Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Τι λεε ρε αθεοφοβε...χαχχαχχααχα
Έστηνα παγίδες ρε μικρός,δεν είχα αφήσει ☔ για ☔ (με τις ακτίνες της,τις έφτιαχνα‼️)αυτό το πουλί‼️ αυτή την συμπεριφορά είχε,καθόταν πάντα στο ίδιο σημείο ‼️(η στιχομυθία προαιρετική 😆)
 
Στο τέλος θα με κάνετε να αμφισβητήσω τα χειροπιαστά πράγματα που βλέπω μόνος μου και να πιστέψω τα διαγράμματα. ΟΚ, ας το πάρουμε αλλιώς: Συμφωνείτε ότι από τα 5* στα 4* η διαφορά συγκέντρωσης είναι τεράστια; Από τα 4* στα 3* μικρότερη; Από τα 3* στα 2* ανεπαίσθητη και από τα 2* στο 1* ακόμα και αντίστροφη κάποιες φορές; Όποιος έχει κάνει πολλές δοκιμές θα συμφωνήσει. Ο όρος μέγιστη ωφέλιμη κατανομή (ΜΩΚ) σας λέει κάτι; ίσως μόνο ο @Prowler® να έχει δώσει σημασία... Μας ενδιαφέρει η αποδοτικότητα στο κυνήγι ή μόνο τα ποσοστά στα χαρτόνια;
Μα από την ανάλυση των χαρτονιών συμπεραίνουμε ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ την αποδοτικότητα στο κυνήγι!
 
Φυσικά η αποδοτικότητα στο κυνήγι η οποία κρίνεται
1. Από την αποδοτικότητα στα χαρτόνια (ποιότητα κατανομής (κενά, ισοκατανομή) και συγκέντρωση (σκάγια στον κύκλο))
2. Διάτρηση (μένουσες, μέγεθος σκαγιού).
3. Σκοπευτική ικανότητα.
η αποδοτικότητα στο κυνήγι η οποία κρίνεται:
1. Από Σκοπευτική ικανότητα.
2. Από Σκοπευτική ικανότητα.
3. Από Σκοπευτική ικανότητα.
4. Από Σκοπευτική ικανότητα.
5. Από Σκοπευτική ικανότητα.
6. Από Σκοπευτική ικανότητα.
7. Από Σκοπευτική ικανότητα.
8. Από την αποδοτικότητα στα χαρτόνια (ποιότητα κατανομής (κενά, ισοκατανομή) και συγκέντρωση (σκάγια στον κύκλο))
9. Διάτρηση (μένουσες, μέγεθος και ΣΧΗΜΑ σκαγιού).
10. Από γκαντεμιά (κακό μάτι, φτου, φτου)
 
η απάντηση είναι:
ια. την βλητική του τέλους

και ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΗΝ!!!!!

ελέγχουμε ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΦΟΥ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΒΡΟΥΝ ΤΟΝ ΣΤΟΧΟ και βγαίνει συμπέρασμα


ομως ΤΙ ελέγχουμε στην βλητική του τέλους;
οεο;
2 πραγματάκια

1ον: το θήραμα να δεχτεί ΕΠΑΡΚΗ αριθμό πληγμάτων (τουτέστιν δεν χρειάζονται 14 ή 44 αλλά 4 πλήγματα αρκούν)
2ον: τα πλήγματα να είναι αρκετά ισχυρά ώστε να το καταβάλλουν

πως τα ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΜΕ αυτά τα 2 πραγματάκια;
 
2 πραγματάκια

1ον: το θήραμα να δεχτεί ΕΠΑΡΚΗ αριθμό πληγμάτων (τουτέστιν δεν χρειάζονται 14 ή 44 αλλά 4 πλήγματα αρκούν)
2ον: τα πλήγματα να είναι αρκετά ισχυρά ώστε να το καταβάλλουν

πως τα ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΜΕ αυτά τα 2 πραγματάκια;
με ....αμπε μπα μπλομ;;;;;;;
 
2 πραγματάκια

1ον: το θήραμα να δεχτεί ΕΠΑΡΚΗ αριθμό πληγμάτων (τουτέστιν δεν χρειάζονται 14 ή 44 αλλά 4 πλήγματα αρκούν)
2ον: τα πλήγματα να είναι αρκετά ισχυρά ώστε να το καταβάλλουν

πως τα ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΜΕ αυτά τα 2 πραγματάκια;
Τφικοντας στου κυνηγ πως αλλιώς❓τφικαμι ,αν είμαστει κουλοφαρδ κι του παρουμει‼️ του μαδαμει εικειν τνώρα κι γλιεπουμει πόσα ιεφαγει‼️
😆😆😆😆😆😆😆
 
Τφικοντας στου κυνηγ πως αλλιώς❓τφικαμι ,αν είμαστει κουλοφαρδ κι του παρουμει‼️ του μαδαμει εικειν τνώρα κι γλιεπουμει πόσα ιεφαγει‼️
😆😆😆😆😆😆😆
Και που ξέρς αν είσ'να πάνω στου πλι, αρί ?

Χαρτούρα μου μυρίζεται πάλι ... σταμάτησε και ο ΟΤΕ να μοιράζει τζάμπα καταλόγους ...
Θα τφεκίσω καμιά οθόνη υπολογιστή στο τέλος 🤪
 
2 πραγματάκια

1ον: το θήραμα να δεχτεί ΕΠΑΡΚΗ αριθμό πληγμάτων (τουτέστιν δεν χρειάζονται 14 ή 44 αλλά 4 πλήγματα αρκούν)
2ον: τα πλήγματα να είναι αρκετά ισχυρά ώστε να το καταβάλλουν

πως τα ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΜΕ αυτά τα 2 πραγματάκια;
Αϊ ρειιι.. Θα ειπεις;... Ιετμο το ποπ κορν... Πειριμενουμ δω χαμου
 
Και που ξέρς αν είσ'να πάνω στου πλι, αρί ?

Χαρτούρα μου μυρίζεται πάλι ... σταμάτησε και ο ΟΤΕ να μοιράζει τζάμπα καταλόγους ...
Θα τφεκίσω καμιά οθόνη υπολογιστή στο τέλος 🤪
Θα πάμε σε μια ράμπα αυτοκινήτων.Εσυ θα τφεκάς κι εγώ θα μπαλώνω με αλευροκολλα...
 
Θα πας σε ένα τυπογραφείο και θα πάρεις ένα ρολό, αυτό που τους μένει απ'τα αυτοκόλλητα νομίζω.Ειναι 120εκ x10 ή 20μ.Εγω στο πεδίο βολής που δοκίμαζα,είχα μια σχάρα από ένα citroen gsa(βάτραχο)και τοποθετούσα τα χαρτιά με μαγνητακια.Απ,την πλευρά την δική μου, σίδερο στους μαγνήτες γιατί ...δεν κρατάνε σκαγια .my man.
 
εις αυριον
ας πει κανείς την γνώμη του!

Να πω εγω.....Οταν καταφερνω και βγαζω τετοιες τουφεκιες....και εχω μετρησει και διατρηση...
Δεν κοιταω τιποτα αλλο!!!
Εχω φτασει πλεον και δεν μετραω διατρηση.....Απο την ταχυτητα και την συγκεντρωση που θα βγαλει το φυσιγγιο ξερω και τι διατρηση εχουν τα σκαγια αναλογα το νουμερο τους και εαν εχουν αλευρι η οχι.


εικόνα_Viber_2022-03-04_10-29-29-403.jpg

εικόνα_Viber_2022-03-04_10-29-41-353.jpg

εικόνα_Viber_2022-03-04_10-29-59-849.jpg

εικόνα_Viber_2022-03-04_10-30-09-957.jpg

εικόνα_Viber_2022-03-04_10-30-40-736.jpg

Και δεν με πειραζει εαν δεν εχει απολυτη ισοκατανομη...ε' ας γλυτωσει και καποιο θηραμα φιλε !!!:)
 
Και τα φυσίγγια του Νίκου, δεν διαλέγουν κάνες.
Να τα λέμε και αυτά 👍
Αρκεί να μετράς σκάγια γιατί βάζει μισό με ένα νούμερο χοντρότερα και παθαίνεις ταράκουλο στην διαίρεση 🤣

View attachment 60425
Γκαμει κι δερν‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top