Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Με καμιά τυχερή τουφεκιά μπορεί και παραπάνω.
Δες εδώ (με το κόκκινο) 10 τουφεκιές με τα ίδια ακριβώς φυσίγγια, από το ίδιο κουτί, με το ίδιο τσοκ, το ίδιο όπλο, την ίδια στιγμή, στον ίδιο τόπο.
Ο τύπος αυτός ήταν τόσο "τρελλός" που άφηνε και 5 λεπτά την κάνη για να επανέλθει στην ίδια περίπου θερμοκρασία πριν ρίξει το επόμενο φυσίγγι.
Μια τουφεκιά έβγαλε 80% και η άλλη 70%.
Και τα φυσίγγια αυτά είναι ΑΡΙΣΤΑ !!!
Αν ρίχνεις τύπου μ'έκαψες μπορεί να φτάσει στο 20% η διαφορά από το ένα στο άλλο.

Αλλά ωωωωπππππ τι άλλο βλέπουμε εδώ ?
Ότι η mobilchoke κάνη είναι "βλητικά ανώτερη", (όπως λέτε) της optima.
Σε χαλασμένη optima θα έπεσε και αυτός ο καημένος. :cool:

Τεστ από κ Neil Winston.
Και προφανώς σφίγγει το τσοκ για να τσεκάρει την μέγιστη συγκέντρωση ... δεν τον ενδιαφέρουν οι ενδιάμεσες.

Το τεστ είναι πραγματικό και ισχύει φυσικά για τα συγκεκριμένα όπλα της δοκιμής.


View attachment 68630
Ωχ κατάρρευση σαν αυτήν την τράπεζα που έπεσε τώρα Silicon Valley Bank παν τα exit poll
 
Θα σου έλεγα αν ήταν αντικειμενική δοκιμή εάν έριχνε και 10 διαφορετικα φυσίγγια και διαφορετικών γρ .Αλλά δεν ήταν αυτός ο στόχος του .
Ο στόχος του ήταν η πιο σφιχτή τραπατζίδικη τουφεκιά.
Το φυσίγγι δεν ήταν τυχαίο συνήθως χρησιμοποιούσε το Winchester AA.
https://winchester.com/en/Products/Ammunition/Shotshell/AA

Μόνο από τα ποσοστά καταλαβαίνεις ότι δεν ήταν τυχαίο φυσίγγι όταν στα 36,5m με ψιλά σκάγια πιάνει 80%.

Επίσης βλέπετε ότι καμιά τεχνολογία δεν δουλεύει ΠΑΝΤΑ καλά.
 




@gvp9000 τσάι από την μαξους 🤔🥲 είναι στα 36.5 μετρα οχι 35 που έγραψα στην φωτογραφίες ίδια φυσίγγια εργοστασιακά
Φοβερές διαφορές ... σκάσε 2 χιλιάρικα και τράβα πάρε Maxus γρήγορα να σκοτώνεις μακρύτερα και πιο ακαριαία.
ΟΛΑ ΙΔΙΑ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ 🤣🤣🤣
.sarcastic.

Ber.jpg Max.jpg
 
Εσυ να μην πάρουμε λίγο τα πάνω μας κατευθείαν άσε να περνούμε καμία ανάσα να κορδωθούμε λίγο
Που να αρχίσω την κόντρα με την διατριση εκεί να δεις 🤣😂😂
Μαμά τσοκ η μαξους?
Ναι ίδια 66 κάννη 3.5 ίντσες
 
Φοβερές διαφορές ... σκάσε 2 χιλιάρικα και τράβα πάρε Maxus γρήγορα να σκοτώνεις μακρύτερα και πιο ακαριαία.
ΟΛΑ ΙΔΙΑ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ 🤣🤣🤣

View attachment 68635 View attachment 68636
Κόντεψα να δακρύσω με το μάτι νόμιζα ότι ήταν καλύτερη του μαξους αυτό το 2% το εκανες δώρο για εμένα 😅🤣😂
 
Φοβερές διαφορές ... σκάσε 2 χιλιάρικα και τράβα πάρε Maxus γρήγορα να σκοτώνεις μακρύτερα και πιο ακαριαία.
ΟΛΑ ΙΔΙΑ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕ 🤣🤣🤣
.sarcastic.

View attachment 68635 View attachment 68636
Τελικά αν δεν μετράς δεν κάνεις τίποτα με το μάτι σε ξεγελάει σε αυτό έχεις δίκιο.
Να κάτι που έμαθα από αυτόν τον πόλεμο 😉
 
Τελικά αν δεν μετράς δεν κάνεις τίποτα με το μάτι σε ξεγελάει σε αυτό έχεις δίκιο.
Οι περισσότεροι με το μάτι δουλεύουν, γι αυτό βλέπουν ανύπαρκτες διαφορές.
Να κάτι που έμαθα από αυτόν τον πόλεμο 😉
Εγώ σε χαίρομαι πάντως και δεν είναι ούτε πόλεμος ούτε κόντρα.
Με ευχαρίστηση τα κάνω.

Μακάρι να βλέπαμε κάτι πραγματικά εντυπωσιακό ... να αγόραζα δεύτερο όπλο.
 
Μια απορία έχω: τα χειροποίητα (και όχι μόνο) όπλα των πολλών χιλιάδων ευρώ, που λένε ότι έχουν κορυφαίες κάννες, θα αποδώσουν καλύτερα στον πίνακα και σε διάτρηση? Ξέρω, ο,τι να ναι η ερώτηση, αλλά δεν έχω δει ποτέ κάτι τέτοιο τι κάνει τόσο σε δοκιμές όσο και στο κυνήγι (κυρίως στο κυνήγι).
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top