Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ρωσόφιλοι να ρωτήσω κάτι....
Το στόχαστρο στη Σβετλάνα έχει πάχος 2.8
Απ' ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει στην αγορά 2.8 ανταλλακτικό (μια βιδωτη μικρή οπτική,θα ήθελα ιδανικά).
Διαβάζω ότι προσαρμόζουν με κόλλα στόχαστρο 2.6mm, των 3mm δε βιδώνει δηλαδή,ούτε με λίγο ζόρι?
Αλλα έχουν 2,6 και άλλα 3,0 κάπου είχα ανεβάσει ποια κάνουν στα baikal από το σαιτ του Καλκατζακου άλλα δεν το βρίσκω τώρα γιατί το άλλαξε.
 
Αλλα έχουν 2,6 και άλλα 3,0 κάπου είχα ανεβάσει ποια κάνουν στα baikal από το σαιτ του Καλκατζακου άλλα δεν το βρίσκω τώρα γιατί το άλλαξε.
Στο δικό μου είναι 2.8 το πάχος,το μέτρησα.
Μάλλον θα καταλήξω σε 2.6 με loctite...
 

Attachments

  • Screenshot_20240724-001537~2.png
    Screenshot_20240724-001537~2.png
    127 KB · Προβολές: 19
Στοκ!!!
Το πήρα στον Αβραμίδη στην Ελευσίνα 540€, 480+60 δύο ακόμα τσοκ(σύνολο 5).
Είναι κατασκευή του 2014!
Έχει ακόμα μερικά και εκτίμηση του ιδίου,δεν βλέπει να επανεισάγωνται...
Και εγώ που πέρυσι πήρα το ίδιο στοκ ήταν. Το έτος κατασκευής πού το είδες φίλε; Να ψάξω τα χαρτιά του όπλου μπορώ μεν, αλλά ίσως φαίνεται και αλλού.
 
Και εγώ που πέρυσι πήρα το ίδιο στοκ ήταν. Το έτος κατασκευής πού το είδες φίλε; Να ψάξω τα χαρτιά του όπλου μπορώ μεν, αλλά ίσως φαίνεται και αλλού.
Τα 2 πρώτα ψηφία του αριθμού βάσης ή κάννης είναι το έτος κατασκευής.
Η πάπια γράφει τον αριθμό του όπλου χωρίς αυτά τα δύο στην αρχή!
 
Στο δικό μου είναι 2.8 το πάχος,το μέτρησα.
Μάλλον θα καταλήξω σε 2.6 με loctite...
Πάρε ένα φτηνό με 2-3 € και δοκίμασε την πατέντα και μετά δώσε τα 30αρια για truglo, hiviz κλπ. Δοκίμασε και με τεφλόν, αν έχεις λεπτά δάχτυλα
 
Στο δικό μου είναι 2.8 το πάχος,το μέτρησα.
Μάλλον θα καταλήξω σε 2.6 με loctite...
Πάρε με 3mm πιαστο στο τσοκ του δραπανου με την μπίλια και "κατέβασε" το με μια διαμαντολιμα.
Σφηνωτο με λίγη κόλλα σπειρωμάτων.
 
Έβαλα λίγο σύρμα κουζίνας (ίνες),αντί για τεφλόν, loctite μέτρια και βίδωσε "πένα"!!!
Αλλά αν δε βρω ακριβώς 2.8 όπως έδειξε ο @elvas ,θα λιμάρω 3mm oπως ειπε ο μάστρο-Geppetto!
@kollias δε θέλω "εξωτικά" κ ακριβά σκοπευτικά... Έτσι κ αλλιώς δεν τα "βλέπω", αφού εστιάζω στο στόχο!
Ένα απλό των 3-4€ ίσα να κοκκινίζει και ψιλό!!!
 
Έβαλα λίγο σύρμα κουζίνας (ίνες),αντί για τεφλόν, loctite μέτρια και βίδωσε "πένα"!!!
Αλλά αν δε βρω ακριβώς 2.8 όπως έδειξε ο @elvas ,θα λιμάρω 3mm oπως ειπε ο μάστρο-Geppetto!
@kollias δε θέλω "εξωτικά" κ ακριβά σκοπευτικά... Έτσι κ αλλιώς δεν τα "βλέπω", αφού εστιάζω στο στόχο!
Ένα απλό των 3-4€ ίσα να κοκκινίζει και ψιλό!!!
Εγώ πισω από το μπρούτζινο έχω αυτό 628202411290.jpg
 
Εγώ πισω από το μπρούτζινο έχω αυτό View attachment 89400
Είχα βάλει κ εγω,παλιά,σ ένα όπλο... Αλλά υποσυνείδητα το "έψαχνα" και έπαιρνα τα μάτια μου από το στόχο!
Δε το προτιμώ...
Κάνει βέβαια εξαιρετική δουλειά,άμα θες να δεις,αν σου "φεύγει" το όπλο!
Γενικά όμως δε συμπαθώ ρίγες κ σκόπευτρα!
Ένα ψιλό θέλω "ίσα πού",να κοκκινίζει λίγο στη περιφερειακή όραση και στη σπάνια περίπτωση που να ευθυγραμίζω για βολή με μονόβολο σε εισερχόμενο-απομακρυνόμενο(όχι τραβέρσα δηλαδή) γρουν!
 
Είχα βάλει κ εγω,παλιά,σ ένα όπλο... Αλλά υποσυνείδητα το "έψαχνα" και έπαιρνα τα μάτια μου από το στόχο!
Δε το προτιμώ...
Κάνει βέβαια εξαιρετική δουλειά,άμα θες να δεις,αν σου "φεύγει" το όπλο!
Γενικά όμως δε συμπαθώ ρίγες κ σκόπευτρα!
Ένα ψιλό θέλω "ίσα πού",να κοκκινίζει λίγο στη περιφερειακή όραση και στη σπάνια περίπτωση που να ευθυγραμίζω για βολή με μονόβολο σε εισερχόμενο-απομακρυνόμενο(όχι τραβέρσα δηλαδή) γρουν!
Στο κυνηγι δεν το κοιτάω ,είναι καλό στις ξηρές επωμισεις.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top