Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ρίξε μέσα ένα κέρμα ή ένα τζαμακι.Το κέρμα βγαίνει πιο εύκολα.Το πρόβλημα συνήθως είναι στην τρύπα του καψυλιου.Το κέρμα θα πατάει περιμετρικά του πυθμένα.Αναπροσαρμωσε τον καλυκοκοφτη και πες μας...
Τώρα προσεξα ότι στο ίδιο ύψος είχες διαφορετική ογκομετρια.Για κοίτα,αφού τους κόψεις ,μήπως μπορέσεις να τους ξεχωρίσεις με ζύγισμα .hair.
 
Θα κλεισω και απο δυο Γιαννη μου !!!
Ειμαι σε σταδιο παραγωγης....Με παιδεψε πολυ το κοψιμο στους καλυκες...διαφορετικο υψος πυθμενων...
Οτι σαβουρα εχουν σε εμας την σπρωχνουν φιλε !!!

View attachment 62073
View attachment 62074

View attachment 62075
Που τη βρησκεις την όρεξη να κάθεσαι να κόβεις καληκες
 
Που τη βρησκεις την όρεξη να κάθεσαι να κόβεις καληκες

Δεν βγαζεις ''καρμπον φυσιγγιο'' εαν δεν κοψεις ολους του καλυκες στο ιδιο υψος !!!
Η' θα κανουμε ιδιογομωση.....η θα βηχουμε φιλε Τεο !!! ;)

εικόνα_Viber_2022-12-06_12-15-24-221.jpg
εικόνα_Viber_2022-12-06_12-15-31-845.jpg
εικόνα_Viber_2022-12-06_12-15-51-000.jpgεικόνα_Viber_2022-12-07_07-48-33-108.jpg
εικόνα_Viber_2022-12-07_07-48-41-723.jpg
Ολα 28ρια Ν8,5 για το σκοπευτηριο....και συνεχιζω.....φιλε !!!:)
 
Και λεω καρμπον φυσιγγια....Εννοω κατι τετοιο !!!! :)

Δοκιμη για σκοπευτικο.....;)

View attachment 62200
View attachment 62201


View attachment 62202
View attachment 62203
Νίκο χρόνια πολλά! Ομολογώ πως ποτέ στο παρελθόν δεν είχα κάποιον να προετοιμάζεται για το μάθημα όπως θα προετοιμάζουν για σαφάρι στην Αφρική!😆

Ωραία "πετριά" έχεις! Απλά θα δεις σύντομα πόσο αδιάφορο είναι το τι κάνει η συγκέντρωση του φυσιγγίου στα πιάτα, εντός λογικών πλαισίων φυσικά.

Το αγώνισμα του κόμπακ δεν έχει βολές πάνω από 40, άντε 45 μέτρα. Είναι σημαντικότερο ως προς το αποτέλεσμα πόση εναπομένουσα περιστροφή έχει το πιάτο και ποιο προφίλ του μας δείχνει, παρά η απόσταση του αυτή καθ'αυτή. Θα διαπιστώσεις ότι ένα πιάτο στα 40 μέτρα μπορεί να διαλυθεί τελείως με 8½αρια και άλλο πιάτο στα 20 να τρώει 7½αρια με στενό τσοκ και να σπάει στα δύο ή στα τρία κομμάτια! Έχει ωραία μυστικά στα οποία δεν πάει το μυαλό σου!
 
Λεωνίδα εννοείς ότι το πιάτο αν σου δείχνει προφίλ μειώνεται πολύ η επιφάνεια που είναι εκτεθειμένη στα σκάγια και επίσης δεν θρυματιζεται εύκολα ;
Σωστά. Και ανάλογα ποιο προφίλ σου δείχνει, εσωτερικό, εξωτερικό, πλήρες, τριών τετάρτων κλπ αλλάζει η ευπάθεια του.
 
Νίκο χρόνια πολλά! Ομολογώ πως ποτέ στο παρελθόν δεν είχα κάποιον να προετοιμάζεται για το μάθημα όπως θα προετοιμάζουν για σαφάρι στην Αφρική!😆

Ωραία "πετριά" έχεις! Απλά θα δεις σύντομα πόσο αδιάφορο είναι το τι κάνει η συγκέντρωση του φυσιγγίου στα πιάτα, εντός λογικών πλαισίων φυσικά.

Το αγώνισμα του κόμπακ δεν έχει βολές πάνω από 40, άντε 45 μέτρα. Είναι σημαντικότερο ως προς το αποτέλεσμα πόση εναπομένουσα περιστροφή έχει το πιάτο και ποιο προφίλ του μας δείχνει, παρά η απόσταση του αυτή καθ'αυτή. Θα διαπιστώσεις ότι ένα πιάτο στα 40 μέτρα μπορεί να διαλυθεί τελείως με 8½αρια και άλλο πιάτο στα 20 να τρώει 7½αρια με στενό τσοκ και να σπάει στα δύο ή στα τρία κομμάτια! Έχει ωραία μυστικά στα οποία δεν πάει το μυαλό σου!


Κατ'αρχην σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!! :)
Παμε παρα κατω...
Ναι την ''πετριά'' την εχω το ξερω αυτο....Δεν την εχω τυχαια ομως....Θελω να ειμαι 101 % σιγουρος οτι αστοχησα..και οχι οτι με πουλησε το φυσιγγιο !!!
Αυτος ο λαγός που πεταλωσα πριν αρκετα χρονια...με εμπορικο φυσιγγιο με ''στοιχειωσε''.... απο την αλλη
μου εκανε μεγαλο καλο !!!
Θα βρεις πολλα λαθη και στην επωμιση μου....και στην σκοπευση μου....Λαθος φυσιγγιο μου δεν θα
βρεις !!!

Ασε λοιπον να κανω που πιστευω οτι κανω καλα....για να εχω τουλαχιστον σωστη ψυχολογια απο θεμα
φυσιγγιων οταν αρχισουμε να ριχνουμε στα δισκακια!!!
Το γελιο της αρκουδας....θα πεσει...το ξερω και αυτο....Αλλα το εχω δηλωσει....σκοπευταρας δεν ειμαι....
και καλυτερα γιατι αλλιως πως θα σε γνωριζα ???


Συνεχιζω να γεμιζω Δασκαλε.....απο φυσιγγια θα ειμαι οκ....πιστεψε με !!!;):)

εικόνα_Viber_2022-12-07_16-24-10-489.jpg

Αυτοι ειναι Cheddite καλυκες με CX2000 και οχι Μαξαμ με UEE καψουλι...
Το ιδιο και οι πρασινοι σε χρωμα...
Απ'ολα θα εχεις ο ''μπαξες'' δασκαλε !!! :)

εικόνα_Viber_2022-12-07_16-23-47-138.jpg

ΥΓ. Ειστε μεγαλες ''ξελογιαστρες''....δεν μπορω να στρωσω τον κωλο μου και να δουλεψω !!!:D
 
Κατ'αρχην σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!! :)
Παμε παρα κατω...
Ναι την ''πετριά'' την εχω το ξερω αυτο....Δεν την εχω τυχαια ομως....Θελω να ειμαι 101 % σιγουρος οτι αστοχησα..και οχι οτι με πουλησε το φυσιγγιο !!!
Αυτος ο λαγός που πεταλωσα πριν αρκετα χρονια...με εμπορικο φυσιγγιο με ''στοιχειωσε''.... απο την αλλη
μου εκανε μεγαλο καλο !!!
Θα βρεις πολλα λαθη και στην επωμιση μου....και στην σκοπευση μου....Λαθος φυσιγγιο μου δεν θα
βρεις !!!

Ασε λοιπον να κανω που πιστευω οτι κανω καλα....για να εχω τουλαχιστον σωστη ψυχολογια απο θεμα
φυσιγγιων οταν αρχισουμε να ριχνουμε στα δισκακια!!!
Το γελιο της αρκουδας....θα πεσει...το ξερω και αυτο....Αλλα το εχω δηλωσει....σκοπευταρας δεν ειμαι....
και καλυτερα γιατι αλλιως πως θα σε γνωριζα ???


Συνεχιζω να γεμιζω Δασκαλε.....απο φυσιγγια θα ειμαι οκ....πιστεψε με !!!;):)

View attachment 62227

Αυτοι ειναι Cheddite καλυκες με CX2000 και οχι Μαξαμ με UEE καψουλι...
Το ιδιο και οι πρασινοι σε χρωμα...
Απ'ολα θα εχεις ο ''μπαξες'' δασκαλε !!! :)

View attachment 62228

ΥΓ. Ειστε μεγαλες ''ξελογιαστρες''....δεν μπορω να στρωσω τον κωλο μου και να δουλεψω !!!:D
Γέμισε κ.Νίκο ένα κουτί GM3 688 1.45X28 N.81/2 VO23 8* 57.80 καί ρίξε σε μακρυνούς .
Ασυναγώνιστο ....
 
Κατ'αρχην σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες!!! :)
Παμε παρα κατω...
Ναι την ''πετριά'' την εχω το ξερω αυτο....Δεν την εχω τυχαια ομως....Θελω να ειμαι 101 % σιγουρος οτι αστοχησα..και οχι οτι με πουλησε το φυσιγγιο !!!
Αυτος ο λαγός που πεταλωσα πριν αρκετα χρονια...με εμπορικο φυσιγγιο με ''στοιχειωσε''.... απο την αλλη
μου εκανε μεγαλο καλο !!!
Θα βρεις πολλα λαθη και στην επωμιση μου....και στην σκοπευση μου....Λαθος φυσιγγιο μου δεν θα
βρεις !!!

Ασε λοιπον να κανω που πιστευω οτι κανω καλα....για να εχω τουλαχιστον σωστη ψυχολογια απο θεμα
φυσιγγιων οταν αρχισουμε να ριχνουμε στα δισκακια!!!
Το γελιο της αρκουδας....θα πεσει...το ξερω και αυτο....Αλλα το εχω δηλωσει....σκοπευταρας δεν ειμαι....
και καλυτερα γιατι αλλιως πως θα σε γνωριζα ???


Συνεχιζω να γεμιζω Δασκαλε.....απο φυσιγγια θα ειμαι οκ....πιστεψε με !!!;):)

View attachment 62227

Αυτοι ειναι Cheddite καλυκες με CX2000 και οχι Μαξαμ με UEE καψουλι...
Το ιδιο και οι πρασινοι σε χρωμα...
Απ'ολα θα εχεις ο ''μπαξες'' δασκαλε !!! :)

View attachment 62228

ΥΓ. Ειστε μεγαλες ''ξελογιαστρες''....δεν μπορω να στρωσω τον κωλο μου και να δουλεψω !!!:D
Εεεεεε ρε ψυχή μου σουφρες👈👀‼️‼️‼️‼️‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top