Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
76 - 81 -91 .για τον βαλτο. Ολλα τα αλλα ειναι οδοντοκρεμες.

Ακομη και 30 ιντσες ολο και πιο δυσκολα βρισκεις στα καινουργια μοντελα Αμερικη. 26, 28 μονοπωλει το ενδοιαφερον οπως και σε μας. Τραποντουφεκα 32, 34 ιν βρισκεις ανετα.
Χαλασαν ακομη και οι Αμερικανοι
 
76 - 81 -91 .για τον βαλτο. Ολλα τα αλλα ειναι οδοντοκρεμες.Τι συμφωνοι βρε Παυλο μου ,? 24inc o μαυρος?κανονικα ουτε σε 71 δεν θα επρεπε να βγενει.

Αμα δεν ηταν 3.5 ιν και εμενα μου αρεσε το οπλο και το ηθελα για ορτυκι και φασιανο μονο μια χαρα θα ηταν
 
Ακομη και 30 ιντσες ολο και πιο δυσκολα βρισκεις στα καινουργια μοντελα Αμερικη. 26, 28 μονοπωλει το ενδοιαφερον οπως και σε μας. Τραποντουφεκα 32, 34 ιν βρισκεις ανετα.
Χαλασαν ακομη και οι Αμερικανοι
30-32ιντσες το τελειο μηκος καννης.....ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε
 
30-32ιντσες το τελειο μηκος καννης.....ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγαπιομαστε

Σου λεω χαλασαν και οι Αμερικανοι Γρηγορη. Ακομη και η Remington την Versa Max Waterfowl Pro που παρακολουθουσα ενα φεγγαρι μονο σε 28 ιν τη βγαζει.
Ποια η Remington που την 1100 την επαιρνες με καννη μεχρι 1 μετρο αν ηθελες. Αλλαξαν οι καιροι
 
Kαθολου. Απλα το αναφερω σαν παραδειγμα για καποιον που θελει να κυνηγησει κυνηγια φερμας μονο.
Ειπαμε Παυλο με τα ατσαλινα να ειναι πλεον πραγματικοτητα το μελλον μας ειναι 3,5ιντσες.....καλα ολα τα αλλα για τα υπολυπα κυνηγια;)
 
Καλησπέρα σε όλους ήθελα αν κάποιος φίλος έχει την rafaello deluxe την προηγούμενη όχι την power bore να μας πει γνώμες και αν είναι εφικτό μια φωτογραφία από το κάτω μέρος της βάσης, θα ήθελα να το συγκρίνω με την special lusso μοντέλο του 1996 .
 
Βγαλτονε τον π......στη το μαυρο αετο με ολλα αυτα plus 18,55 αυλο 5cm kono.και μετα ελλα να μου πεις αν τα Αμερικανακια η οι Ευρωπεοι θα τολμουσαν να αντιπαραθεσουν αλλο οπλο δυπλατου.pop..sarcastic..sex hard..shoot.
Παυλο αν βγαλει την 930 σε πλαστικο ..... να το οπλο που ζητας!!! τωρα οσο αφορα να μην ακουγεται το κλικ ..ελα ρε φιλε , ας δωσω $700 και ας ακουω χιλια κλικ!! τωρα αμπλοκη επειδη αφησα το κλειστρο σιγα ..εχω παθει ελαχιστεςςςςς κ εχω ριξει πολλες χιλιαδες φυσιγγια με Benelli
 
Καλησπέρα παιδιά!
Θέλω να ρωτήσω για κάτι που παρατήρησα στα 2 τελευταία μου κυνήγια. Μετά απο πολλές τουφεκιές προσπαθώντας να γεμίσω τη Μ2 μου παρατήρησα πως τα φυσίγγια δεν έμπαιναν στην αποθήκη σαν να έβρισκαν αντίσταση, σαν να είχαν φουσκώσει ένα πράμα και δε χωρούσαν. Μόλις έβγαζα το φυσίγγι απο το κλείστρο και επαναλάμβανα τη διαδικασία έμπαιναν κανονικά. Καθάρισα καλά το όπλο και στο επόμενο κυνήγι ενώ δεν μου παρουσιάστηκε στην αρχή, προς το τέλος και ενω είχα ρίξει πολλά φυσίγγια μου έκανε πάλι το ίδιο.
Έχει συμβει σε κάποιον; Τις μέρες εκείνες είχε πολύ κρύο οπότε δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Λάμπρο καλημέρα.
Αν κατάλαβα καλά το πρόβλημά σου, είναι παρόμοιο μάλλον με δικό μου παλαιότερα. Έχω την Μ2 με την μεγάλη αποθήκη, την είχα καθαρίσει με λάδι και σε μέρες με κρύο και σχετικά μεγάλη υγρασία δεν έμπαιναν τα φυσίγγια εύκολα στην αποθήκη. Επίσης είχα παρατηρήσει ότι σε κάποιες περιπτώσεις ο ωστήρας της αποθήκης δεν ερχόταν τελείως έξω. Έμενε περίπου 2-3 πόντους πριν. Το πρόβλημά μου είναι ότι η αποθήκη μου είναι κολλημένη πάνω στο όπλο και δεν έχω πρόσβαση. Την έστειλα στην αντιπροσωπεία και το διόρθωσαν. Μου είπαν ότι η αποθήκη δεν πρέπει να λαδώνεται καθόλου γιατί πιάνει μετά σωματίδια και βρωμιές και παρουσιάζει αυτά τα προβλήματα. Ευτυχώς ήταν στην εγγύηση και δεν μου κόστισε τίποτα. Νομίζω πως η μεγάλη αποθήκη είναι το μόνο μειονέκτημα της Μ2, καθώς έρχεται κολλημένη και δεν έχω πρόσβαση. Αν μπορείς μετά το καθάρισμα μην αφήνεις καθόλου "λαδιές" στην αποθήκη.
 
καλός φίλος και σκοπευτής την αγόρασε και του έκανε σποραδικές εμπλοκές,2-3 στα 50 φυσίγγια
την έστειλε στην αντιπροσωπεία(που δεν το δεχόταν)του άλλαξαν το ελατήριο αποθήκης μιας και το πρόβλημα ήταν στο κουμπί του cutt off
συνέχισε να το κάνει και την έφιαξε μόνος του αφού έχει γνώσεις και πιάνουν πολύ τα χέρια του
σαν όπλο είναι ευχαριστήμενος :)
Ευχαριστω φιλε.Μαλλον το ιδιο προβλημα εχει ενας φιλος.Σποραδικες εμπλοκες χωρις συχνοτητα που του σπαζει τα νευρα.Ειδικα με τα λεφτα που την πληρωσε..
 
Καλησπέρα σε όλους ήθελα αν κάποιος φίλος έχει την rafaello deluxe την προηγούμενη όχι την power bore να μας πει γνώμες και αν είναι εφικτό μια φωτογραφία από το κάτω μέρος της βάσης, θα ήθελα να το συγκρίνω με την special lusso μοντέλο του 1996 .
Εχω την benelli raffaello deluxe καινουργια απο το Φεβρουαριο 2011 δηλ. 6 χρονια.Μεχρι και σημερα καμια εμπλοκη,καμια ζημια,εννοειται οτι κλωτσαει περισσοτερο απο αεριων(αν και ειναι ανεκτο κατα τη γνωμη μου) και γι αυτο καποια στιγμη θα βγαλω τον βακελιτη να βαλω ενα καλο πελμα.Aftermarket τσοκ δεν εχω αλλα και με τα μαμισια(criochoke)σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος. Πιστευω οτι οποιος ειναι κατοχος deluxe δεν πρεπει να εχει παραπονα....χώρια που ειναι κουκλι.click image uploadfree image hostingimage post
 
Εχω την benelli raffaello deluxe καινουργια απο το Φεβρουαριο 2011 δηλ. 6 χρονια.Μεχρι και σημερα καμια εμπλοκη,καμια ζημια,εννοειται οτι κλωτσαει περισσοτερο απο αεριων(αν και ειναι ανεκτο κατα τη γνωμη μου) και γι αυτο καποια στιγμη θα βγαλω τον βακελιτη να βαλω ενα καλο πελμα.Aftermarket τσοκ δεν εχω αλλα και με τα μαμισια(criochoke)σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος. Πιστευω οτι οποιος ειναι κατοχος deluxe δεν πρεπει να εχει παραπονα....χώρια που ειναι κουκλι.click image uploadfree image hostingimage post
Απο τα ποιο ομορφα οπλα ever.
 
Εχω την benelli raffaello deluxe καινουργια απο το Φεβρουαριο 2011 δηλ. 6 χρονια.Μεχρι και σημερα καμια εμπλοκη,καμια ζημια,εννοειται οτι κλωτσαει περισσοτερο απο αεριων(αν και ειναι ανεκτο κατα τη γνωμη μου) και γι αυτο καποια στιγμη θα βγαλω τον βακελιτη να βαλω ενα καλο πελμα.Aftermarket τσοκ δεν εχω αλλα και με τα μαμισια(criochoke)σε γενικες γραμμες ειμαι ικανοποιημενος. Πιστευω οτι οποιος ειναι κατοχος deluxe δεν πρεπει να εχει παραπονα....χώρια που ειναι κουκλι.click image uploadfree image hostingimage post
Σε ευχαριστώ για τις φωτογραφίες όντως δείχνει πολύ ποιοτικό όπλο όπως και ήταν και οι παλιότερες
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top