτισμένο τρόπο.

Να γράφεις ξέρεις Ηλία.... αλλά να διαβάζεις όχι.... Διάβασε τα παρακάτω.... αν και δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κατι....


Ως μέλος, είναι υποχρέωσή σας να τηρείτε προσεκτικά τους κανόνες αυτούς και να τους σέβεστε, συμβάλλοντας στη διατήρηση του φιλικού και γόνιμου περιβάλλοντος και παράλληλα διευκολύνοντας το ήδη δύσκολο έργο των διαχειριστών του HuntersLife.gr

Το HuntersLife.gr είναι ένα βήμα ελεύθερης, όμως όχι και ανεξέλεγκτης ανταλλαγής απόψεων μεταξύ των μελών του. Ως τέτοιο βήμα, ενθαρρύνει τη συμμετοχή, τον εποικοδομητικό διάλογο και την καλοπροαίρετη κριτική, όταν αυτά εκφράζονται με ευπρεπή και πολιτισμένο τρόπο.
Μάλιστα κε διαχειριστα το χιούμορ δεν αγοράζεται ούτε πωλείται ούτε είναι κατανοητό από όλους για αυτό το ρητό λέει ότι τα ραδιόφωνα τα αλεξίπτωτα και τα μυαλά δουλεύουν καλύτερα ανοιχτά .Όσο για την απάντηση μου ηταν η καταλληλότερη που μπορουσα να δώσω διαβάζοντας το κείμενο πολύ προσεχτικά σεβόμενος τον γραφοντα για τις απόψεις του
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top