Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κωσταντίνε ευχαριστώ πολύ..
Εϊναι πολύ ματζίβελο όπλο και με φυσίγγια 28 αντε έως 33 στο τσακίρ κέφι με πολύ κρύο η ανακρουση είναι μια χαρά...
Καλοριζικο!!!οι berettes βλεπω να μπαινουν στην ακρη,εκανες εξαιρετικη επιλογη ;)
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Benellάκιας και γω, έχω μια Μ2 με την μεγάλη αποθήκη και έχω μείνει ευχαριστημένος όσο δεν πάει με την αγορά μου (τσοκ 4* και φυσίγγι μέχρι 32gr είναι σκέτη φωτιά!).:D
Θα ήθελα τα φώτα σας σχετικά με τον καθαρισμό της. Μετά τη λήξη της κυνηγετικής περιόδου καθάρισα όλα τα μέρη του εκτός της αποθήκης. Όπως θα γνωρίζεται οι περισσότεροι η μεγάλη αποθήκη έχει μια τάπα που περιστρέφεται και πιέζεται προς τα μέσα. Μπορεί κάποιος να μου περιγράψει πως στο καλό μπορεί να αφαιρεθεί η τάπα για να καθαρίσω την αποθήκη εσωτερικά γιατί δεν τα έχω καταφέρει ακόμα και από τις οδηγίες του όπλου δεν έχω βγάλει κάποια άκρη. Λογικά θα είναι κάτι πολύ εύκολο αλλά κάπου κολλάω..hair.

Αν έχω ποστάρει σε λάθος ενότητα για το συγκεκριμένο θέμα συγχωρέστε με.

.buy buy.
 
Καλώς τον.την ίδια απορία έχω κι εγώ πριν να την πάρω.σε ενα αμερικανικό σάιτ δεν θυμάμαι να σου πω ποιο διάβασα οτι εκεί που περιστρέφεται η τάπα έχει 2 μικρές τρύπες.έχω την εντύπωση οτι πρέπει με κάποιο εργαλείο να πιεστουν για να βγει η τάπα.όλα αυτά με κάθε επιφύλαξη.περισσότερες πληροφορίες θα μάθουμε το απόγευμα που θα πάω στο μαγαζι
 
κυριοι καλησπερα.μολις γυρισα απο το μαγαζι με το καινουργιο μου αποκτημα που απο σημερα στολιζει τον οπλοβαστο μου.benelli m2 synthetic tl.ξεκιναω με τα θετικα της πρωτης ματιας.πολυ καλη ποιοτητα των πλαστικων του οπλου.τζογος στην παπια δεν υπαρχει παρα τα λεγομενα αρκετων.φοβερη αισθηση λαβης στο πιστολε που κουμπωνει παρα πολυ ωραια στον ωμο και φερνει τη σκοπευτικη γραμμη εκει που πρεπει στο ματι χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια.το οπλο παροτι με μεγαλη αποθηκη δεν δινει την αισθηση του μπροστοβαρου.ισα ισα που το ζυγισμα του ειναι απιστευτο.η σκοπευτικη γραμμη παρα πολυ καλη και η υπερυψωμενη ριγα βοηθαει απιστευτα σ αυτο.ερχεται με 5 crio τσοκ κυλινδρο ,βελτιωμενο κυλινδρο,μισο,βελτιωμενο μισο και φουλ.ο αυλος μετρηθηκε σε οπλουργο 18,3 για την ακριβεια 18,26.τωρα το μονο αρνητικο που βρηκα ειναι οτι η αποθηκη ειναι κολημενη στην βαση και για να ξεβιδωσει για να καθαριστει τουλαχιστον την πρωτη φορα πρεπει το οπλο να παει σε οπλουργο γιατι εγω δεν το διακινδυνευω να κανω καμμια ζημια.αυτα σαν πρωτη εντυπωση.την κυριακη καιρου επιτρεποντος θα της πιω το αιμα στο σκοπευτηριο.φωτογραφιες θα μπουν μολις μπορεσω.ελπιζω κι ευχομαι η αγορα της να με δικαιωσει.συγγνωμη ξεχασα ν αναφερω οτι το βαρος της ειναι περιπου 3250-3300 με 66π.κανη
 
κυριοι καλησπερα.μολις γυρισα απο το μαγαζι με το καινουργιο μου αποκτημα που απο σημερα στολιζει τον οπλοβαστο μου.benelli m2 synthetic tl.ξεκιναω με τα θετικα της πρωτης ματιας.πολυ καλη ποιοτητα των πλαστικων του οπλου.τζογος στην παπια δεν υπαρχει παρα τα λεγομενα αρκετων.φοβερη αισθηση λαβης στο πιστολε που κουμπωνει παρα πολυ ωραια στον ωμο και φερνει τη σκοπευτικη γραμμη εκει που πρεπει στο ματι χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια.το οπλο παροτι με μεγαλη αποθηκη δεν δινει την αισθηση του μπροστοβαρου.ισα ισα που το ζυγισμα του ειναι απιστευτο.η σκοπευτικη γραμμη παρα πολυ καλη και η υπερυψωμενη ριγα βοηθαει απιστευτα σ αυτο.ερχεται με 5 crio τσοκ κυλινδρο ,βελτιωμενο κυλινδρο,μισο,βελτιωμενο μισο και φουλ.ο αυλος μετρηθηκε σε οπλουργο 18,3 για την ακριβεια 18,26.τωρα το μονο αρνητικο που βρηκα ειναι οτι η αποθηκη ειναι κολημενη στην βαση και για να ξεβιδωσει για να καθαριστει τουλαχιστον την πρωτη φορα πρεπει το οπλο να παει σε οπλουργο γιατι εγω δεν το διακινδυνευω να κανω καμμια ζημια.αυτα σαν πρωτη εντυπωση.την κυριακη καιρου επιτρεποντος θα της πιω το αιμα στο σκοπευτηριο.φωτογραφιες θα μπουν μολις μπορεσω.ελπιζω κι ευχομαι η αγορα της να με δικαιωσει.συγγνωμη ξεχασα ν αναφερω οτι το βαρος της ειναι περιπου 3250-3300 με 66π.κανη
Καλοριζικοοοοοοο να το χαρεις με υγεια!!!!!!
 
Ευριπιδη καλοτουφεκο! Το έπιασα και εγω και μ άρεσε πολυ..η λαβή που εχει ειναι τρομερη..και το ζύγισμα του πολυ καλο για οπλο με μεγαλη αποθήκη!! Το βαρος οπως το έπιασα τοσο που λες φαίνεται,οτι πρεπει για γενικό κυνηγι κατα την γνωμη μου!
 
κυριοι καλησπερα.μολις γυρισα απο το μαγαζι με το καινουργιο μου αποκτημα που απο σημερα στολιζει τον οπλοβαστο μου.benelli m2 synthetic tl.ξεκιναω με τα θετικα της πρωτης ματιας.πολυ καλη ποιοτητα των πλαστικων του οπλου.τζογος στην παπια δεν υπαρχει παρα τα λεγομενα αρκετων.φοβερη αισθηση λαβης στο πιστολε που κουμπωνει παρα πολυ ωραια στον ωμο και φερνει τη σκοπευτικη γραμμη εκει που πρεπει στο ματι χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια.το οπλο παροτι με μεγαλη αποθηκη δεν δινει την αισθηση του μπροστοβαρου.ισα ισα που το ζυγισμα του ειναι απιστευτο.η σκοπευτικη γραμμη παρα πολυ καλη και η υπερυψωμενη ριγα βοηθαει απιστευτα σ αυτο.ερχεται με 5 crio τσοκ κυλινδρο ,βελτιωμενο κυλινδρο,μισο,βελτιωμενο μισο και φουλ.ο αυλος μετρηθηκε σε οπλουργο 18,3 για την ακριβεια 18,26.τωρα το μονο αρνητικο που βρηκα ειναι οτι η αποθηκη ειναι κολημενη στην βαση και για να ξεβιδωσει για να καθαριστει τουλαχιστον την πρωτη φορα πρεπει το οπλο να παει σε οπλουργο γιατι εγω δεν το διακινδυνευω να κανω καμμια ζημια.αυτα σαν πρωτη εντυπωση.την κυριακη καιρου επιτρεποντος θα της πιω το αιμα στο σκοπευτηριο.φωτογραφιες θα μπουν μολις μπορεσω.ελπιζω κι ευχομαι η αγορα της να με δικαιωσει.συγγνωμη ξεχασα ν αναφερω οτι το βαρος της ειναι περιπου 3250-3300 με 66π.κανη
να πας σε ραφτη να κανει στο κουστουμι που αγορασες τις απαραιτητες μετατροπες για το σωμα σου ,και μετα να πας στο γαμο (σκοπευτηριο) , πως θα πας για γαμπρος με το κουστουμι να ριχνει αριστερα και πανω ?? και μετα θα εχουμε στεναχωριες , καλοριζικη η καψουρα
 
να πας σε ραφτη να κανει στο κουστουμι που αγορασες τις απαραιτητες μετατροπες για το σωμα σου ,και μετα να πας στο γαμο (σκοπευτηριο) , πως θα πας για γαμπρος με το κουστουμι να ριχνει αριστερα και πανω ?? και μετα θα εχουμε στεναχωριες , καλοριζικη η καψουρα
το κουστουμι ειναι armani και valentino μαζι κομμενο και ραμενο στα μετρα μου και υψηλης ραπτικης μαλιστα.τι να κανω που απ την αλλη μερια του κρεβατιου εχω τη γυναικα.δημητρη ευχαριστω πολυ
 
Υγεία Ευριπίδη, εύχομαι να το δεις να χαλάει! .well done.
Η αλήθεια είναι ότι σε θυμάμαι να ψάχνεις εναγωνίως για δίκαννο, μετά επήλθε μια μεγάλη παύση και ξαφνικά έσκασε η βόμβα ... .asking.
Εκτός και αν έχω χάσει τίποτα επεισόδια αλλά συνήθως προσπαθώ να τα διαβάζω όλα. Η επιλογή της υπερυψωμένης ή όχι ρίγας εξαρτάται από τον αγοραστή ή έτσι πωλείται; Ο τόσο στενός αυλός πως και δεν σε προβλημάτισε;
 
Υγεία Ευριπίδη, εύχομαι να το δεις να χαλάει! .well done.
Η αλήθεια είναι ότι σε θυμάμαι να ψάχνεις εναγωνίως για δίκαννο, μετά επήλθε μια μεγάλη παύση και ξαφνικά έσκασε η βόμβα ... .asking.
Εκτός και αν έχω χάσει τίποτα επεισόδια αλλά συνήθως προσπαθώ να τα διαβάζω όλα. Η επιλογή της υπερυψωμένης ή όχι ρίγας εξαρτάται από τον αγοραστή ή έτσι πωλείται; Ο τόσο στενός αυλός πως και δεν σε προβλημάτισε;
με μια επιμηκυνση και ενα kickaki xfull θα κατεβαζει ακομα και ufo......sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
μ αυτη τη ριγα ερχεται γιωργο και την εχω συνηθισει.ο αυλος δεν με προβληματισε γιατι και η rem που μου εδωσε ο πατερας μου εχει 3αρι αυλο και ειχα καλα αποτελεσματα αλλα και με την 302 με τον 4αρι αυλο παλι ειχα καλα αποτελεσματα.οποτε νομιζω οτι ειναι θεμα συνηθειας.απλα πρεπει να το συνηθισω λιγο πιο πολυ τωρα και να μην σκεφτομαι τον αυλο.παμε στο θεμα δικανο.αυτο που ηθελα δεν μπορουσα οικονομικα να το παρω σκεφτηκα οτι δεν θα ηθελα τελικα ενα 2ο μπαικαλ.και η τιμη της συγκεκριμενης μου επεσε πολυ καλη και ο μαγαζατορας ειναι φιλος και καναμε διακανονισμο.ασε που μολις την επιασα μου εκανε κλικ.επισης η beretta η 1200 f που ηταν η πρωτη μου αγαπη ειχε κι αυτη 3αρι αυλο
 
Να σαι καλά και πάλι καλορίζικο :)
κι εσυ γιωργο και σ ευχαριστω παρα πολυ και μια και το εφερε η κουβεντα κι επειδη γενικα εισαι ψαγμενος δεν ξερω βεβαια αν ειναι το καταλληλο topic θα ηθελα πολυ να μαθω τη γνωμη σου για τους στενους αυλους.ξερω πολυ καλα οτι δεν εχει το πλεονεκτημα μιας κανης optima η μιας rem αλλα πραγματικα η αποψη σου μ ενδιαφερει παρα πολυ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top