Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Νικόλα,για τον ίδιο λόγο που όταν γεμίζουμε με χοντρά σκάγια,στην ίδια συνταγή,ανεβάζουμε πυρίτιδα.
Με ίδιο βάρος γόμωσης.
Να μπω σφήνα λίγο!
Στα πιο χοντρά σκάγια,που μειώνονται οι ακτινικές,μας "παίρνει" να δώσουμε γκάζι (αν θέλουμε,για οποιοδήποτε λόγο να το κάνουμε αυτό),ώστε να αυξήσουμε ταχύτητα....
 
Να μπω σφήνα λίγο!
Στα πιο χοντρά σκάγια,που μειώνονται οι ακτινικές,μας "παίρνει" να δώσουμε γκάζι (αν θέλουμε,για οποιοδήποτε λόγο να το κάνουμε αυτό),ώστε να αυξήσουμε ταχύτητα....

Να σου πω κατι....ισως να το εχεις προσεξει στις δοκιμες σου Δημητρη μου !!!
Τα χοντρα σκαγια...Ν4 - Ν3 -Ν2 -Ν1- Θελουν ''γκαζια'' για να βγαλεις καλη τουφεκια...
Βεβαια παντα λαμβανοντας υπο οψιν σου το βαρος της γομωσης....
Χωρις ''γκαζια'' το φυσεκι με χοντρα σκαγια ''σχολασε''....
Και λεω...για τις πυριτιδες που δουλευουμε εδω .!!! :)
 
Εγώ Ηλία πριν γελάσω με τις τεκμηριωμένες του Μπίλυ θα περιμένω κ τις δικές σου‼️
Κααααααλλλλλημερες κόσμε‼️
Δεν ψαχνό like ούτε έχω να αποδηξω κάτι δεν το έχω ανάγκη να πισο κανένα οποίος θέλει πηστευει τα λεγόμενα μου..,,
 
Αν ένα παιδί 15 χρονών που μέχρι χθες δεν ήξερε τι σημαίνει κάλυκας μπορεί να φτιάξει τέτοιο φυσίγγι απορώ πραγματικά γιατί άλλοι ιδιογομωτές δεν μπορούν ... και αγοράζουν όπλα ή τρυπάνε τις κάνες για να πετύχουν βλητική υπεροχή.
Βρε όλοι μπορούν!
Ποιος λέει ότι δε μπορούν?
Αν μπορείς να έχεις το φυσιγγι ΚΑΙ την κάνη....τα έχεις!😁
 
Καμιά δοκιμή θα δούμε? Τι θα γίνει? Άντε και θα ξυπνήσουν οι άλλοι και θα με τρέχουν για μπάνιο. :)

Βασιλη μου...Ειπα να τις ανεβασει ο Βασιλης....Οι δοκιμες ειναι δικές του...
Ριξαμε και καποια εμπορικα....και γελαγε και ο ''διαολος''....χορευοντας ζεμπεκιά...
Οταν επεσαν τα ιδιογομωσης...φοβηθηκε...και λακισε... φιλε !!! :D
 
Εχω ριξει χιλιαδες φυσιγγια με αλευρι....Δεν ειχα ποτε προβλημα...Λαδι στο πιστονι γιατι βαζεις ??
Εγω δεν βαζω.
Όχι δεν βάζω αλλά επειδή εκεί γύρω έχει λάδι εκτός πιστονιού μια ποσότητα αερίων πάει και γύρω εσωτερικά που μπορεί να έχει λάδι.Γι αυτό ρωτησα
 
Βασιλη μου...Ειπα να τις ανεβασει ο Βασιλης....Οι δοκιμες ειναι δικές του...
Ριξαμε και καποια εμπορικα....και γελαγε και ο ''διαολος''....χορευοντας ζεμπεκιά...
Οταν επεσαν τα ιδιογομωσης...φοβηθηκε...και λακισε... φιλε !!! :D
Ειδικα εκεινο της περδικας το νεο της nsi εσεις σιγουρα γελασατε μαστορα!!!

Τον ακατονομαστο μην τον συναφερνετε καθε τρεις και λιγο αστε τον στο κοσμο του
 
Ειδικα εκεινο της περδικας το νεο της nsi εσεις σιγουρα γελασατε μαστορα!!!

Τον ακατονομαστο μην τον συναφερνετε καθε τρεις και λιγο αστε τον στο κοσμο του

Δεν ξερω να σου ποια ηταν....Οταν φταναμε στον στοχο...εγω εφευγα με 1000...για μενα ηταν για τα
σκουπιδια...
Δικαιωθηκα οταν βγαλαμε αποτυπωσεις στο σπιτι...
Ενα ροτβαιλ βγηκε καλουτσικο....δεν ξερω ποιο...με Ν6 σκαγια...νομιζω...
Τα αλλα για τα σκουπιδια...
Ενα φυσιγγιο με Ν8 που ηθελε να το δει ο Ντοκτορ...δεν το ριξαμε...Θα το ριξω εγω σημερα..να μην εχει
''παραπονο΄΄ ο καλος μας φιλος !!! :)
 
Το ροτβαιλ ειναι το μονο εμπορικο που δεν με εχει βαλει ακομη στην εκτακτη αναγκη να αρχισω ιδιογομωση-μιας και δεν εχω τον χρονο και το κεφαλαιο

Δοκιμασα πολλες φορες να το αλλαξω(εγω προτιμω το χαρτινο σε νουμερο 5) λογο που εχει παρει πανω σε τιμη αλλα απλα εχασα τα λεφτα μου

Ριχνω ομως και το πλαστικο με το κυαθιο

Μονο αυτο στο ενδημικο με οτι καιρο και οπου και αν ειμαι

Οπως ειδες απο το σφαξιμο δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο

Ωστοσο ΣΕ ΕΜΕΝΑ δεν ειπε ποτε οχι ουτε καλοκαιρι ουτε χειμωνα( τον δικο μας χειμωνα μεχρι -5)

Παρολο που εχει αλλαξει μπαρουτες κατα καιρους παραμενει φονικοτατο μαλακο για τα δικαννα και σταθερο σε αποδοση

Λαγους περδικες φασσες μπεκατσες ενα σωρο κοντα και μακρια

Ριγμενο απο ολη την οικογενεια με δικαννα με αυλους 18.4-18.6
Δεν εχουμε οπλα με μεγακυτερους αυλους για να το εχουμε δοκιμασει

Ειναι το μονο εμπορικο (μαζι με το καποτε ιστορικο κοκκινο golden wing) που εμπειστευομαι απολυτα να εχω στο οπλο μου οταν παω για ενδημικο

Και επειδη ριχνουμε λιγα στο ενδημικο ειπα καλιο να περνω 2-3 κασετινες το χρονο παρα να πεταω λεφτα να δοκιμαζω αλλα φτηνοτερα και να μενουν εκει μετα για τα κορακοειδη
 
ΑΔΙΑΦΟΡΟ!!! το τι βλέπουμε στο κυνηγι … το διάβασα και αυτό… από παπαριες έχω άκουσει και διάβαση και εγώ πολλές… δεν μπορις να κατάλαβες ότι η αγωρα όπλου είναι και αυτό ένα μεράκι μας αρεση και το κάνουμε….δεν μπορούν όλλοι να κάνουν ότι κανης και έσυ το εχεις δει λάθος το θέμα….
Λάθος κατάλαβες Ηλία.
Αδιάφορο είναι ότι βλέπει ο άλλος και το εξιστορεί γιατί μπορεί να βάλει κάμποση σάλτσα στην ιστορία.
 
Θα βαλεις κατω τον κωλο και το μερακκι σου να παρει ο μικρος κανα γοφαρι;
Η να σου στειλουν τα παιδια τιμες για βασικο εξοπλισμο ιδιογομωσης;
Αν παρει γοφαρι θα μπορεσεις να το αναβαλεις 2-3 χρονια
Βασικα μεχρι εκει που θα βαρεσει το πεωτο του γουρουνι
Μετα οπως λεμε εδω ´´σασε το κωλο σού´(ετοιμασου για εξοδα) .big smile.
 
Μεσα στα πολλα που ηρθαν αυτο το καιρο κολλησα και κορονοιο

Το κακο ειναι με κτυπησε στην ακοη και εκει που με τα ακουστικα ειχα παει γυρω στο 70 τα εκατο τωρα απο κουφαλογο εγινα κουφαλ-ο λογος χαθηκε!!!
Περαστικά!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top