Ατσάλινα σκάγια(φυσίγγια)

Τα drylok δεν τα έχω ρίξει, τα nsi 38 αν είναι τα ρελιαστα δεν τα βρήκα σκοπευτικά αλλά έχω δοκιμάσει λίγα....
Τα nsi είχαν μεγάλα κενά σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα, άσε που στα 33μ η τάπα πρέπει να είχε κρατήσει σκάγια μέσα και έφυγε σαν μονοβολο τρύπησε το χαρτόνι και το στήριγμα πισω
 
Σε ατσάλινα τι νούμερο να χρησιμοποιήσω στα υδρόβια; Χρησιμοποιώ σε μολύβι το 5 σε ατσάλινα 3 η 2; Το οπλο που έχω έχει πιστοποίηση για ατσάλινα σκάγια.
Αν το 5 είναι το ιταλικό 2,9 χιλιοστά, τότε τρία νούμερα κάτω, άρα 3,5 χιλιοστά. Τα δύο νούμερα ισχύουν για τα αμερικανικά φυσίγγια.
Θεωρητικά αυτά.
 
Αν το 5 είναι το ιταλικό 2,9 χιλιοστά, τότε τρία νούμερα κάτω, άρα 3,5 χιλιοστά. Τα δύο νούμερα ισχύουν για τα αμερικανικά φυσίγγια.
Θεωρητικά αυτά.
Τα ελληνικά είναι ίδια με τα ιταλικά ; Γιατί είχα παρατηρήσει ποιο παλιά ότι τα ιταλικά στα 7-8-9 ήταν ένα νούμερο ποιο χονδρά από τα αντίστοιχα ελληνικά στα πιο χονδρά νούμερα δεν θυμάμαι όμως.
 
Τα ελληνικά είναι ίδια με τα ιταλικά ; Γιατί είχα παρατηρήσει ποιο παλιά ότι τα ιταλικά στα 7-8-9 ήταν ένα νούμερο ποιο χονδρά από τα αντίστοιχα ελληνικά στα πιο χονδρά νούμερα δεν θυμάμαι όμως.
Η συντριπτική πλειοψηφία των εγχώριων κατασκευαστών ακολουθεί την ιταλική κλίμακα στα μολύβδινα. Στα ατσάλινα υπάρχουν διαφορές και γι' αυτό ανέφερα παραπάνω χιλιοστά και όχι νούμερα.
Ρίξε μια ματιά εδώ:
https://www.snafpliotis.com/products/fysiggia-kynigetika/diametrima/diametrima-12/biturbo-36-2/
https://www.snafpliotis.com/product...etrima/diametrima-12/biturbo-steel-magnum-36/
 
Σε ατσάλινα τι νούμερο να χρησιμοποιήσω στα υδρόβια; Χρησιμοποιώ σε μολύβι το 5 σε ατσάλινα 3 η 2; Το οπλο που έχω έχει πιστοποίηση για ατσάλινα σκάγια.
θα χρησιμοποιησης και 3η 2 ροτβαιλ ,και στα μικρα το πρωι μπορεις και ν4
 
Ποια ροτβαιλ σε γραμμάρια γιατί έχει 3 διαφορετικά και έλεγα βασικά να δω και τα biturbo 36 steel αυτά τι λένε ;
Τα 36αρια τα ροτβαιλ στην κασετίνα των δέκα...
Τα biturbo 36 με μ92s που έχω ρίξει πολλά, τώρα αναφέρει άλλη πυρίτιδα κ δεν ξέρω αν είναι παρόμοια η πως είναι γεμισμένα ακριβως, είναι πολύ καλά για τα ελληνικά δεδομένα, γρήγορα κ με ψαγμενη συνταγή... Χτυπάνε μακριά τα πράσινα κ με αρκετά σκάγια, αλλά ατσάλινα είναι, όσο μεγαλώνει η απόσταση έχεις πολλά ζωντανά... Νούμερο 2 πάρτα αυτά 3,8 Χιλ διάμετρο, καλά είναι για ημερήσιο χωρίς τρελές απαιτήσεις...
 
Έχω κάνει δοκιμές σε χαρτόνια και δοκιμές διάτρησης (οχι σε τενεκεδες) σε 4 διαφορετικά φυσιγγια με ατσάλινα σκαγια Νο2 σε διάφορες αποστάσεις με διαφορετικά τσοκ μόλις ολοκληρωθεί και μία τελευταία δοκιμή θα τα ανεβάσω
 
Back
Top