Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Eννοω ειδικα οπλουργεια που σου κανουν την καννη οπως θελεις εσυ. Αυλο ανοιγμα, κωνο, πορτινγκ κλπ
Παύλο από ότι βλέπω η benelli ολοένα και προσφέρει καινούργια μοντέλα Custom με ceracote και κωνους από τον μετρ Rob Roberts.
Performance Shop Ultra Light Upland | Benelli Shotguns and Rifles
http://www.benelliusa.com/performance-shop/performance-shop-ultra-light-upland
Performance Shop M2 Waterfowl Edition | Benelli Shotguns and Rifles
http://www.benelliusa.com/performance-shop/performance-shop-m2-waterfowl
 
Παύλο από ότι βλέπω η benelli ολοένα και προσφέρει καινούργια μοντέλα Custom με ceracote και κωνους από τον μετρ Rob Roberts.
Performance Shop Ultra Light Upland | Benelli Shotguns and Rifles
http://www.benelliusa.com/performance-shop/performance-shop-ultra-light-upland
Performance Shop M2 Waterfowl Edition | Benelli Shotguns and Rifles
http://www.benelliusa.com/performance-shop/performance-shop-m2-waterfowl
Tις τιμες ομως Κωσταντινε τις βλεπεις αχαχαχα
 
Φιλος θελει να κανει ανταλαγη μια urica 2 που εχει με μια supersport. Aκουω γνωμες,λετε να κανει βλακεια?
ΜΕΓΑΛΗ κατα τη γνωμη μου αλλα αν του αρεσει τοσο δεν πεφτει λογος σε κανενα απο μας. καλο οπλο ειναι αυτο που γουσταρεις και τελος
 
Φιλος θελει να κανει ανταλαγη μια urica 2 που εχει με μια supersport. Aκουω γνωμες,λετε να κανει βλακεια?

Να σου πω την αλήθεια φίλε Μάριε αν μιλάμε για 2 όπλα σε παρόμοια κατάσταση ούτε εγώ θα την έκανα την ανταλλαγή. Και να ξέρεις ότι προτιμώ τη benelli μου από τη beretta μου.
 
Φιλος θελει να κανει ανταλαγη μια urica 2 που εχει με μια supersport. Aκουω γνωμες,λετε να κανει βλακεια?
Ντουφεκαρα η supersport...απο τα καλυτερα συγχρονα αυτογεμη...εχει ενα μικρο θεματακι με τα συνθετικα μερη,αυτο να προσεξει μονο.κορυφαια καραμπινα!
 
Ας κάνει την ανταλλαγή και αν δεν του αρέσει η supersport την πουλάει παίρνει πάλι την urica και του μένει και κάνα 700αρι στην τσέπη η την δινει σε μένα και του βρίσκω εγώ urica 2, stonecoat, gold με οχτακόσια ευρώ μαξιμουμ! Με αυτά που γράφω δεν θέλω να παρεξηγηθώ οτι το παίζω έξυπνος αλλά μόνο και μόνο από θέμα τιμής ειναι μεγάλη η διαφορά των δύο όπλων και θεωρώ καλή ευκαιρία τη συγκεκριμένη ανταλλαγή για το φιλο σου!
 
Μετά την τουφεκιά ανεβαίνει το επόμενο φυσίγγι από την αποθήκη στη θαλάμη αλλά το κλείστρο δεν έχει τερματίσει. Τραβάω σκανδάλη - κλικ.
Πετάω το φυσίγγι ρίχνω το επόμενο. Μετά την ένταση από το θήραμα ανοίγω το κλείστρο και βάζω το φυσίγγι ππου πέταξα πριν κάτω στη θέση του. Πατάω το κουμπί του κλείστρου και το φυσίγγι το παίρνει η θαλάμη κανονικά. Πάτημα σκαβδάλης - μπαμ.

Αυτό έγινε 2 φορές σε δύο διαφορετικά φυσίγγια.
Τί νομίζετε ότι φταίει; Χρειάζεται αλλαγή το επανατατικό ελατήριο ή είναι θέμα φυσιγγίου;
Ευχαριστώ.

Duca di Montefeltro, φυσίγγι ιδιογόμωση ρελιαστό κλείσιμο - από αυτό το φυσίγγι δεν περιμένω εμπλοκές (θεωρητικά).
 
Μετά την τουφεκιά ανεβαίνει το επόμενο φυσίγγι από την αποθήκη στη θαλάμη αλλά το κλείστρο δεν έχει τερματίσει. Τραβάω σκανδάλη - κλικ.
Πετάω το φυσίγγι ρίχνω το επόμενο. Μετά την ένταση από το θήραμα ανοίγω το κλείστρο και βάζω το φυσίγγι ππου πέταξα πριν κάτω στη θέση του. Πατάω το κουμπί του κλείστρου και το φυσίγγι το παίρνει η θαλάμη κανονικά. Πάτημα σκαβδάλης - μπαμ.

Αυτό έγινε 2 φορές σε δύο διαφορετικά φυσίγγια.
Τί νομίζετε ότι φταίει; Χρειάζεται αλλαγή το επανατατικό ελατήριο ή είναι θέμα φυσιγγίου;
Ευχαριστώ.

Duca di Montefeltro, φυσίγγι ιδιογόμωση ρελιαστό κλείσιμο - από αυτό το φυσίγγι δεν περιμένω εμπλοκές (θεωρητικά).
Το είχα πάθει πέρυσι 2 φορές. Αυτό που κατάλαβα είναι πως δεν είχα κουμπώσει καλά το κοντάκι πάνω μου με αποτέλεσμα να μην δουλέψει σωστά η αδράνεια για να κάνει πεπαναφορά το κλείστρο.
 
Το είχα πάθει πέρυσι 2 φορές. Αυτό που κατάλαβα είναι πως δεν είχα κουμπώσει καλά το κοντάκι πάνω μου με αποτέλεσμα να μην δουλέψει σωστά η αδράνεια για να κάνει πεπαναφορά το κλείστρο.
αυτο που περιγραφεις με την αδρανεια και το κοντακι κατα την αποψη μου δεν φταιει. οσο καιρο ειχα τη m2 αρκετες φορες σε βιαστικες τουφεκιες δεν κουμπωσα καλα το κοντακι και παλι δεν ειχα θεμα και ειδικα φετος που πηγα στα περιστερια το επαθα αρκετες φορες και τ οπλο εριχνε κανονικοτατα. κατι αλλο ειναι παιδια. ουτε οταν κυνηγουσα με την 1200f πιυ ηταν κι αυτη αδρανεια ειχα θεμα να μην ριχνει τ οπλο αν δεν κουμπωνα καλα
 
Last edited:
αυτο που περιγραφεις με την αδρανεια και το κοντακι κατα την αποψη μου δεν φταιει. οσο καιρο ειχα τη m2 αρκετες φορες σε βιαστικες τουφεκιες δεν κουμπωσα καλα το κοντακι και παλι δεν ειχα θεμα και ειδικα φετος που πηγα στα περιστερια το επαθα αρκετες φορες και τ οπλο εριχνε κανονικοτατα. κατι αλλο ειναι παιδια. ουτε οταν κυνηγουσα με την 1200f πιυ ηταν κι αυτη αδρανεια ειχα θεμα να μην ριχνει τ οπλο αν δεν κουμπωνα καλα
Σωστά Ευριπίδη, δεν λέω πως τυχαίνει πάντα απλά ίσως έτυχε κάποιες φορές και δεν λειτούργησε.
 
Σωστά Ευριπίδη, δεν λέω πως τυχαίνει πάντα απλά ίσως έτυχε κάποιες φορές και δεν λειτούργησε.
λαμπρο για θυμησου ρε φιλε οταν σου τυχε μηπως δεν ειχες αφησει το κλειστρο να κλεισει με δυναμη? ναι τοτε μπορει να συμβει
 
λαμπρο για θυμησου ρε φιλε οταν σου τυχε μηπως δεν ειχες αφησει το κλειστρο να κλεισει με δυναμη? ναι τοτε μπορει να συμβει
Το κλείνω πάντα απο το κουμπί οπότε κλειδώνει σωστά. Το είχε πάθει φίλος παλιότερα με την Es 100 και την πήγε αμέσως στον οπλουργό. Την ίδια απάντηση του έδωσε. Δεν είναι απόλυτο οτι είναι αυτός ο λόγος αλλά απ'ότι έχω διαβάσει σε συζητήσεις λένε πως μπορεί να συμβεί. Και φέτος έτυχε να επωμίσω χωρίς να κουμπώσω καλά αλλά δεν το έπαθα. Ίσως έτυχε σε εκείνες τις 2 κακές επωμίσεις.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top