Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
η θεωρία δεν μπορεί να αντικαταστήσει την πράξη.
🤪
Η αναπόδεικτη θεωρία εννοείς ...
Εδώ ο υπολογιστής αποφάσισε ότι τα ανοικτά τσοκ θα κάνουν κατανομές "λουκουμάδες" σε όλες τις αποστάσεις (ο προγραμματιστής μάλλον ξέχασε να βάλει και το νόμο του Gauss* στην εξίσωση) και ότι το XF θα δίνει 100% μέχρι εκεί που βλέπει το μάτι! Και αυτός ο άνθρωπος αρθρογραφεί και επηρεάζει εκατομμύρια!
Eίναι όντως παταγώδη αποτυχία τα βίντεο ...
Ακόμα και οι διάμετροι των κύκλων έχουν λάθος δεν υπάρχει ένα αυτάκι στις 30"
1666549506195.png
* (Τη συμπεριφορά "τύπου Gauss"όλων των κατανομών). Για να μην μου την πέσει κανένας φυσικός!😉😄
Όχι όλων των κατανομών υπάρχουν εξαιρέσεις που τις έχουμε αναφέρει.
 
Σας ζήτησα το πιο σφιχτό κυνηγετικό όπλο που υπάρχει για να δοκιμάσω και μόνο ένας απάντησε σε pm.
Θα σας βοηθήσω λίγο ... δεν με ενδιαφέρουν τα ανοιχτά τσοκ, κόστος όπλου μέχρι 2.000€, αυτογεμές, 76mm που να είναι σε παραγωγή, όχι κανένα καριοφίλι Auto5, άνευ "μετατροπών", μαμά τσοκ και να πάει καλά τα περισσότερα εμπορικά φυσίγγια ...
Σας ακούω ... τόσο δύσκολη ερώτηση είναι ?

ps
όχι V3 ... πείτε κανένα άλλο ...
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου η διάτρηση στην παρούσα φάση ...
 
Σας ζήτησα το πιο σφιχτό κυνηγετικό όπλο που υπάρχει για να δοκιμάσω και μόνο ένας απάντησε σε pm.
Θα σας βοηθήσω λίγο ... δεν με ενδιαφέρουν τα ανοιχτά τσοκ, κόστος όπλου μέχρι 2.000€, αυτογεμές, 76mm που να είναι σε παραγωγή, όχι κανένα καριοφίλι Auto5, άνευ "μετατροπών", μαμά τσοκ και να πάει καλά τα περισσότερα εμπορικά φυσίγγια ...
Σας ακούω ... τόσο δύσκολη ερώτηση είναι ?

ps
όχι V3 ... πείτε κανένα άλλο ...
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου η διάτρηση στην παρούσα φάση ...
Μάλλον Beretta 391 Optima 2.
 
Σας ζήτησα το πιο σφιχτό κυνηγετικό όπλο που υπάρχει για να δοκιμάσω και μόνο ένας απάντησε σε pm.
Θα σας βοηθήσω λίγο ... δεν με ενδιαφέρουν τα ανοιχτά τσοκ, κόστος όπλου μέχρι 2.000€, αυτογεμές, 76mm που να είναι σε παραγωγή, όχι κανένα καριοφίλι Auto5, άνευ "μετατροπών", μαμά τσοκ και να πάει καλά τα περισσότερα εμπορικά φυσίγγια ...
Σας ακούω ... τόσο δύσκολη ερώτηση είναι ?

ps
όχι V3 ... πείτε κανένα άλλο ...
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου η διάτρηση στην παρούσα φάση ...

Με πολλά που έχω δοκιμάσει αλλά όχι όλα
 
Σας ζήτησα το πιο σφιχτό κυνηγετικό όπλο που υπάρχει για να δοκιμάσω και μόνο ένας απάντησε σε pm.
Θα σας βοηθήσω λίγο ... δεν με ενδιαφέρουν τα ανοιχτά τσοκ, κόστος όπλου μέχρι 2.000€, αυτογεμές, 76mm που να είναι σε παραγωγή, όχι κανένα καριοφίλι Auto5, άνευ "μετατροπών", μαμά τσοκ και να πάει καλά τα περισσότερα εμπορικά φυσίγγια ...
Σας ακούω ... τόσο δύσκολη ερώτηση είναι ?

ps
όχι V3 ... πείτε κανένα άλλο ...
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου η διάτρηση στην παρούσα φάση ...
1100 G3 και αν βρεις καποια σφυρα μου κλεφτικα...
 
Έχουν βρεθεί 930 με κώνο χωρίς καλή λείανση είναι κάτι που με προσοχή το βλέπεις σε γενικές γραμμές έχω ακούσει πολύ καλά λόγια δεν έχω ρίξει με αυτό το όπλο ποτέ αλλά κρίνοντας τα χαρακτηριστικά του και από ότι έχω συλλέξει νομίζω είναι πολύ αξιόλογο.Εσυ αφού το έχεις θα μου πεις καλύτερα.
 
Έτσι είναι όλες χωρίς λείανση στον κώνο,τρεις έχουν περάσει από τα χέρια μου ( με την 3η κυνηγάω μέχρι και σήμερα ) και μπορώ να πω πως δεν ειναι κάτι το ανησυχητικό. στην 1η είχα γυαλίσει τον κώνο και ουσιαστικά δεν κέρδισα σε κάτι ,άντε ελάχιστα σε ταχύτητα που άκουγα την τουφεκιά στον πίνακα,ίσως να ήταν και η ιδέα μου,σε κατανομές ακριβώς ίδιες!

Το όπλο είναι αρκετά σφιχτό πάντως σε τουφέκια
 
Για ποιο λόγο τρεις❓❓❓
Έτσι είναι όλες χωρίς λείανση στον κώνο,τρεις έχουν περάσει από τα χέρια μου ( με την 3η κυνηγάω μέχρι και σήμερα ) και μπορώ να πω πως δεν ειναι κάτι το ανησυχητικό. στην 1η είχα γυαλίσει τον κώνο και ουσιαστικά δεν κέρδισα σε κάτι ,άντε ελάχιστα σε ταχύτητα που άκουγα την τουφεκιά στον πίνακα,ίσως να ήταν και η ιδέα μου,σε κατανομές ακριβώς ίδιες!
 
Για ποιο λόγο τρεις❓❓❓
Την 1η την έδωσα να πάρω την fabarm XLR waterfowler σε 76 αποκλειστικά για καρτεροτουφεκο , τελικά την έδωσα και ξαναπήρα την 2η 930 η οποία ήταν μεταχειρισμένη και την επέστρεψα στον Δορκάς αυτοπροσώπως ( μη με ρωτήσετε από ποιο κατάστημα ) ο οποίος μου έφερε την 3η που έχω τώρα

Αν πήγε το μυαλό σου σε προβλήματα ,δεν μου έχουν βγάλει κανένα μέχρι τώρα είναι ότι καλύτερο είχα από όπλα
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top