Βλητικές δοκιμές

Εχτές μέτρησα το φετινό 30αρι του Ρουμελιώτη με 616 κ vzero κ έδωσα 425 μέτρα...
Wi not...????
Είναι απο τα προσεγμένα 30αρια κ ποιοτικα....οστοσο, αργοτερα στα κρυα, δεν θα εχει αντίπαλο....το 425 τουτο το καιρο, μας λεει πως αργοτερα που θα σχιξει ο καιροε, θα εχει τα έντερα, να παιξει μπαλα στην πίεση του καιρού...εχω στηση κατι παρόμοιο στα 31gr No9 κι εγω με V-Zero 23 αλλα με την ξανθιά κυρία (GP) για το μπεκατσίνη στο 415 μολις....ειναι υπερ αρκετές η ταχύτητες!!!!
 
Μπραβο ρε Αρη και ηθελα να ρωτησω αν καποιος το εχει μετρησει για να δω αν ειναι αυτη η ταχυτητα(αυτο μετρησα κι εγω με v zero και 616) γιατι για να πω την αληθεια μου φανηκε χαμηλη η ταχυτητα που μου εδωσε...Ειπαμε 1,5 μετρο απο το στομιο της καννης μεχρι το μεσο του ταχογραφου σωστα? Αυριο αν εχω χρονο θα μαζεψω τα κλαμπατσιμπαλα και θα ξανακανω καμμια δοκιμη...Εσυ με τι μηκος καννης δοκιμασες και τι τσοκ?Γιατι λενε οτι δινουν καποιες διαφορες στις τιμες εγω να πω την αληθεια ειμαι τελειως ασχετος με αυτα...αν και καποιος συναδελφοςαπο εδω μεσα που τον ειχε ελεγε οτι εδινε σχετικα καλες μετρησεις....
71 πόντους κάννη, 18,7 αυλό, τσοκ 4 άστρα 23 βαθμούς κελσίου... Εγώ μετράω στο 1 μέτρο από την κάνη γιατι σωστό η λάθος έτσι είχα ξεκινήσει κ θέλω να έχω μέτρο σύγκρισης...
 
Wi not...????
Είναι απο τα προσεγμένα 30αρια κ ποιοτικα....οστοσο, αργοτερα στα κρυα, δεν θα εχει αντίπαλο....το 425 τουτο το καιρο, μας λεει πως αργοτερα που θα σχιξει ο καιροε, θα εχει τα έντερα, να παιξει μπαλα στην πίεση του καιρού...εχω στηση κατι παρόμοιο στα 31gr No9 κι εγω με V-Zero 23 αλλα με την ξανθιά κυρία (GP) για το μπεκατσίνη στο 415 μολις....ειναι υπερ αρκετές η ταχύτητες!!!!
να εριξε κανενας το 30αρι του ρουμελιωτη στα τρυγονια?
 
να εριξε κανενας το 30αρι του ρουμελιωτη στα τρυγονια?
Αυτο εριξα, μου αρεσε πολυ, φονικοτατο και μαλακο, δεν το περιμενα τοσο μαλακο φυσιγγι του Ανδρεα.Η αληθεια ειναι οτι το φοβομουν λιγο γιατι δεν εχω ξαναριξει 30αρι αλλα τελικα δεν υστερει σε τιποτα απο ενα 32αρι.
 
Last edited:
Αυτο εριξα, μου αρεσε πολυ, φονικοτατο και μαλακο, δεν το περιμενα τοσο μαλακο φυσιγγι του Ανδρεα.Η αληθεια ειναι οτι το φοβομουν λιγο γιατι δεν εχω ξαναριξει 30αρι αλλα τελικα δεν υστερει σε τιποτα απο ενα 32αρι.
Με τέτοια ταχύτητα και μαλακό! Το περίμενα δυνατό για τώρα.
 
Με τέτοια ταχύτητα και μαλακό! Το περίμενα δυνατό για τώρα.
Κι εγω το ιδιο, βεβαια δεν εχω ξαναριξει 30αρι για να εχω την συγκριση, μεχρι φετος εριχνα 32αρια στην εναρξη, Ρουμελιωτη και Eley, οποτε ισως γι αυτο μου φανηκε πιο μαλακο απο αυτα που εριχνα παλιοτερα
 
να εριξε κανενας το 30αρι του ρουμελιωτη στα τρυγονια?
Δε ξερω...2 γνωστοι μου εδω, εως τωρα, ριχνουν τα 32gr στο Τρυγόνι σε Νο7 ο ενας, κ ο αλλος σε Νο8....κ οι 2 μου εχουν πει καλα λογια με καμια 10αρια πουλια που εχουν μαζεψει....
 
να εριξε κανενας το 30αρι του ρουμελιωτη στα τρυγονια?
Ο Χάρης είχε ένα στη τσέπη αλλά δεν το έριξε για να μη στερήσει μία τρυγονομανα του χρόνου.Εβαζε 28αρια Κένταυρος για προπόνηση στις μανούβρες.Φαντασου μετά από ένα του ντουμπλε κλαμπανι μου βγήκε πετώντας ανάσκελα.
 
:p .love. .sarcastic. Ο Χάρης είχε ένα στη τσέπη αλλά δεν το έριξε για να μη στερήσει μία τρυγονομανα του χρόνου.Εβαζε 28αρια Κένταυρος για προπόνηση στις μανούβρες.Φαντασου μετά από ένα του ντουμπλε κλαμπανι μου βγήκε πετώντας ανάσκελα.
Το γυρισες μπρουμουτα η το αφησες;
 
Ο Χάρης είχε ένα στη τσέπη αλλά δεν το έριξε για να μη στερήσει μία τρυγονομανα του χρόνου.Εβαζε 28αρια Κένταυρος για προπόνηση στις μανούβρες.Φαντασου μετά από ένα του ντουμπλε κλαμπανι μου βγήκε πετώντας ανάσκελα.
Πες την αλήθεια ρε καυτ
Περάσανε 3 τρυγόνια με μια τουφεκια πέσαν τα δυο και στην δευτερη το αφησα χωρίς ουρά υπάρχει μαρτυρας
 
Πες την αλήθεια ρε καυτ
Περάσανε 3 τρυγόνια με μια τουφεκια πέσαν τα δυο και στην δευτερη το αφησα χωρίς ουρά υπάρχει μαρτυρας
Άμα δεν κάθεσαι στη σκιά θα συνεχίσεις να έχεις τέτοιες επιτυχίες από την ηλιαση.
 
Πες την αλήθεια ρε καυτ
Περάσανε 3 τρυγόνια με μια τουφεκια πέσαν τα δυο και στην δευτερη το αφησα χωρίς ουρά υπάρχει μαρτυρας
Ήμουν μάρτυρας εγώ που πήρες 2 τσίχλες με εναν σμπάρο, για τα τρυγόνια ας βγει ο άλλος μάρτυρας
 
Πες την αλήθεια ρε καυτ
Περάσανε 3 τρυγόνια με μια τουφεκια πέσαν τα δυο και στην δευτερη το αφησα χωρίς ουρά υπάρχει μαρτυρας
Χάρη,πες τον τρόπο επειδή κάποιος άλλος, δεεεννν....
Τα πέτυχες στο σμίξιμο η στο σπάσιμο?
 
Back
Top