Βλητικές δοκιμές

Σκορπάει το φυσιγγι, για την δουλειά που το θες στην μπεκάτσα σου κάνει.για πέρδικα τώρα ανάλογα το μέρος που θα της βρεις.
Στην πέρδικα, ίσως μόνο για πρώτο σε φερμαριστά πουλιά. Μετά, ας πούμε στα 25 μέτρα, νομίζω θα έχει τραυματισμένα γιατί θα ανοίξει πολύ. Μάλλον δεν θα το έβαζα, καθόλου για πέρδικα.
 
Σκορπάει το φυσιγγι, για την δουλειά που το θες στην μπεκάτσα σου κάνει.για πέρδικα τώρα ανάλογα το μέρος που θα της βρεις.
Στην πέρδικα, ίσως μόνο για πρώτο σε φερμαριστά πουλιά. Μετά, ας πούμε στα 25 μέτρα, νομίζω θα έχει τραυματισμένα γιατί θα ανοίξει πολύ. Μάλλον δεν θα το έβαζα, καθόλου για πέρδικα.
Σε βιδωμένες μόνο
 



Το πιστεύω και το πίστευα ότι τα δίκαννα είναι ανώτερα χωρίς τσόκ...
Μου την έβρασε την μακαρονάδα το Φοξ..
Ουτε κώνο ούτε τσοκ ούτε αυλό ούτε χρωμίου καννη..
Και έσπασε τον μύθο της 391 optima-plus με κώνο με τσοκ 7cm
Μέτρα έξοδο στομίου του fox γιατί το κόβω για XF :rolleyes:
 
Σωστό το 17,35 αν έχει αυλό 18,3...

Ξέχασα ότι εσύ έχεις την ημιτασιόν Optima plus με 18,5 αυλό... Λογικά αυτό θα φταίει που ήπιες το τσαγάκι! Ήταν κρύο; Είχε τουλάχιστον κάνα παγάκι μέσα; 😂
Ναι την 18.5 που κερνάει την 18.6 και όλες της brw😘
 
Μου έστειλε ο Νίκος Π, από την Σάμο, δύο δοκιμές για ημερήσιο υδρόβιο, με MG2. Το ίδιο σετ απ, σε 12/70 και σε 12/76. Πιθανόν, μπορεί να χρησιμοποιηθούν και στο λαγό. Στα 50 μέτρα, με τσοκ 0,5 δίνουν 68%.
12-70.jpgv 12-70.jpg12-76.jpgv 12-76.jpg
 
Μου έστειλε ο Νίκος Π, από την Σάμο, δύο δοκιμές για ημερήσιο υδρόβιο, με MG2. Το ίδιο σετ απ, σε 12/70 και σε 12/76. Πιθανόν, μπορεί να χρησιμοποιηθούν και στο λαγό. Στα 50 μέτρα, με τσοκ 0,5 δίνουν 68%.
View attachment 88709View attachment 88710View attachment 88711View attachment 88712
Σφιχτές ντουφεκιές...για ανοιχτά πεδία...
 
Μου έστειλε ο Νίκος Π, από την Σάμο, δύο δοκιμές για ημερήσιο υδρόβιο, με MG2. Το ίδιο σετ απ, σε 12/70 και σε 12/76. Πιθανόν, μπορεί να χρησιμοποιηθούν και στο λαγό. Στα 50 μέτρα, με τσοκ 0,5 δίνουν 68%.
View attachment 88709View attachment 88710View attachment 88711View attachment 88712
Πολύ καλές του Νίκου τα φυσίγγια πάντα ήταν καλά ο άνθρωπος έχει γνώσεις δε χρειάζεται κάτι άλλο να πουμε.
 
Μου έστειλε ο Νίκος Π, από την Σάμο, δύο δοκιμές για ημερήσιο υδρόβιο, με MG2. Το ίδιο σετ απ, σε 12/70 και σε 12/76. Πιθανόν, μπορεί να χρησιμοποιηθούν και στο λαγό. Στα 50 μέτρα, με τσοκ 0,5 δίνουν 68%.
View attachment 88709View attachment 88710View attachment 88711View attachment 88712
Και λοιπόν.
Άντε και κατάφερε να πάει η τουφεκιά όπως τα γουΐντσεστερ με την εποξική.
Όλο το φόρουμ τί αποκόμισε από τις συγκεκριμένες δοκιμές;

Δεν το κάνω για αντιπαράθεση αλλά για να δούμε και λίγο την πραγματικότητα σε σύγκριση με ξένα φόρουμ.
Να αφήσουμε το εγώ και να κοιτάξουμε το εμείς μήπως είναι καλύτερα;
 
Μου έστειλε ο Νίκος Π, από την Σάμο, δύο δοκιμές για ημερήσιο υδρόβιο, με MG2. Το ίδιο σετ απ, σε 12/70 και σε 12/76. Πιθανόν, μπορεί να χρησιμοποιηθούν και στο λαγό. Στα 50 μέτρα, με τσοκ 0,5 δίνουν 68%.
View attachment 88709View attachment 88710View attachment 88711View attachment 88712
Απορια προς οσους γεμιζουν
Ποσοστο υγρασιας 54 τα εκατο σημαινει σχετικα ξηρος καιρος

Το ιδιο φυσιγγι(οποιοδηποτε οχι το συγκεκριμενο) που δινει μια καλη αποτυπωση με ξηρασια, πως αναμενουμε να μεταβληθει σε υγρο καιρο(πανω απο 70 τα εκατο δηλαδη υγρασια);
Μπορουμε να υπολογισουμε αυτη την μεταβολη;

Αυτη η μεταβολη θα εχει διαφορα εαν ειναι καλοκαιρι η χειμωνας;

Δηλαδη ιδιο υψομετρο με αυξημενη υγρασια αλλα σαφως διαφορετικη θερμοκρασια;
 
Η ιδιογωμοση τελείωσε δύσκολα θα το χωνέψουμε αλλά έτσι είναι τα πράγματα ....εξαλου ποτέ δεν ήταν ενωμένοι οι ιδιογωμοτες να διεκδικήσουν κάτι καλητερο ο καθενας το επεζε μάγκας κ
επηστιμονας και ξερολας..( ΠΡΟΣΒΑΛΟΝΤΑΣ ΤΟΥς ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΥΡ.ΜΗΤΣΟΣ)

Και η ατάκα ήταν ξέρεις ποιος είμαι εγώ τι φτιάχνω εγώ. ....ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΣ ΥΓΕΙΕΣ ΣΑΣ
 
Απορια προς οσους γεμιζουν
Ποσοστο υγρασιας 54 τα εκατο σημαινει σχετικα ξηρος καιρος

Το ιδιο φυσιγγι(οποιοδηποτε οχι το συγκεκριμενο) που δινει μια καλη αποτυπωση με ξηρασια, πως αναμενουμε να μεταβληθει σε υγρο καιρο(πανω απο 70 τα εκατο δηλαδη υγρασια);
Μπορουμε να υπολογισουμε αυτη την μεταβολη;

Αυτη η μεταβολη θα εχει διαφορα εαν ειναι καλοκαιρι η χειμωνας;

Δηλαδη ιδιο υψομετρο με αυξημενη υγρασια αλλα σαφως διαφορετικη θερμοκρασια;
Σαφώς και υπάρχει μεταβολή αλλά κανένας δεν θα το παραδεκτή να είσαι σίγουρος
 
Η ιδιογωμοση τελείωσε δύσκολα θα το χωνέψουμε αλλά έτσι είναι τα πράγματα ....εξαλου ποτέ δεν ήταν ενωμένοι οι ιδιογωμοτες να διεκδικήσουν κάτι καλητερο ο καθενας το επεζε μάγκας κ
επηστιμονας και ξερολας..( ΠΡΟΣΒΑΛΟΝΤΑΣ ΤΟΥς ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΚΥΡ.ΜΗΤΣΟΣ)

Και η ατάκα ήταν ξέρεις ποιος είμαι εγώ τι φτιάχνω εγώ. ....ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΣ ΥΓΕΙΕΣ ΣΑΣ
Έτσι ακριβώς είναι Ηλία. Οποίος πρόλαβε να κάνει καβάτζα σε πυριτιδες θα την βγάλει καθαρή για λίγο καιρό. Το κακό είναι ότι χρόνο με το χρόνο θα τελειώνει το κυνήγι όποτε η ιδιογόμωση θα περάσει σε δεύτερη μοίρα.
 
Back
Top