Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Είναι ωραίο φυσίγγι το συγκεκριμένο Μπιλ. Έχω ρίξει όλη την σειρά. Το ρίχνω αρκετά χρόνια στο λαγο. Απλά είχα την απορία αν όντως βγάζει αυτήν την ταχύτητα που λέει. Τώρα σε ποια απόσταση μετράει η b&p δεν το ξέρω φίλε.
Για να δινει τετοιες ταχυτητες και το 40 αρι μαλον στομιου θα ειναι ! Ειπαμε γκαζιαρα η mg2 αλλα θελει και λιγο φορτωμα για τερμα γκαζια ,και λογικα η b&p εχει cip οποτε δεν μπορει να ξεφυγει σε πιεσεις !!
 
Για να δινει τετοιες ταχυτητες και το 40 αρι μαλον στομιου θα ειναι ! Ειπαμε γκαζιαρα η mg2 αλλα θελει και λιγο φορτωμα για τερμα γκαζια ,και λογικα η b&p εχει cip οποτε δεν μπορει να ξεφυγει σε πιεσεις !!

Σωστό κι αυτό. Από πιέσεις λέει ότι βγάζει :
36γρ 750μπαρ
38γρ 800μπαρ
40γρ 850μπαρ
Ακόμα και το fiber που δεν είναι τόσο γρήγορο 405 μ/δ βγάζει 750μπαρ
 
Σωστό κι αυτό. Από πιέσεις λέει ότι βγάζει :
36γρ 750μπαρ
38γρ 800μπαρ
40γρ 850μπαρ
Ακόμα και το fiber που δεν είναι τόσο γρήγορο 405 μ/δ βγάζει 750μπαρ
Εσυ που τα δουλευεις γραφουν πανω ολλα 1050 bar ; Γιατι μεχρι τα 740 bar δεν γραφουν !!
 
Δεν νομίζω ότι δικαιολογείται τέτοια διαφορά. Κάποιος το είχε παρουσιάσει, με αυτή την ποσότητα πυρίτιδας δεν νομίζω ότι μπορεί να βγάλει 422 ακόμη και Ιούλιο μήνα.
Δικαιολογείται 100 f/s περίπου στο 1 μέτρο διαφορά.
 
Την ταχύτητα στο στόμιο δεν την μετράνε αλλά την υπολογίζουν στο περίπου με αναγωγή. Δεν έχει νόημα όμως γιατί ανάλογα το βύσμα και το τσοκ, διαφοροποιειται αρκετά ώστε να μην είναι ούτε καν ενδεικτική. Η μέτρηση στο 1 μέτρο θεωρώ πως είναι η πιο λογική.
 
Το εκτυπώνω και το κορνιζαρω αυτό!😄😄
Είπαμε, μόνο στον ορισμό της φαρμακερής κάνης διαφωνούμε.

Αν μου πεις τώρα και γιατί οι Benelli από το 2008-2010 περίπου έγιναν όπλα που δεν σκοτώνουν, "θα σε παραδεχθώ".
Αποκλείεται να μην το ξέρεις.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top