Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Χθες έκανα μια επίσκεψη με το φιλαράκι στον Γιάννη που φτιάχνει τα Sonic ο άνθρωπος πολύ εξυπηρετικός και με θέληση να σου εξήγηση για το κάθε φυσίγγι που βγάζει ...... σίγουρα θα τον ξανά προτιμήσουμε!!!!!
Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι έχει kicks Buck kicker και high flyer σε πολύ καλές τιμές και πήρε και το μάτι μου και ένα black bore σε crio plus....
 
Εξιδεικευση για συγκεκριμμενο σκοπο..Μπραβο καλο αυτο...δεν χανει κ την μπαλα....
Αυτό ακριβώς και έδω στην περιοχή τουλάχιστον έχουν ακουστεί πολύ καλά σχόλια για την διατριτηκοτητα και όχι μόνο των δραμιων του!!!!
 
Χθες έκανα μια επίσκεψη με το φιλαράκι στον Γιάννη που φτιάχνει τα Sonic ο άνθρωπος πολύ εξυπηρετικός και με θέληση να σου εξήγηση για το κάθε φυσίγγι που βγάζει ...... σίγουρα θα τον ξανά προτιμήσουμε!!!!!
Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι έχει kicks Buck kicker και high flyer σε πολύ καλές τιμές και πήρε και το μάτι μου και ένα black bore σε crio plus....
Τελη ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!!! Καμια δοκιμη αν σας τυχει....βγαλτε καμια φωτο..καθως και τα φυσιγγια μια φωτο......ειμαστε και φυσιγγιολατρες...πως να το κανουμε .sarcastic.
 
Τελη ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!!! Καμια δοκιμη αν σας τυχει....βγαλτε καμια φωτο..καθως και τα φυσιγγια μια φωτο......ειμαστε και φυσιγγιολατρες...πως να το κανουμε .sarcastic.
Χαχα εννοείται θα έχετε ενημερώσει σύντομα κιόλας!!!!
 
Παλικαρια.....εχει δοκιμασει καποιος φιλος η συναδελφος ιδιογομωτης να φτιαξει 8-9-10βολο 11/0
σε συγκεντρωτηρα steel ?? Kαι ναι......αν ηθελε να ανταλλαξουμε αποψεις.
Δοκιμασα.....αλλα δεν ''πηρα'' αυτο που ηθελα.....σε οτι στησιμο και εκανα....παντα ( σχεδον ) χανω τα
δυο βολια στα 40 - 45 μετρα.
Δεν ασχοληθηκα πολυ....σκεφτηκα να ρωτησω και εσας.....μηπως και γλυτωσω καποιες δοκιμες.
 
Καλησπέρα, μήπως ξέρει κάποιος πού μπορώ να βρώ μονόβολα Brenneke Classic; Ευχαριστώ!
Αυτά εννοώ - τα δοκίμασα στον σκοπευτικό όμιλο στο Βερολίνο και έχουν σχεδόν απόλυτη ευθυβολία μέχρι 25μέτρα! Στα 30 μέτρα όλες οι βολές (15 συνολικά) μέσα σε κύκλο διαμέτρου 4-6 εκατοστών, στα 50μέτρα εντός κύκλου 8-9εκ. Όλες οι βολές από υπαίθριο τραπέζι σκοποβολής, καθιστός, Remington 870, κάννη 51εκ, κύλινδρος, 32βαθμούς Κελσίου αλλά με πολύ υγρασία!

brennekeClassic.jpg
 
Αυτά εννοώ - τα δοκίμασα στον σκοπευτικό όμιλο στο Βερολίνο και έχουν σχεδόν απόλυτη ευθυβολία μέχρι 25μέτρα! Στα 30 μέτρα όλες οι βολές (15 συνολικά) μέσα σε κύκλο διαμέτρου 4-6 εκατοστών, στα 50μέτρα εντός κύκλου 8-9εκ. Όλες οι βολές από υπαίθριο τραπέζι σκοποβολής, καθιστός, Remington 870, κάννη 51εκ, κύλινδρος, 32βαθμούς Κελσίου αλλά με πολύ υγρασία!

View attachment 15507
Είσαι μακριά φίλε τα έχω δει στα περισσότερα κυνηγομαγαζα που έχω πάει στην Βουλγαρία!!!!
 
Το μονοβολο ειναι καλο....αλλα τα μετρα δοκιμων λιγα. Δοκιμες σε μονοβολα πανω απο τα 60-70- 80 -100 μετρα
για να ξερεις και τι αποκλισεις εχει. Για 32 γραμμαρια βλημα λεω...και οχι για 28. Παντα κατα την γνωμη μου....
Δυστυχώς στον σύλλογο επιτρέπονται βολές με λειόκανο μέχρι 70μέτρα (αφού πάρεις το ΟΚ από τον υπεύθυνο, αλλοιώς μέχρι 50μ). Απλά μου έδωσε ένας φίλος περίπου 30 φυσίγγια την μέρα που είχα πάει για λίγη εξάσκηση σε IPSC, και έτσι τα δοκίμασα. Προσωπικά στο κυνήγι δεν ρίχνω ποτέ σε θήραμα με λειόκανο όταν είναι σε απόσταση πάνω από 40-50 μέτρα. Πέραν αυτού, με το κοντόκαννο Remington φαντάζομαι το βόλι θα χορεύει καλαματιανό μετά τα 50 μέτρα :)
 
Αυτά εννοώ - τα δοκίμασα στον σκοπευτικό όμιλο στο Βερολίνο και έχουν σχεδόν απόλυτη ευθυβολία μέχρι 25μέτρα! Στα 30 μέτρα όλες οι βολές (15 συνολικά) μέσα σε κύκλο διαμέτρου 4-6 εκατοστών, στα 50μέτρα εντός κύκλου 8-9εκ. Όλες οι βολές από υπαίθριο τραπέζι σκοποβολής, καθιστός, Remington 870, κάννη 51εκ, κύλινδρος, 32βαθμούς Κελσίου αλλά με πολύ υγρασία!

View attachment 15507
Σκέφτομαι να βάλω 2-3 κουτιά στην βαλίτσα τώρα που θα κατεβω Ελλάδα - αλλά μάλλον απαγορεύεται :eek:
 
Έλα Ελλάδα και τράβα μια βόλτα μέχρι την Βουλγαρία να τα πάρεις χεχε .sarcastic.
καθόλου άσχημη ιδέα, μπορώ να κάνω και κάποια άλλα ψώνια εκεί!;)
... και στην επστροφή - αν με αφήσουν να ξαναμπώ στην Ελλάδα - περνάω μιά βόλτα από Καβάλα για κυνήγι με τους κουμπάρους!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top