Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Καλό παράδειγμα για να καταλάβουν όλοι γιατί οι συγκριτικές πρέπει να γίνονται ίδια μέρα, ίδια ώρα, με φυσίγγια που τα είδε ο ήλιος το ίδιο χρονικό διάστημα, από το ίδιο κουτί, στην ίδια απόσταση.

Συγκρίνουμε ένα κορυφαίο όπλο σε συγκέντρωση που βγάζει άνετα 85% με εμπορικά με σύσφιξη 1mm με το χειρότερο όπλο που υπάρχει με σύσφιξη 0,88mm με το φυσίγγι που πάει χειρότερα απ όλα τα άλλα φυσίγγια στο δεύτερο όπλο και ψάχνουμε λεπτομέρειες με φυσίγγια που δεν ξέρουμε τα σκάγια.

Όλα τα όπλα ρίχνουν το ίδιο ακριβώς ... ούτε γεωμετρίες ούτε κώνοι ούτε τίποτα.
 
Επιμένεις στο λάθος ...
Ποιά η σύσφιξη του τσοκ σου ?
Τα τρία αστέρια μου παρεπιπτόντως είναι ακριβώς 5/10 θα μετρήσω και το 1* και θα επανέλθω....... Ότι πήρες εσύ με το ένα αστέρι που λες ότι είναι 8/10 πήρα εγώ με τα τρία αστέρια που ειναι5/10 αυτό πρέπει να σου λέει κάτι........
 
Καλό παράδειγμα για να καταλάβουν όλοι γιατί οι συγκριτικές πρέπει να γίνονται ίδια μέρα, ίδια ώρα, με φυσίγγια που τα είδε ο ήλιος το ίδιο χρονικό διάστημα, από το ίδιο κουτί, στην ίδια απόσταση.

Συγκρίνουμε ένα κορυφαίο όπλο σε συγκέντρωση που βγάζει άνετα 85% με εμπορικά με σύσφιξη 1mm με το χειρότερο όπλο που υπάρχει με σύσφιξη 0,88mm με το φυσίγγι που πάει χειρότερα απ όλα τα άλλα φυσίγγια στο δεύτερο όπλο και ψάχνουμε λεπτομέρειες με φυσίγγια που δεν ξέρουμε τα σκάγια.

Όλα τα όπλα ρίχνουν το ίδιο ακριβώς ... ούτε γεωμετρίες ούτε κώνοι ούτε τίποτα.
Αυτό το ότι όλα τα όπλα ρίχνουν το ίδιο ασχέτως γεωμετρίας είναι ένα δικό σου Αίολο και αυθαιρετο συμπέρασμα που δεν στέκει πουθενά......Όσο για τις συγκριτικές δοκιμές με όλα τα στοιχεία ίδια έρχονται...... Βρες από τώρα τη θα απαντήσεις........
 
Ως αναφορά της διάφορες του τσοκ σκέψου μόνο ότι με τα τρία αστέρια εγώ στο συγκεκριμένο φυσίγγι και συ με ένα αστέρι έχουμε την ίδια απόδοση........
Μέτρα πρώτα σκάγια, αυλό και τσοκ και θα τις δούμε τις διαφορές.

Ότι πήρες εσύ με το ένα αστέρι που λες ότι είναι 8/10 πήρα εγώ με τα τρία αστέρια που ειναι5/10 αυτό πρέπει να σου λέει κάτι........
To 182 με το 199 είναι το ίδιο ?

Και πέρα από αυτό ... απολύτως τίποτα αν δεν ξέρω τα σκάγια στο φυσίγγι.
Για κάνε υπολογισμούς αν είχες πχ 450 σκάγια (τυχαίο νούμερο).
Εγώ τα έχω μετρημένα, εσύ όχι.

Τουλάχιστον θα μάθουμε πως γίνονται οι σωστές δοκιμές και μακάρι να βγάλεις διαφορά 20% και όχι μόνο 10%.
 
Αυτό το ότι όλα τα όπλα ρίχνουν το ίδιο ασχέτως γεωμετρίας είναι ένα δικό σου Αίολο και αυθαιρετο συμπέρασμα που δεν στέκει πουθενά......Όσο για τις συγκριτικές δοκιμές με όλα τα στοιχεία ίδια έρχονται...... Βρες από τώρα τη θα απαντήσεις........
Να σου ξαναβάλω τις συγκριτικές 1187-Μ2 ... καμιά 15αριά είναι.
Έχω και πολλές άλλες αλλά δεν τις βάζω 🤣


Να μάθεις να κάνεις σωστές συγκριτικές ... έστω και από απόσταση.

Τελικά το τσοκ 1mm ?
Σχεδόν μισό τσοκ πιο σφιχτό εσύ, ... έτσι δεν είναι ?
 
Να σου ξαναβάλω τις συγκριτικές 1187-Μ2 ... καμιά 15αριά είναι.
Έχω και πολλές άλλες αλλά δεν τις βάζω 🤣


Να μάθεις να κάνεις σωστές συγκριτικές ... έστω και από απόσταση.

Τελικά το τσοκ 1mm ?
Σχεδόν μισό τσοκ πιο σφιχτό εσύ, ... έτσι δεν είναι ?
Σου είπα το τσοκ είναι εργοστασιακό 1* δεν το μέτρησα με παχύ μέτρο πιθανόν να είναι 10/10 μπορεί όμως κι 9/
 
Σου είπα το τσοκ είναι εργοστασιακό 1* δεν το μέτρησα με παχύ μέτρο πιθανόν να είναι 10/10 μπορεί όμως κι 9/
9/10 όπως το δικό σου που είναι 8,8/10..... Το ότι εγώ με τα τρία άστρα που είναι 5/10μετρημενο έχω ίδια συγκέντρωση με το ένα αστρο το δικό σου σου λέει κατι ?????
 
Μέτρα πρώτα σκάγια, αυλό και τσοκ και θα τις δούμε τις διαφορές.


To 182 με το 199 είναι το ίδιο ?

Και πέρα από αυτό ... απολύτως τίποτα αν δεν ξέρω τα σκάγια στο φυσίγγι.
Για κάνε υπολογισμούς αν είχες πχ 450 σκάγια (τυχαίο νούμερο).
Εγώ τα έχω μετρημένα, εσύ όχι.

Τουλάχιστον θα μάθουμε πως γίνονται οι σωστές δοκιμές και μακάρι να βγάλεις διαφορά 20% και όχι μόνο 10%.
Αυτό με τα σκαγια το τερματισες....... Σου είπα τα υπολογίζουμε βάση της δικής σου μέτρησης,μην προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις....... Ξέρω πολύ καλά να κάνω σωστές δοκιμές και πάντα μετράω σκάγια απλά τώρα δεν περισεψε φυσίγγι να κόψω ...... Πώς προεξοφλείς ότι το δικό μου φουλ είναι 10/10 και όχι 9/10 η 8/10?????
Προσπαθείς με κάθε τρόπο να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα........
Άλλωστε η εταιρεία δίνει αυτό για ένα αστέρι τσοκ τι να κάνω να πάω να το ανοίξω????? Για όνομα!!!! Δεξού το προφανές είσαι ένα δέκα τοις εκατό κάτω και αυτό δεν αλλάζει με δικολαβιστικες μανούβρες.........
 
Αυτό με τα σκαγια το τερματισες....... Σου είπα τα υπολογίζουμε βάση της δικής σου μέτρησης,μην προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις....... Ξέρω πολύ καλά να κάνω σωστές δοκιμές και πάντα μετράω σκάγια απλά τώρα δεν περισεψε φυσίγγι να κόψω ...... Πώς προεξοφλείς ότι το δικό μου φουλ είναι 10/10 και όχι 9/10 η 8/10?????
Προσπαθείς με κάθε τρόπο να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα........
Άλλωστε η εταιρεία δίνει αυτό για ένα αστέρι τσοκ τι να κάνω να πάω να το ανοίξω????? Για όνομα!!!! Δεξού το προφανές είσαι ένα δέκα τοις εκατό κάτω και αυτό δεν αλλάζει με δικολαβιστικες μανούβρες.........
Τελείωσε το παραμύθι ... νίκησες (στο πολύ περίπου όμως).
Δέχομαι ότι είμαι 10% κάτω χωρίς να ξέρουμε τα σκάγια στο φυσίγγι σου μιας και δεν φρόντισες να πάρεις ακόμα ένα να σφάξεις γιατί το θεώρησες περιττό.
Επίσης δέχομαι ότι το Full σου είναι 9/10 ενώ όλα τα ιταλικά όπλα που έχω μετρήσει έχουν 10/10.
Παράγγειλε προβατίνα ... θα έρθω καλοκαίρι ...
Αλλίμονο αν βγάλουμε τα ίδια και αλλίμονο αν το τσοκ σου είναι 10/10 ... :p
 
Τελείωσε το παραμύθι ... νίκησες (στο πολύ περίπου όμως).
Δέχομαι ότι είμαι 10% κάτω χωρίς να ξέρουμε τα σκάγια στο φυσίγγι σου μιας και δεν φρόντισες να πάρεις ακόμα ένα να σφάξεις γιατί το θεώρησες περιττό.
Επίσης δέχομαι ότι το Full σου είναι 9/10 ενώ όλα τα ιταλικά όπλα που έχω μετρήσει έχουν 10/10.
Παράγγειλε προβατίνα ... θα έρθω καλοκαίρι ...
Αλλίμονο αν βγάλουμε τα ίδια και αλλίμονο αν το τσοκ σου είναι 10/10 ... :p
Παω να παραγγείλω μπετετα παει η Diamond
Αχ Βασιλη τι μ έκανες με τις δοκιμές θα στην στέλνω για καθάρισμα
 
Τελείωσε το παραμύθι ... νίκησες (στο πολύ περίπου όμως).
Δέχομαι ότι είμαι 10% κάτω χωρίς να ξέρουμε τα σκάγια στο φυσίγγι σου μιας και δεν φρόντισες να πάρεις ακόμα ένα να σφάξεις γιατί το θεώρησες περιττό.
Επίσης δέχομαι ότι το Full σου είναι 9/10 ενώ όλα τα ιταλικά όπλα που έχω μετρήσει έχουν 10/10.
Παράγγειλε προβατίνα ... θα έρθω καλοκαίρι ...
Αλλίμονο αν βγάλουμε τα ίδια και αλλίμονο αν το τσοκ σου είναι 10/10 ... :p
Η προβατίνα είναι δεδομένη...... Η μπενελι σου λες έχει 8,8/10τσοκ δεν συμπεριλαμβάνεται στα ιταλικά όπλα????? Ρωτάω εγώ τώρα.......... Για να βγάλουμε τα ίδια ξέχασε το....... Θα σφάξω όλες τις προβατίνες του νόμου Ιωαννίνων,κι είναι πολλές........... Και που Σάι το τσάι μετά την προβατίνα από το αγαπημένο μου βουνό που κυνηγάω πέρδικες την Νεμερτσικα.......
 
Η προβατίνα είναι δεδομένη...... Η μπενελι σου λες έχει 8,8/10τσοκ δεν συμπεριλαμβάνεται στα ιταλικά όπλα????? Ρωτάω εγώ τώρα.......... Για να βγάλουμε τα ίδια ξέχασε το....... Θα σφάξω όλες τις προβατίνες του νόμου Ιωαννίνων,κι είναι πολλές........... Και που Σάι το τσάι μετά την προβατίνα από το αγαπημένο μου βουνό που κυνηγάω πέρδικες την Νεμερτσικα.......
Δεν το είδες το Briley full ?
Δεν προσέχεις ... στο τσάι το μυαλό σου σαν τον Χομπίστα και εσύ.

Untitled 6.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top