Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Χωρίς να έχω πρόθεση να σε προσβάλω, αν θες βάλε ένα αντικείμενο μεγέθους τσίχλας πχ ένα κουτί από αναψυκτικό σε μιά απόσταση 70 μέτρων μετρημένη με ταινία, να δείς πως φαίνεται και ακόμα ρίξε να δείς πόσα σκάγια θα το χτυπήσουν.
Είναι πολύ εύκολο να κάνουμε λάθος εκτίμηση στην απόσταση, όσο έμπειροι κι αν είμαστε.
Κι αυτό θα δείξει κατι που ισχύει εν μέρει η δεν ισχύει καθόλου.
Άλλο το πετούμενο,άλλο το καθιστο.
Άλλες οι πιθανότητες να συναντηθεί με τα σκάγια το πετούμενο(άτρακτος σκαγιων,που σε εκείνη την απόσταση μπορεί να έχει μήκος κάμποσα μέτρα και παίζει ρόλο το τρισδιάστατο της τουφεκιας),άλλες οι πιθανότητες να βληθεί ένα καθιστό θήραμα που παρουσιάζει 2,5 φορές μικρότερη επιφάνεια και αν πέσει σε κενό της τουφεκιας απλά δεν παίρνει σκαγι.
 
Διαβάζοντας Μπενέλι Τημ
Δεν ξεραμε να λεμε ,"αχ τι ωραια η Λειβαδιά"... Σε καθε μαρκετινγκ.
Ας πουμε και κατι πιπερατο,ετσι κι αλλιως μπενελι πλεον παιρνεις διαβαζοντας τους ισολογισμούς του ετους. Οτι είναι πρωτιά που λενε
 
Έχω ακούσει από έναν που ήξερε από όπλα και είχε φάει την ζωή του στον βάλτο ότι το μυστικό στις μόσμπεργκ είναι οι πολύ παχιές κάνες.
Για αυτό αποδίδουν καλύτερα από όλες τις άλλες.
Οι άλλοι οικονομία στο μέταλλο κάνουν ;
Κατι με τις ταλαντωσεις...δεν θυμαμαι ...εγω ξερω οτι σκοτωνει τρισαθλια

Αυτα παχος μεταλλα ξεμεταλλα ειναι μπερετιαρικα πραματα.οι αμεικανοι ειναι πρακτικοι ανθρωποι
 
Στα μολύβια καλά είναι τα 18,55-18,6 σε ελάχιστο χρόνο που θα πάμε σε ατσάλι σε όλα τα θηράματα θα το δούμε τι θα κάνουν!! Για αυτός την Αμερική δεν ασχολούνται με τέτοια ρίχνουν μόνο ατσάλια στα υδρόβια και δεν τους προσφέρει τίποτα το 18,55 και η Benelli για να έβγαλε τέτοια κάνη βλέπει μπροστά και έρχεστε σύντομα η κατάργηση
Ενταξει φιλε!
 
Για περιμενε λιγο Δημητρο πολυ φορα πηρες κατα της benelli. δεχομαι λοιπον οτι υστερει βλητικα στα μεγαλα θηραματα εναντι των καλων αεριων.δεν θελω λοιπον να σου μιλησω καθολου για την ιταλιδα. επιτρεψε μου μια μικρη ανασκοπηση. 1977 ερχεται καινουργια απο το αμερικα REM 1100. Η ομορφια των ξυλων κ η σκοπευτικη γραμμη ηταν απο αλλο πλανητη. αρχιζει το κυνηγι ντουφεκιες φανταστικες ,τοτε ριχναμε τα ροτβαιλ τα ελληνικα. στο πρωτο κυνηγι παπι στο κοτυχι στην Ηλεια 3 μερες ακαθαριστη η κανη γεμισε κρατηρες.λαθος δικο μου,την επομενη χρονια ηρθε καινουργια κανη.λοιπον παρολο το βαρος ,ειμουνα κ 20σαρης τοτε ειχα ευχαριστηθει κυνηγια. στα 4 χρονια λοιπον αρχισανε τα οργανα. μονοκανο τρεξε βαλε λαστιχακια καινουργια ,βαλε κωνικα καινουργια κ κ κ.....το 1983 αγοραζω Α302 με τα χωνευτα τσοκακια.το οπλο ητανε πιο ελαφρυ κ πιο καθαρο.βαραγε καλα τα πρασινα μια χαρα.το μονο ασχημο ηταν τα ξυλα που ηταν σαν κομοδινο.μετα απο καμμια 25 οπλα ειναι το μονο που μετανοιωσα που τοδωσα.παμε λοιπον παρακατω.1995 αγοραζω 390 gold mallard.ο τζιμης ο ελμαλιωτης μου εβγαλε 4 για να διαλεξω ξυλα.πρωτο κυνηγι 3ημερο στη κυμη κ γινεται μονοκανο.το προσπερναω γιατι ηταν εργοστασιακη αστοχια.μπορει να συμβει κ στα καλυτερα σπιτια. δεν μου καθοταν με τιποτα κ εφυγε την επομενη σεζον.2011 λεω να ξαναπαρω ενα αεριων.με παρασυρει ο κυπριδημος κ παιρνω MAXUS 1.σαφως καλη τουφεκια κ αμαν μεσα στο γεναρη ξαφνικα μονοκανο. εχω μεγαλη εφεση στα μονοκανα.κανενας οπλουργος ουτε η αντιπροσωπεια ελυσε το προβλημα.το πουλησα 500 μονο σε ενα βοσκο που ηξερε το προβλημα. το ξερω σε κουρασα με τα μονοκανα.δεν ειναι ολα ετσι.μπορει να ετυχαν σε μενα.που θελω να καταληξω.οταν πολλοι κυνηγοι παγκοσμιως εμπιστευονται την benelli σιγουρα χωρις προβληματα ,τι να τους πεις για REM V3 η για την steelium κανη της beretta.εδω ειμαστε μια οικογενεια κ ειναι αποδεκτες ολες οι επιλογες των φιλων μας.
Καλα κανεις και λες τη γνωμη σου.σε εμενα δεν επαθαν τιποτα τα οπλα που σου χαλασαν...
Το θεμα ειναι αλλο,πως τα οπλα που αναφερθηκαν "βγαζουν θεματα" ,οταν βγαλουν τα μπενελι ομως εκει "ετυχε"


Ενας παντως που να ειχε ν3 εδω μεσα και να του εβγαλε θεμα οπως το πυρακι που εσπαγε ,δεν ανεβασε καποιος κατι...ολες οι φωτος ηταν απο ενα αμερικανικο φορουμ
 
Στα μολύβια καλά είναι τα 18,55-18,6 σε ελάχιστο χρόνο που θα πάμε σε ατσάλι σε όλα τα θηράματα θα το δούμε τι θα κάνουν!! Για αυτός την Αμερική δεν ασχολούνται με τέτοια ρίχνουν μόνο ατσάλια στα υδρόβια και δεν τους προσφέρει τίποτα το 18,55 και η Benelli για να έβγαλε τέτοια κάνη βλέπει μπροστά και έρχεστε σύντομα η κατάργηση
Ενω οι Αμερικανοι δεν ξερουν απο ατσαλινα σκαγια και τι κανη πρεπει να φτιαξουν για τα κυνηγια τους, περιμεναν τη benelli να τους δειξει το δρομο......
 
Κατι με τις ταλαντωσεις...δεν θυμαμαι ...εγω ξερω οτι σκοτωνει τρισαθλια

Αυτα παχος μεταλλα ξεμεταλλα ειναι μπερετιαρικα πραματα.οι αμεικανοι ειναι πρακτικοι ανθρωποι
Και για τα ρεμι καποιοι λενε για ''μαγικα'' μεταλλα και επτασφραγιστα μυστικα κατεργασιας και διαμορφωσης.
 
Για 70 μέτρα ενδιαφέρομαι φίλε για παπιά και φάσσες σε πολύ κρύο.
Να πάρω percorso δηλαδή για τα 70 μέτρα με πολύ κρύο αυτό μου συστήνεις ? Είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί τώρα στην Ελλάδα ;
Τι νούμερο να επιλέξω για παπιά και φάσσες στα 70 μέτρα λες ;

Δεν ενδιαφέρομαι για τα 15 μέτρα.
Αμα τα βρεις με τεκνα παρε 3 νουμερο και βαλε ** η φουλ...
 
Και για τα ρεμι καποιοι λενε για ''μαγικα'' μεταλλα και επτασφραγιστα μυστικα κατεργασιας και διαμορφωσης.
Καποιοι,η ρεμινγκτον δεν ειπε τιποτα τετοιο ποτε. Αν μπεις και δεις στο σαιτ μονο αχρωμιωτη καννη αναφερει. Στην ν3 που ειναι 18,55 και εχει μεγαλο κωνο δεν ανεφερε τιποτα

Φιλε ποια μυστικα;χρομιομολυβδενιουχο ειναι οπως στις παλιες μπερετα με αλλη γεωμετρια
 
Καποιοι,η ρεμινγκτον δεν ειπε τιποτα τετοιο ποτε. Αν μπεις και δεις στο σαιτ μονο αχρωμιωτη καννη αναφερει. Στην ν3 που ειναι 18,55 και εχει μεγαλο κωνο δεν ανεφερε τιποτα

Φιλε ποια μυστικα;χρομιομολυβδενιουχο ειναι οπως στις παλιες μπερετα με αλλη γεωμετρια
Μαζι σου, εδω στο φορουμ καποιοι επιμενουν.
 
Κατι με τις ταλαντωσεις...δεν θυμαμαι ...εγω ξερω οτι σκοτωνει τρισαθλια

Αυτα παχος μεταλλα ξεμεταλλα ειναι μπερετιαρικα πραματα.οι αμεικανοι ειναι πρακτικοι ανθρωποι
Ποια σκοτώνει τρισάθλια ; η Mossberg ή οι ιταλίδες ; με μπέρδεψες.

Οι ιταλίδες μόνο για πουλιά είναι πάνω από 10 βαθμούς θερμοκρασία.
Μετά τα παίζουν και θέλουν φουρνέλα.
 
Εχει ενα μονοκανο ιθακα ο ξαδερφος στα κελαρια,θελω να παρω μια μπενελι 4000€,να την στειλω στον αντρεα να την βαλει πανω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top