Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ναι μονο το αμορτησερ !! στο αστερι χωρις αλευρι δεν θα μπορεσεις να κλεισεις ζυγισε τα βολια και βαλε αλευρι να εισαι ακριβως 38 γρ !!!στο ρελιαστο μπορεις και χωρις αλιως το ιδιο με πιο πανω 38 γρ συνολο
Ευχαριστώ πολύ!!!
 
ναι μονο το αμορτησερ !! στο αστερι χωρις αλευρι δεν θα μπορεσεις να κλεισεις ζυγισε τα βολια και βαλε αλευρι να εισαι ακριβως 38 γρ !!!στο ρελιαστο μπορεις και χωρις αλιως το ιδιο με πιο πανω 38 γρ συνολο
Ταχύτητα σε αυτό έχεις μέτρηση?????
 
Το λιγοτερο που μπορω να πω....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ... :)
Βρε Βαγγελα παρε ΤΕΚΝΑ να σε δει και ο Θεος βρε φιλαρα μου !!!;)
Μην το λες Νικο πολλους συναδελφους δεν τους αρεσει η τεκνα στα βολια !!! Δεν ξερω γιατι αλλα μου το εχουνε πει πολλοι
 
Μην το λες Νικο πολλους συναδελφους δεν τους αρεσει η τεκνα στα βολια !!! Δεν ξερω γιατι αλλα μου το εχουνε πει πολλοι

Τι δεν τους αρεσει ?? Απλα οπως ειπε ο Τολης ποιο πανω....πρεπει να εχεις ''χερι''....
Πες μου...που υστερει η ΤΕΚΝΑ ???
 
Cx 2000 sipe 1,70x8βολια 12/0 ρελι 68,50-63,00 mm
Δυνατό στην αίσθηση με καλό γκρουπαρισμα 8 βόλια σε κύκλο 45 cm
Τσοκ 3* 35 m
View attachment 48056
Θελω αναλυτικα, αυτο με τη Sipe 1.70x8 βολια 12/0 κτλ κτλ (68.5 - 63.00)...:)... ΚΑΙ τη βυσματωση.
 
Βαγγελη με τι υ έκανα δοκιμή

Βαγγελη με τι τουφεκι κυνηγας ;;
Αυτό που έκανα δοκιμή είναι teckis AL 391 κυνηγάω και με αυτό αλλά και με δίκανα..... Πιο πολύ με ένα saint ettiene manufrance becasier . Είναι πολύ ελαφρύ και τσοκ 6*&3*. Οπότε πέρδικα,μπεκάτσα,ορτύκι με αυτό....
 
Θελω αναλυτικα, αυτο με τη Sipe 1.70x8 βολια 12/0 κτλ κτλ (68.5 - 63.00)...:)... ΚΑΙ τη βυσματωση.

Δεν κανει η sipe σε 8βολο 12/0....
Το εγραψε και ο Δημητρης....και συμφωνω μαζι του!!!
Σε 6βολο 12/0 δουλευει Κωστή !!! Το 8βολο θα σερνεται φιλε!!!
 
Τι δεν τους αρεσει ?? Απλα οπως ειπε ο Τολης ποιο πανω....πρεπει να εχεις ''χερι''....
Πες μου...που υστερει η ΤΕΚΝΑ ???
εγω δεν ειπα οτι υστερει καπου Νικο αυτα που μου λενε σου λεω !! πιο πολυ οτι δεν εχει καλα σκοτωματα λενε ασχετα ας πουμε που το "κλασικο" 8 βολο της ειναι πολυ καλο
 
Αυτό που έκανα δοκιμή είναι teckis AL 391 κυνηγάω και με αυτό αλλά και με δίκανα..... Πιο πολύ με ένα saint ettiene manufrance becasier . Είναι πολύ ελαφρύ και τσοκ 6*&3*. Οπότε πέρδικα,μπεκάτσα,ορτύκι με αυτό....
ελεγα μην εχεις κανενα μπαικαλ να σου αλλαζα τα σετ απ!!!
 
εγω δεν ειπα οτι υστερει καπου Νικο αυτα που μου λενε σου λεω !! πιο πολυ οτι δεν εχει καλα σκοτωματα λενε ασχετα ας πουμε που το "κλασικο" 8 βολο της ειναι πολυ καλο

Αυτα που σου λενε ξερεις τι ειναι.......... !!!!
Δεν εισαι ''καστανάς''....ιδιογομωτης εισαι.....και καταλαβαινομαστε !!!
 
Θελω αναλυτικα, αυτο με τη Sipe 1.70x8 βολια 12/0 κτλ κτλ (68.5 - 63.00)...:)... ΚΑΙ τη βυσματωση.
Cx2000
Sipe 1,70x8βολια 12/0
Κουβέτ+ μαλλίνη (γνήσια όχι Ντιάνα) 14χιλιοστα+ φελλός 3χιλιοστα
Κάλυκας cheditte αφρεζαριστος 68,50 χιλιοστά
Ρελι με τζάμι στα 63,00 χιλιοστά
 
Δεν κανει η sipe σε 8βολο 12/0....
Το εγραψε και ο Δημητρης....και συμφωνω μαζι του!!!
Σε 6βολο 12/0 δουλευει Κωστή !!! Το 8βολο θα σερνεται φιλε!!!
Δεν ξέρω πραγματικά τι λέει σε ταχύτητα..... Ο Γιάννης ο Πλευρωνακης αυτό με sipe στο 1,70x8 12/0 σε κάλυκα 65,40 ρελι στα 60,00 mm λέει ότι μέτρησε ταχύτητα 460m/sec ..... Και μένα μου φάνηκε πολύ,αλλά σύντομα θα τα μετρήσω και θα μας λυθεί η απορία...... Σήμερα δε γινόταν είχε πολύ ήλιο.....
 
Ενας γουρουνι για να πεσει σχετικα εν ψυχρώ, ποση ταχυτητα χρειαζομαστε κατα Μ.Ο....;;;;
Σε αποσταση νορμαλ, που εσεις θεωρειται...
Χωρίς να έχω μεγάλη εμπειρία ,νομίζω ότι με βόλια 12/0 από 430 m/sec και πάνω είναι αρκετά......
 
Δεν ξέρω πραγματικά τι λέει σε ταχύτητα..... Ο Γιάννης ο Πλευρωνακης αυτό με sipe στο 1,70x8 12/0 σε κάλυκα 65,40 ρελι στα 60,00 mm λέει ότι μέτρησε ταχύτητα 460m/sec ..... Και μένα μου φάνηκε πολύ,αλλά σύντομα θα τα μετρήσω και θα μας λυθεί η απορία...... Σήμερα δε γινόταν είχε πολύ ήλιο.....

Βαγγελη μου....ονειρα θερινης νυκτος....και να σου πω γιατι το λεω.

CX2000- 170 X 8βολια 11/0 =30,5 γραμ.+2 αλευρι = 32,5 γραμμαρια V1,5-449m/s Σε ΑΣΤΕΡΟΕΙΔΕΣ κλεισιμο.
8 βολια 12/0 +2 αλευρι 38 γραμμαρια συνολο.
Πιστευεις οτι σε ΡΕΛΙΑΣΤΟ και 38 γραμμαρια θα βγαλει V1,5-460m/s .????

Μηπως ειπε κατι αλλο ο κουζουλος ....και δεν το καταλαβες καλα φιλε ???
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top