Ατσάλινα σκάγια(φυσίγγια)

Ευχαριστώ για τη συμβουλη
Τίποτα, σιγά το πράγμα!! Όταν επιτρεπόταν το μολύβι, τα πράγματα είχαν περισσότερο ενδιαφέρον μπορώ να πω, καθώς δεν υπήρχαν αυτά τα υλικά στην ελληνική αγορά (αλλά ούτε και στην Ευρωπαϊκή σε μεγάλο βαθμό)!
 
Μου λέει ο πατέρας μου κάτι σκηνικά εδώ στο λούρο στην αιτωλοακαρνανία άστα να πάνε
Ααα κοντοχωριανος μου είσαι!! Εγώ από Ναύπακτο είμαι. Ξέρω, ξέρω!!! Και βόλια έπαιζαν όταν τα παπιά ανέμιζαν στα 90-100 μέτρα!!😅😜
 
Μπααα το μόνο που έβαζε στην καραμπίνα ήταν 3α 33 γραμμάρια νούμερο 4 και Λάμπρο καφέ πάλι σε νούμερο 4
Και είχε την beretta α302 σε 76cm
Αλλά αυτές τις σαχλαμάρες τις κάνανε περισσότερο οι ξένοι
Αυτά τα έκαναν όσοι κυνηγούσαν στο βάλτο από σποντα που λέμε! Τον Ιανουάριο του 2017, με τα χιόνια, υπήρχαν άτομα που έριξαν ακόμα και ΜΟΝΟΒΟΛΑ εδώ στα μέρη μου σε παπιά στα 150 μέτρα... Ευτυχώς δεν έγινε κανένα ατύχημα.
 
Μπααα το μόνο που έβαζε στην καραμπίνα ήταν 3α 33 γραμμάρια νούμερο 4 και Λάμπρο καφέ πάλι σε νούμερο 4
Και είχε την beretta α302 σε 76cm
Αλλά αυτές τις σαχλαμάρες τις κάνανε περισσότερο οι ξένοι
Ετσι ακριβός έβαζαν βόλια και όπου έβλεπαν έριχναν και έκαψαν όλα τα μέρη. Τότε τα φυσίγγια αυτά ήταν εξαιρετικά τώρα αστα
 
Αυτά τα έκαναν όσοι κυνηγούσαν στο βάλτο από σποντα που λέμε! Τον Ιανουάριο του 2017, με τα χιόνια, υπήρχαν άτομα που έριξαν ακόμα και ΜΟΝΟΒΟΛΑ εδώ στα μέρη μου σε παπιά στα 150 μέτρα... Ευτυχώς δεν έγινε κανένα ατύχημα.
Μονόβολα? Για όνομα Θεού... Τα μόνα βόλια που έχω ρίξει είναι 9βολα σε αγριογούρουνο
 
Ετσι ακριβός έβαζαν βόλια και όπου έβλεπαν έριχναν και έκαψαν όλα τα μέρη. Τότε τα φυσίγγια αυτά ήταν εξαιρετικά τώρα αστα
Και πάλι, αυτό δεν δείχνει κυνηγό... αυτό δείχνει πεινασμένο άνθρωπο. Αλλά είναι και το πως έχει μεγαλώσει ο καθένας, αυτά είναι αρχές που ξεκινούν από το σπίτι (κατά κύριο λόγο)
 
Και πάλι, αυτό δεν δείχνει κυνηγό... αυτό δείχνει πεινασμένο άνθρωπο. Αλλά είναι και το πως έχει μεγαλώσει ο καθένας, αυτά είναι αρχές που ξεκινούν από το σπίτι (κατά κύριο λόγο)
Αυτό δείχνει επικίνδυνο άνθρωπο.
 
Καλησπέρα, σε λίγες μέρες ανοίγει η σεζόν των υδροβίων. Θέλω προτάσεις για ατσάλινα σκάγια και εντυπώσεις. Ρίχτε ιδέες. Αυ υπάρχει κάποιος που να τα έχει δουλέψει με αυλό 18,7-18,8 ακόμα καλύτερα. Πάντως και στα ατσάλινα σκέφτομαι να κάνω δοκιμές με το anaconda mid range
 
Καλησπέρα, σε λίγες μέρες ανοίγει η σεζόν των υδροβίων. Θέλω προτάσεις για ατσάλινα σκάγια και εντυπώσεις. Ρίχτε ιδέες. Αυ υπάρχει κάποιος που να τα έχει δουλέψει με αυλό 18,7-18,8 ακόμα καλύτερα. Πάντως και στα ατσάλινα σκέφτομαι να κάνω δοκιμές με το anaconda mid range
Rottweil steel game 36gr
Winchester drylock super steel
Αν κοιτάξεις στο θέμα σε προηγούμενες δημοσιεύσεις έχουν γίνει αρκετές αναφορές και δοκιμές ,υπάρχει και φωτογραφικό υλικό.
 
Back
Top