Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Oι συγκεντρώσεις που δίνει σε ν.6 σου επιτρέπουν να κατέβεις κ σε ν.5 αυξάνοντας έτσι το βεληνεκές της ντουφεκιάς σου ...;)
Το νο6 Λαμπη με τα τσοκ φρενου ειναι αρκετο για αποστασεις που εχω μεινει με το στομα ανοιχτο...επισης σε αρκετες φασσες παλι σε τρελη αποσταση βρηκα διαμπερη τραυματα.
Αρα δεν υπαρχει λογος να χασω σε κατανομες και να πεσω στο νο5
 
Το τρία άστρα εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ Αλεχ .... μέχρι τα 45μ θα σου δώσει και πουλιά που δεν είσαι τελείως κέντρο...κυρίως για τουφεκιές σε ψιλοκλειστό μέρος που πρέπει να κάνεις γρήγορη τουφεκιά ;)
 
δεν παει σε τετοια μερη ο alex:) θελει χωρο πολυ με μετρα πολλα.yel.
Η επομενη αγορα βλεπω να ειναι τσοκ γαλοπουλας...
.sarcastic.
Πάντως αποδοτικό τσοκάκι φαίνεται....να τις πετύχεις τις κυρές σε καμιά ρεματιά να πάνε πάνω κάτω να τους πάρεις και τα στρίνγκ .my man.
Κωστα και το mod να ειχα δυο τρεις φορες παλι ξεβρακωμα θα ετρωγα.sarcastic.
Ειχε τυχει με το kicks πανω να μου περασουν παρα πολυ κοντα κατω απο 20 μετρα δηλαδη και καταλαβαινεις την συνεχεια...μονοβολο ειχε παει η τουφεκια!
 
Η επομενη αγορα βλεπω να ειναι τσοκ γαλοπουλας...

Κωστα και το mod να ειχα δυο τρεις φορες παλι ξεβρακωμα θα ετρωγα.sarcastic.
Ειχε τυχει με το kicks πανω να μου περασουν παρα πολυ κοντα κατω απο 20 μετρα δηλαδη και καταλαβαινεις την συνεχεια...μονοβολο ειχε παει η τουφεκια!
Κοίτα μερικές φορές οτι και να κάνεις θα πάρεις πουπουλάκια από τα παπάρια τους και το ξέρεις πριν πατήσεις την σκανδάλη .sarcastic.
Το περίεργο θα ήταν κάτω από τα 20 να μην πήγαινε μονόβολο ρε....εδώ πάει μονοβολο το 2,5* carlson's που ρίχνω εγώ σε αυτά τα μέτρα...
 
Επειδη δεν βρηκα ουτε φασσες ουτε τσιχλες να ριξω κανενα φυσιγγακι το εριξα στα χαρτονια...πρωτη δοκιμη το 3* του οπλου στα 41 μετρα αλλα σε μικρο χαρτονι 70×80 περιπου, παντως δεν εφτανε για κυκλο 76...
Ομολογω οτι δεν περιμενα τοσο καλη συγκεντρωση, psb1 34gr no6
r1DAHZD.jpg

Οι υπολοιπες με goose και kicks αργοτερα απο τη δουλεια.
Και στα 60 μέτρα θαρρώ παίρνεις φάσσες. Πόσα γραμμάρια psb1 έχουν;
Το καλοκαίρι είχα φτιάξει στα 33γρ νο6 overkill στα 40-45μ. Στο λαγό στα 30μ έβαζα 20-30 σκάγια.
 
Last edited by a moderator:
Άλεξ ωραίες τουφεκιές αλλά πάρε και δοκίμασε σε παρακαλώ ένα κουτί Dorkas Condor No6 και μέτρα στα 40μ τί σκάγια έβαλες και με τα δύο τσοκ

με την Fabarm στα 40 μέτρα και με το Kicks M έβαλα 263 σκάγια στον κύκλο δεν ξέρω αν την θυμάσαι τη τουφεκιά

Kicks%20M%20Condor%20No6_zpsox4cflgk.jpg
 
Last edited:
Και στα 60 μέτρα θαρρώ παίρνεις φάσσες. Πόσα γραμμάρια psb1 έχουν;
Το καλοκαίρι είχα φτιάξει στα 33γρ νο6 overkill στα 40-45μ. Στο λαγό στα 30μ έβαζα 20-30 σκάγια.
34αρι ειναι Νικολη
Άλεξ ωραίες τουφεκιές αλλά πάρε και δοκίμασε σε παρακαλώ ένα κουτί Dorkas Condor No6 και μέτρα στα 40μ τί σκάγια έβαλες και με τα δύο τσοκ

με την Fabarm στα 40 μέτρα και με το Kicks M έβαλα 263 σκάγια στον κύκλο δεν ξέρω αν την θυμάσαι τη τουφεκιά

Kicks%20M%20Condor%20No6_zpsox4cflgk.jpg
Ειχα παρει μια χρονια φιλε και πρεπει να εχω κανα δυο φυσιγγια ακομα,αν εχω θα τα δοκιμασω
 
Χθες έταξα πως σήμερα θα κάνω δοκιμή τα φυσίγγια του φίλου μας Σ. Βένδρα γεμησμένα σε κάλυκα MAXAM στα 33gr No:5 (Gualanti & CSB στο 1,75) με 8 πτηχών κλείσιμο. Η δοκιμή έγινε στα 35μ με 1* και ψιλόβροχο κ δυνατό αέρα ΝΔ.....
Η τουφεκιά μου έχει φύγει λίίίγο πιο ψιλά βέβαια αλλά δεν προλάβαινα να αλλάξω χαρτόνι λόγο καιρού......



Πάντος θέλω να μηλίσω αντικειμενικά κ όχι να υποστηρίξω.....Για τα 6,00€ πάει καλά πιστεύω.......
 
Χθες έταξα πως σήμερα θα κάνω δοκιμή τα φυσίγγια του φίλου μας Σ. Βένδρα γεμησμένα σε κάλυκα MAXAM στα 33gr No:5 (Gualanti & CSB στο 1,75) με 8 πτηχών κλείσιμο. Η δοκιμή έγινε στα 35μ με 1* και ψιλόβροχο κ δυνατό αέρα ΝΔ.....
Η τουφεκιά μου έχει φύγει λίίίγο πιο ψιλά βέβαια αλλά δεν προλάβαινα να αλλάξω χαρτόνι λόγο καιρού......



Πάντος θέλω να μηλίσω αντικειμενικά κ όχι να υποστηρίξω.....Για τα 6,00€ πάει καλά πιστεύω.......
πολυ καλο ,και συνδιαζεις και πολλα θηραματα με την καλυτερη τιμη,του χρονου θα τα δοκιμασω και εγω.[στα κιρκιρια που ριχνεις πολλα φυσιγγια εκει πιστευω θα κανει καλη δουλιτσα]
 
πολυ καλο ,και συνδιαζεις και πολλα θηραματα με την καλυτερη τιμη,του χρονου θα τα δοκιμασω και εγω.[στα κιρκιρια που ριχνεις πολλα φυσιγγια εκει πιστευω θα κανει καλη δουλιτσα]
Ναι βέβαια.....Εμείς εδώ τουλάχιστο τα σηναντάμε κατά 80% τα κιρκιράκια
Θα τα παίξω τ χρόνου πρώτα ο θεός.
 
Ναι βέβαια.....Εμείς εδώ τουλάχιστο τα σηναντάμε κατά 80% τα κιρκιράκια
Θα τα παίξω τ χρόνου πρώτα ο θεός.
ναι γιατί φέτος προκόψαμε.....ακόμη και πέρυσι που ήταν μια κακή χρονιά μέχρι τέλος έβλεπα παπιά να ανεμίζουν στην πρώτη κακοκαιρία στα χωράφια ...φέτος μετά το δυνατό ξεκίνημα το Νοέμβρη .... χαθήκαν από προσώπου γης....
 
Χθες έταξα πως σήμερα θα κάνω δοκιμή τα φυσίγγια του φίλου μας Σ. Βένδρα γεμησμένα σε κάλυκα MAXAM στα 33gr No:5 (Gualanti & CSB στο 1,75) με 8 πτηχών κλείσιμο. Η δοκιμή έγινε στα 35μ με 1* και ψιλόβροχο κ δυνατό αέρα ΝΔ.....
Η τουφεκιά μου έχει φύγει λίίίγο πιο ψιλά βέβαια αλλά δεν προλάβαινα να αλλάξω χαρτόνι λόγο καιρού......



Πάντος θέλω να μηλίσω αντικειμενικά κ όχι να υποστηρίξω.....Για τα 6,00€ πάει καλά πιστεύω.......
Την θεωρώ πολύ καλή την ντουφεκιά. 33γρ νούμερο 5 και 75% στ 35 μέτρα αν έχει και διάτρηση τότε είναι εξαιρετικό φυσίγγιο!
 
Την θεωρώ πολύ καλή την ντουφεκιά. 33γρ νούμερο 5 και 75% στ 35 μέτρα αν έχει και διάτρηση τότε είναι εξαιρετικό φυσίγγιο!
Βασίλη το 75% που αναφέρω είναι η υγρασία που επικρατούσε τη ώρα εκείνη. Αλλά μη νομίζεις κάπου εκεί είναι κ η συγκέντρωση στο ίδιο νούμερο. .big smile.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top